To nejsem já -11-

26. listopadu 2013 v 17:46 | Maggi
Tak jsem si mezi učením našla čas přidat novou kapitolku :3 :) (Takže kapitola je kratší, ale zato se malililililinko posuneme v ději :D) A nové kapitoly budu přidávat vždy takhle na večer, ráno to bude jen vyjímka.. :D


Kate z domu vyběhla jak nejrychleji mohla. Měla nový plán a proto musela zajistit, aby jí bruneta nepoznala. Během chvíle dorazila k hotelu, před kterým stál džíp. Vtrhla dovnitř a vyběhla po schodech do patra s pokoji. Postupně prošla všechny pokoje, (tím vylekala nemálo lidí) až doběhla do třetího patra. Tentokrát měla štěstí. Když otevřela asi páté dvře, naskytl se jí výhled na brunetu sedící na gauči, nějakýho chlapa a podvodníka (tak se rozhodla říkat falešněmu Voldemortovi). Potichu zase zavřela dveře. Vytáhla hůlku a teď dveře pootevřela jen na malou škvíru. Škvírou prostrčila hůlku, namířila jí na brunetu a zašeptala zaklínadlo. Bruneta jen trochu zamrkala. Kate za sbou zase zavřela a rozběhla se po schodech dolů. Tady už zpomalila a vyšla z hotelu. Před ním už stálo auto se soustředěným Clintem za volantem.
,,Stalo se něco?" Zeptala se ho Kate když nasedla na místo vedle řidiče. Clintovi chvíli trvalo než odpověděl.
,,Ne, nic. Všechno je.. v pořádku." Řekl a trochu nevině se pousmál. Vypadal trochu jinak než před tím. Ale co.
,,Tak jedem?" Zeptala se trochu podrážděně po pár minutách ticha.
,,Jo.. Jistě." Řekl a vyjel zpět k jejich domu. Ještě zastavili před obchodem, kam Clint doběhl koupit něco k jídlu. Za nedlouho byl zase zpět. Dojeli domů, kde se i s ostatními navečeřeli. Kate všechny vyzvala, ať si najdou nějaké místo na spaní a sama si zabrala ložnici. Hned jak padla na postel, usnula.
-----
Kate vstala časně ráno a vzbudila i ostatní agenty. Rozdala jim instrukce (,,Zůstantě tady, dokud se nevrátím.") a vyšla z domu. Venku bylo teplo a slunce jí nepříjemně svítilo do očí. Přes ulici byl malý obchůdek, nejspíš vietnamci. Kate si tam zaběhla koupit pilotky a poté už zamířila ke svému cíli- onomu hotelu. Když tam došla sedla si před džíp, kterým jezdil podvodník, bruneta, zrzka a ještě někdo, ale tomu nijak neříkala. Seděla tam asi čtvrt hodiny, ale za chvíli se její předpoklad vyplnil- z domu vyšli rádoby nenápadně čtyři postavy, nejdříve schované ve stínu okolních domů. Přeběhli silnici a zastavili se před svým džípem, u kterého podřimovala Kate. Chvíli si jí jenom prohlíželi. Poté se bruneta sehla a jemně do Kate šťouchla. Ta sebou polekaně trhla a sundala si pilotky z očí. Na všechny pohlédla s doširoka otevřenýma očima. Pohled se jí zastavil na podvodníkovi. Divadlo začíná. Stydlivě se usmála.
,,To je asi vaše auto?" Zeptala se a začala se zvedat.
,,Jo, to bych řekla." Odsekla zrzka, které Kate nepadla do oka.
,,Já.. Omlouvám se, ale prostě..no.. Víte špatně se mi o tom mluví." Řekla a zahleděla se do země.
,,Sem s tím." Řekla s přívětivým úsměvem bruneta. Podvodník nervózně přešlápl a rozhlédl se kolem. Kate si povzdychla.
,,No, já trpím takovým postižením.. Prostě se většinou v noci vzbudím a nevědomě se přesunu na nějaký místo, kde jsem v životě nebyla. Jednou jsem se probudila u Čínské zdi.." Řekla a nervózně se pousmála. Bruneta se na ní přemýšlivě zahleděla. Podvodník jí šťouchl do zad a když se na něj bruneta dotčeně otočila, vyvalil na ní oči a krouživě zagestikuloval rukou, ve smyslu ,,Pohni už.". Bruneta se otočila zpět na Kate.
,,Takže teď jsi se probudila tady." Odhadovala. Kate horlivě přikývla. ,,A asi by se ti hodilo dostat se domů, že?" Zeptala se jí s mírným úsměvem na tváři a povitaženým obočím. Kate přikývla a stydlivě se pousmála.
,,To bych potřebovala.."
,,Dobře! Tak jedeš s námi!" Rozhodla za všechny vesele bruneta.
,,Cože?!" Vyhrkl podvodník se zrzkou najednou. Ten čtvrtý si Kate jen podezřívavě prohlížel.
,,Stejně nemáme kam jet." Snažila si je usmířit bruneta.
,,To se jako má dozvědět co jsem zač?!" Zeptal se brunety rozhořčeně podvodník a mávl rukou směrem ke Kate.
,,No, teď už by jste mi to měli říct, když jste to načali. Jinak si to dopátrám sama." Umála se vítězoslavně Kate a založila ruce v bok.
,,To je vydírání?" Zeptala se zrzka a přistoupila blíž ke Kate, jakoby jí špatně rozuměla. Ta se jen dětsky zhoupla na špičkách a pokrčila rameny.
,,No co! Alespoň nějaká nová společnost." Zakončila debatu bruneta s velkým úsměvem na tváři a nasedla do auta. Hned na to z něj zase vylezla.
,,Zapoměla jsem nás představit." Vysvětlila a stoupla si před zbytek její party.
,,Gary, Pepper, Loki a já jsem Emma." Usmála se a pohlédla na Kate.
,,Já jsem Kate.. To je nějaká přezdívka?" Zeptala se udiveně a pohlédla na podvodníka-Lokiho.
,,Co? Emma?" Zeptala se jí Emma s pozdviženým obočím.
,,Ne, ne. Loki.."
Gary si rodičovsky povzdechl. ,,To radši probereme v autě, ne?" Navrhl a sám si nasedl do auta, na místo řidiče. Pepper následovala jeho příkladu, obešla džíp a usedla na místo spolujezdce. Emma otevřela zadní dveře, sedla si doprostřed a nechala vedle sebe usednout Kate. Kate přes sklo okýnka jasně viděla, jak si Loki odfrkl, obešel auto a sedl si vedle Emmy. Hned jak zabouchl dveře, Gary chystal se z parkoviště vyjet na silnici.
,,Tak netušíš kam?" Zeptal se a otočil se dozadu na Kate. Ta pokrčila rameny a vyšpulila spodní ret.
,,Nemáte tady někde mapu?" Zeptala se a pohlédla na všechny okolo. Pepper začla otvírat a s hlasitým třísknutím zavírat různé přihrádky.
,,Ty žiješ v Americe, že?" Zeptala se jí přitom s mírnou nadějí v hlase.
,,Ne, v Británii." Řekla Kate a sama pro sebe kývla hlavou. Pepper se na ní otočila a chvíli jí pronikavě hleděla do očí. Když se otočila zpět, už se ani neobtěžovala s hledáním mapy. Emma si povzdechla a z batohu, který měla na zemi mezi nohama si vytáhla mobil. Zapla ho, chvíli přemýšlela nad heslem -,,7689" poradil Gary- a nějakým způsobem se dostala na internet. Kate si všimla, že to vše Loki fascinovaně pozoruje. Pobaveně se ušklíbla a dál sledovala Emmin mobil, na které teď bylo zobrazené místo, kde se nacházeli. Poté si Emma mapu oddílila.
,,Zahni doleva.." Oznámila po chvíli silného soustředění. Gary vyjel na silnici. Kate si všechny chvíli prohlížela. Pořád nemohla uvěřit tomu, jak pěkně jí to všechno vyšlo. Jak může být někdo tak důvěřivý?
,,Ty ses ptala na to jméno ,Loki', že mám pravdu?" Zeptala se Emma Kate. Přikývla.
,,No, tak nejdřív musíš slíbit, že to nikomu nikdy neprozradíš."
,,Nebo se Loki postará o nějakou pěknou pomstu." Otočila se na Kate s úsměvem Pepper.
,,Ale no tak.. To by neudělal, že ne." Odporovala jí Emma a pohlédla na Lokiho, který s rukama překříženýma na prsou trucovitě vyhlížel z okna na míhající se město.
,,Že ne?" Drkla do něj Emma.
,,Hrmpf.." Odfrkl si a ještě více se k ní natočil zády. Emma si opět povzdechla a podívala se na Kate, která stále čekala na vysvětlení toho jména. Emma spustila.
,,Četla si někdy nějaké staré knihy? Báje a tak?" Kate zakroutila hlavou.
,,Dobře.. Tak od začátku.." Emma odvyprávěla Kate vše o Lokim, který ji někdy skočil do řeči aby jí opravil, až do té části, kdy chtěl ovládnout zemi a také jak se dostal k nim. Když skončila, Kate na ni jen zírala s pootevřenou pusou. ,,Vážně?" Zeptala se a nevěřícně pohlédla na Lokiho, který se pobaveně usmíval.
,,Vážně." Řekla Emma a oznámila Garymu stojícímu na křižovatce, kam jet.
Kate si vložila hlavu do rukou. Mozek jí šrotoval tak, že se bála aby to ostatní neslyšeli. Neříkal něco Voldemort o těch tělesných schránkách? Zvedla hlavu z dlaní a zaregistrovala, že se Loki a Pepper hlasitě hádají o tom, kdo by byl lepší na Asgardském trůně, jestli Thor, nebo Loki. Loki samozřejmě obhajoval sebe a svoje metody, Pepper zase Thora. Během chvíle se téma přeřvávání změnilo na to, jestli se dají vlci chovat jako domácí mazlíčci. Za chvíli zase na to, jaká je nejhezčí barva. Kate z toho řvaní začínala bolet hlava, ale vypadalo to, že se Emma a Gary dobře baví a ona sama se neodvažovala nic namítnout. Teď když zjistila, kdo je Loki zač. Nechápala, jak si může ta zrzka dovlolit takhle na něj řvát a jakto, že jí Loki ještě neuškrtil nebo tak něco. I když teď vypadal, že k tomu nemá daleko. Hádka se zase změnila spíš na výsměch ze zrzčiny strany Lokimu a to na téma, jak mohl Loki dopustit aby otěhotněl a ještě ke všemu jako kobyla. Ten už se pomalu zvedal ze sedačky, připravený na Pepper každou chvíli zaútočit. Ta si povšimla nastávající hrozby a s ironickou omluvou zmlkla. Emma vypadala, že se kažou chvíli údusí od toho, jak zadržovala dech aby nevypukla v hlasitý smích. Kate je všechny nevěřícně pozorovala.
,,Jak dlouho jste takhle pohromadě?" Zeptala se Emmy, které silně slzely oči smíchy. Loki po ní vrhal zlostné pohledy. ,,Tři dny." Odpověděla místo ní Pepper.
,,Tři dny? A takhle to vypadá vždycky?"
,,No, řek bych že jo, ale pokaždý se Pepper poháda s někym jinym. Teď je řada na tobě." Zkonstatoval Gary a ve zpětném zrcátku se usmál na Kate. Ta jen zakroutila hlavou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki Tamten Loki | Web | 27. listopadu 2013 v 20:14 | Reagovat

Logic? Who care... :-D
Pěkně se Lokimu rozšiřuje harém. Tak uvidíme, co má Kate v plánu... :-)

2 Maggi Maggi | 28. listopadu 2013 v 7:30 | Reagovat

To je správná čtenářka! :D

3 Tamten Loki Tamten Loki | Web | 28. listopadu 2013 v 8:38 | Reagovat

Hele, snažím se! :-D Tuhle jsme se doma bavili, že je zajímavé, jak jsou lidé, co píší naprosto fantastické komentáře a přitom píší povídky na prd, a obráceně, že psavci kolikrát bojují s každým řádkem, i když se snaží pochválit. Nakonec jsme usoudili, že psaní komentářů nepatří do oboru psaní, ale sociálních dovedností - které praví grafomani často postrádají... :-D

4 Maggi Maggi | 28. listopadu 2013 v 21:22 | Reagovat

:D Já s tebou ale naprosto soucítím :D (vážně) Taky se přece poslední dobou dokážu vyjádřit jen v Awwwwání a jcnbhjání :D Každopádně si budu na jednovětné komentáře zvyknout, protože kolem mě jsou jen kvalitní "psavci" :D :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama