To nejsem já -12-

28. listopadu 2013 v 17:21 | Maggi
Loki má dobré srdíčko :3 :D (A Kate lže, jako když tiskne :D)


Kate se probudila uprostřed noci s tváří přilepenou na okně auta. Venku se všude míhala světýlka, ať už od aut nebo měst. Koukla se po ostatních. Všichni spali, až na Garyho, který řídil. I když ten vypadal, že ke spánku nemá nijak daleko. Byl nakloněný těsně nad volantem a oči měl zarudlé a doširoka otevřené. Kate chytila opěradlo jeho sedadla a naklonila se k němu co nejblíže to šlo.
,,Kde jsme teď?" Zašeptala a zase sletěla spět na své místo, protože auto cuklo, když Gary leknutím dupl na plyn. Emma se neklidně zavrtěla, ale spala dál.
,,Bože! To už mi nikdy nedělej!" Sykl na ní Gary, teď už zase dokonale svěží.
,,Dobře.. Dobře." Zašeptala Kate s rukama pozvednutýma ve výmluvném gestu. Gary byl chvíli zticha a sledoval značky, které míjeli.
,,Za chvíli budeme v New Yourku, potom už stačí nasednout na trajekt a hurá do Evropy." Oznámil jí po chvíli unaveným hlasem.
Kate se pokusila usadit se co nejpohodlněji to šlo, což šlo blbě. Nakonec si trochu dovolila, hodila si nohy na ty Emminy, pučila sI její batoh, ten dala na okno. Opřela se o něj a přemýšlela. Pořád nevěděla, ke komu být loajální. Voldemortovi, který ji celou dobu lhal, nebo lidem a bohovi, které zná jediný den.
Trochu jí zakručelo v žaludku.
Gary vytáhl z Peppeřiných sevřených prstů krabičku hranolek, ktero zubama zavřel a hodil jí po Kate. Té krabička spadla rovnou do klína. Otevřela jí a začala ukusovat z jedné hranolky. Ale co když mi lžou oni? Zeptala se po chvíli sama sebe. Je snad tak naivní, jako oni sami? Nebo jí prokoukli, nakecali jí nějakou pitomost a teď jí sebou vezo jen tak? Pro pobavení? Ale to by kvůli ní zase nejeli až do Británie.
Vzala si další hranolku.
Ale Voldemort říkal.. Co vlastně říkal? Kate mu pořát dokola vykládala, že ho pozorně poslouchá. Ve skutečnosti byla zatoulaná ve vlastních myšlenkách. Nepotřebovala, aby jí ještě tížily Voldemortovi problémy. Schránka..Hmmm.. Najednu jí bliklo.
,,Schránka! No jasně!" Zvolala do ticha, rušeného jen motorem auta a klidným oddechováním spících.
,,Můžeš se trošku uklidnit?!" Zašeptal Gary a vrhl po ní zlobný pohled. Kate přikývla. Konečně jí to došlo. Voldemort si našel tělesnou schránku tohodletoho! V duchu si ukázala na Lokiho. Ale tak jaktože je Loki ještě tady? Neměl by být ve svém těle, ovládaném Voldemortovou myslí? Trochu se zamračila. Pak ale pokrčila rameny. Asi že je to bůh. Byla si jistá, že o podobném případu už někde četla.
Dokousala druhu hranolku a sáhla po další. Nemohla jí nahmatat, tak se podívala, kde přesně hranolky v krabičce jsou. Krabičku v ruce měla, ale prázdnou. Rozhlédla se po pachateli, kterého poznala okamžitě. Loki k ní by přes Emmu mírně nakloněný, s pusou plnou hranolek a k tomu měl ještě nějaké hranolky v obou dlaních. Takže stejná úchylka. Kate se pro sebe pousmála, navenek se ale zamračila.
,,Co to děláš?" Zašeptala hlasitěji než měla v úmyslu. Jen něco zahuhlal a pohodil rukama, ale nebylo mu rozumět. Kate si počkala až hranolky dojí a zeptala se ho ještě jednou.
,,No co! Mám hlad!" Zamračil se. Kate si byla jistá, že kdyby teď byli někde jinde než v autě, určitě by si i dupl.
Poraženecky se svalila zpět na opěradlo. Hned na to na ní odněkud spadla další krabička, tentokrát i s kuřecími nuggety. Podívala se, kdo byl té laskavosti a uviděla Garyho, který na ni ve zpětném zrcátku mrkl. Pousmála se a chystala se krabičku otevřít, když po ní chňapl Loki. Kate zvedla ruku s krabičkou co nejvýše to šlo, ale proti Lokimu neměla šanci. Sáhla teda do kapsy a vytáhla z ní hůlku, kterou zamávala Lokimu před nosem. Všimla si, že si s Emmou nějak záhadn vyměnili místa, aniž by se Emma probudila. Loki teď seděl vedle Kate a šilhal na hůlku před jeho nosem.
,,Nech. Tu krabičku. Na pokoji." Řekla výhružným tónem a hůlka v její ruce zasvětélkovala. Loki se ušklíbl a otočil se dopředu na Garyho. Kate si zatleskala, čímž z nějakého důvodu naštvala Lokiho. Ten se po ní vrhl a po chvíli si zase sedl na své místu s vítězoslavným úsměvem a krabičkou v ruce.
,,Aha? Teď je ti ta svítící větev k ničemu, že?" Řekl s úsměvem, zatímco rozdělával krabičku. Kate si všimla, že se teď probudila i Pepper s Emmou. Emma se rozhlížela, jak se dostala tam, kde teď byla a Pepper probodávala Kate a Lokiho zlostnými pohledy. Asi se o krabičku s nuggetama prali moc hlasitě. Kate mávla hůlkou a krabička vyletěla překvapenému Lokimu z rukou. ,,Co to..?" Zamumlal a s nechápavým výrazem pozoroval krabičku levitující mu před očima.
,,Cha!" Ozvala se Kate a krabičku si kouzlem přitáhla zpět.,,Teď lituješ, že nemáš takovou větev, hm?" Zeptala se ho a spokojeně si vzala jednu nuggetu a strčila jí celou do pusy. Loki jí rozhořčeně pozoroval. Už otvíral pusu, že Kate uřkne, ale Emma mu v tom včas zabránila jistým nívrhem.
,,Loki? Co kdyby sis prostě vzal jinou krabičku?" Zeptala se ho zatímco hledala svůj batoh.
,,My máme ještě nějaký?" Zeptal se jí s jiskřičkami naděje v očích.
,,Jo, mám ještě tři v batohu."
Aha, tak to mě tak tlačilo.
Emma šmátrala pod sedačkama, Loki jí sledoval a Kate se po ní chystala hodit batoh. Loki se včas otočil na Kate a v hodu jí zabránil.
,,Seš normální?!" Vyjel na ní a batoh jí vytrhl z rukou.,,Sou v nich ty hranolky! Neříkej mi, žes na tom ležela?" Zeptal se jí, když si všiml zlomyslného výrazu v její tváři. Kate na to nic neřekla a začala se věnovat svému přídělu jídla. Loki jen něco naštvaně zaprskal a chvíli bojoval se zipem. Nakonec se mu podařila krabičku z batohu vydolovat.
,,Máš štěstí." Konstatoval, když pohlédl na jídlo uvnitř, jestli neutrpělo nějakou vážnou deformaci nebo tak.
,,Nemůžu někde zastavit?" Zeptal se všech Gary, který teď měl bradu položenou na volantě a přivřenýma očima sledoval dění na silnici.
,,Můžeme se vystřídat." Navrhla mu Emma. Gary její návrh vděčně přijal a najel na krajnici. Emma spolu s Garym vylezli z auta do tmavé noci a během chvíle byli zase v autě, akorát každý na jiném místě. Hned jak Emma zase vyjela, Gary si opřel hlavu o okno a usnul. Kate si povšimla, že jí Loki, který právě chroupal brambůrky co našel v batohu, ji pozoruje.
,,Nějaký problém?" Zeptala co nejpřívětivěji mohla. Nechtěla, aby přišla o své jídlo.
Ani ne.. Jenom se mi na tobě něco nezdá. Řekl a strčil si do pusy další bramůrku. Ostatní jeho poznámku přešli bez povšimnutí. Možná proto, že vůbec nepromluvil. Kate si právě uvědomla, že Lokiho hlas zněl v její hlavě.
Jak ses sem dostal?! Okřikla ho a snažila se oustředit na to, aby Lokiho ze své hlavy vypudila.
Sem už jednou bůh, tak musím něco umět ne? Odpověděl. Kate doslova cítila, jak se jí přehrabuje ve vzpomínkách a různých myšlenkách.
Nech toho! Zaječela a prudce zavrtěla hlavou, jakoby tím Lokiho mohla odehnat. Najednou cítaila, jak se z její hlavy stáhl. Otevřela oči, které měla doteď zavřené, aniž by o tom věděla. Pohlédla na Lokiho, který měl oči doširoka rozevřené a s hrůzou na ni civěl. Kdyby nebyla v téhle situaci, jistě by se zasmála tomu, že vyděsila boha. Ještě ke všemu toho, co je na té špatné straně. Přitiskla si prt k ústům a umlčela tak Lokiho, který se chystal promluvit. Horlivě zakroutila hlavou. Loki se jí zase dostal do hlavy.
Co si jako myslíš?! Osopil se na ní.
Já už nejsem na jeho straně! Vážně ne! Obhajovala se Kate a pomyslně zkřížila ruce na prsou. Nevěděla jsem, co jsi zač.Myslím, že ani Voldemort to neví.
Voldemort? To je ten druhý já? Zeptal se jí už míň naštvaně.
Jo.. Ale když jsem se dozvěděla co jsi zač..Já vážně už nejsem na jeho straně!
A jak mi to chceš dokázat?
Mám plán. Jak se zbavit Voldemorta.
Tak mluv.
Prostě tam přijedem a zabijeme ho.
Páni, to bych sám v životě nevymyslel. Řekl s ironií v hlase.
Možná není nejoriginálnější, ale je nejspolehlvější. Bránila svůj plán Kate.Prosím, věř mi. Už sem měla dost šancí vás zabít, ne?
Mě si přece neměla zabít. Měla jsi mě jenom sledovat.
To jsem taky chtěla, dokud jsem nezjistila, že jsi bůh.
Ty se mě bojíš? Zeptal se jí s trochu uraženým tónem hlasu.
Ne.. Já jenom.. Stejně už potřebuju změnit stranu..
S náma si moc nepomůžeš. Ukončil debatu usmířeným tónem Loki a zase z její hlavy zmizel. Stejně, kdyby je stejně sledovala, nijak strašně to nevadí. Ten Voldemort je přece nechce zabít. Snad.
Kate se teď cítila mnohem líp než před tím. Konečně to někdo ví a nechce jí za to zabít. Nebo tak alespoň nevypadá. Vzala si nuggetu a strčila jí do pusy.
,,Jsme tady!" Zvolala polohlasně Emma, aby nevzbudila Garyho.
,,Kde?" Zeptala se jí Kate a pozorovala vysoké budovy, pod kterými projížděli.
,,To je New York. Tady jsme dřív s Garym bydleli, jenže se nám potom na paty nalepil jistý bůh." Odpověděla Kate Emma a stejně jako ona si prohlížela mrakodrapy, které teď v noci jasně zářily. Loki její poznámku o něm nechal bez komentáře a s Pepper se zadívali jedním směrem, tak se tam Kate podívala také. Nalevo od nich se v dálce tyčila budova, na které byl velký nápis STARK.
,,To jeméno tý budovy?" Zeptala se Kate Pepper s pozdviženým obočím.
,,Ne, to je jméno majitele té budovy Tony Starka, takzvaného Iron Mana."
,,Aha.." Řekal Kate. To jméno jí nic neříkalo.
,,Vyhodil jsem ho z okna." Pochlubil se Loki takovým tónem, jako by udělal tu nejlepší věc na světě.
--další--
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki Tamten Loki | 29. listopadu 2013 v 14:43 | Reagovat

Poslyš, neuvažovala jsi, že bys psala o nějaké chlapecké popové skupině? K těm bych si to praní o hranolky v autě alespoň dovedla představit :-D
"Vyhodil jsem ho z okna..." :-D :-D

2 Maggi Maggi | 29. listopadu 2013 v 19:52 | Reagovat

Hah! :D Ne, neuvažovala a nemám ani zájem :D Jedno mé já se prostě Lokiho rozhodlo začít civilizovat :D (a navrátit do teenagerských let :D) To druhé já je (naštěstí?) proti, takže to nedopadá tak jak by to dopadalo, kdybych měla jen jedno já :D

3 Tamten Loki Tamten Loki | Web | 29. listopadu 2013 v 21:14 | Reagovat

Hned jsem klidnější :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama