To nejsem já -13- 1/2

30. listopadu 2013 v 0:01 | Maggi
Slzy, slzy, všude samé slzy.. Takže doufám, že máte dobrou náladu, ať mám co kazit :D (Ale jsem tak hodná, že jsem kapitolu nakonec rozdělila na dvě části a konec povídky tak oddálím na úterý :D Náhodou jsem to rozdělila tak, že na dnšek vyšla ta kratší část :D) 13.. Zaujímavé číslo :D


Dojet k okraji města jim netrvalo nijak dlouho, takže teď už jen seděli v autě a čekali na trajekt. Gary trochu chrápal a Loki do něj každou chvíli šťouchl. To vedlo k tomu, že se na něj Gary naštval a v záchvatu nedostatku spánku a zuřivosti, ho vyhodil z auta. Lokimu to připadalo jako hrozná sranda do chvíle, kdy si na něj nezačali ukazovat kolemjdoucí a nějací nevychovaní fracci po něm házeli prázdné kelímky od Coca Coly. Začal zuřivě klepat na Garyho okýnko, ten ale dělal, že tvrdě usnul. Ostatní se jen pobaveně smáli a nenamáhali se Lokimu nějak pomoct. Během chvíle to zašlo tak daleko, že po Lokim někdo hodil slupku od banánu, která mu dopadla na rameno. Loki dal ruce vpěst, nadechl se a vydechl, hodil zlostný pohled po ostatních a otočil se směrem k házeči slupky. Pomalu zvedl pravou ruku a namířil jí na mladíka. Pepper naštěstí stačila včas zasáhnout a Lokiho pustit do auta, takže k žádnému krveprolití nedošlo.
Ten teď odmítal sedět vedle Garyho, tak si s ním Kate vyměnila místo. Loki se odmítal na někoho jen podívat. Kate mu sebrala banánovou slupku z ramene a vyhodila jí okýnkem na Garyho straně. Loki se na oplátku jen znechuceně oklepal a podíval se na své rameno, jestli neuvidí ještě něco, co tam nepatří. Pepper ho pobaveně sledovala.
,,To bude asi ten náš." Konstatovala Emma, která sledovala trajekt přijíždějící ke břehu. Nastartovala a zařadila se do krátké řady aut čekajících na převoz. Asi za čtvrt hodiny už stáli na palubě a Gary kupoval dvě Cornetta. Jedno pro sebe a druhé pro Lokiho, který trčel dole v autě aby ho nikdo neviděl.
,,Chceš si ho usmířit zmrzlinou?" Zeptala se ho nechápavě Kate a u toho samého obchůdku, co Gary koupil nanuky, koupila hranolky. Jen pro sebe.
,,Poď se mnou a uvidíš." Gary se zasmál a zamířil do podpalubí, kde byla auta a autobusy. Chvíli mu civěla na záda, pak se podívala na Emmu s Pepper, které o něčem rozčileně spekulovaly.
Rozběhla se za Garym. Ten si pískal a právě scházel dolů po úzkých a strmých schodech. Pomalu a potichu se k němu přiblížila. Nahlédla mu přes rameno a podívala se jak daleko pod nimi jsou auta. Ještě chvíli počkala a nepozorovaná scházela těsně za Garym. Nechtěně jí ale podklouzla noha a málem sebou sekla. Gary si přestal pískat a začal se pomalu otáčet po tvůrci hluku. Kate na nic nečekala a vytáhla hůlku. Gary se otočil a pohlédl na Kate, která na něj mířila světélkující hůlkou.
,,Co to dě-" Otázku už nedořekl, protože Kate se rozmáchla hůlkou a kouzlem schodila Garyho ze schodů. Gary dopadl k předku nějakého auta. Nehýbal se a okolo jeho hlavy se tvořila stále větší louže krve. Kate uslyšela, jak někdo zabouchl dveře od auta a rychle schovala hůlku. Pak nasadila zděšený výraz a seběhla dolů po schodech k nehybnému Garymu. Dopadl k němu na kolena současně s Lokim, který z auta viděl Garyho padat. Tvář měl bledou a vzal Garyho za zápěstí aby mu zkontroloval tep. Kate ho sledovala a ve tváři měla vyděšený výraz. Loki se přibližně za minutu narovnal a se rty pevně semknutými na ni pohlédl. Oči se mu trochu leskly.
,,Jak se to stalo..?" Zašeptal po chvíli.
,,Já, já nevím jen ti nesl zmrzlinu na usmířenou a nabídl mi ať jdu s ním a-a" Hlasitě vzlykla. ,,Potom mu uklouzla noha a zbytek už jsi viděl.." Řekla a nechala si po tváři stékat slzy. Loki jí pořád pronikavě sledoval. Pak se zvedl a nakopl nejbližší auto. To hned začalo hlasitě houkat a v místě, kde do něj Loki kopl byla hluboká prohlubeň. Loki se běžel schovat do jejich džípu, protože se kolem začali hromadit lidé. Všichni si stoupali do kruhu okolo klečící Kate a mrtvého Garyho. Dopředu davu si prostrkaly cestu Emma s Pepper. Když uviděly Garyho, obě se k němu rozběhly a poklekly vedle Kate, která teď vstala a couvla trochu stranou. Emma popadla Garyho za ramena a vší silou jím zatřásla.
,,Ne, ne to není možné." Opakovala pořád dokola a Garyho si k sobě přitiskla, začala se pohupovat dopředu a dozadu a zabořila mu hlavu do vlasů ulepených od krve, teď už smíšené s jejími slzami. Pepper jen nevěřícně zírala a nebyla schopná pohybu ani slova. Kate se teď už ani nesnažila plakat a jen upřeně sledovala Pepper s Emmou. Za chvíli přiběhli i policisté. Snažili se Emmu od Garyho odtrhnout, ale ona ho nechtěla pustit. Pepper jim s Emmou pomohla a odtáhla ji stranou. Ke Garymu se seběhli zdravotníci a odnesli ho nahoru na nosítkách. Policisté ještě chtěli Emmu vyslechnout, ale Pepper jim jí vytrhla z rukou, poodešla kousek dál a obejmula ji. Za chvíli se tam začalo vyprazdňovat. Když už tam nebyl nikdo, vylezl Loki z auta a přešel ke Kate.Sledoval jí a hledal na ní nějaký důkaz viny. Kate mu pronikavě hleděla do očí a trochu se klepala. Loki na ní ještě chvíli hleděl a poté odešel k Emmě s Pepper a obě je objal.
-Kateina chvilka-
- Kate je pozorovala a měla z toho všeho menší škodolibou radost. Idioti. Nechápala, jak může být vůbec někdo tak důvěřivý. Ještě ke všemu bůh lží. Ne, že by si stěžovala. Zase nemohla říci, že jí jich není líto. Bylo jí jich líto, jenže v sobě dusila stále moc vzteku, takže si to ani neuvědomovala. A ona si nedokázala na lidi zvykat. Jen na ty, do kterých se zamilovala a těch bylo hodně málo. Ne, že by se jí Loki nelíbil. Voldemort vypadá stejně jako on a do něj se ona zamilovala. Jen se teď bála jak doopravdy Voldemort vypadá. Pořád se ale řídila jeho rozkazem, ani nevěděla proč. Škodolibá radost se pomalu vytratila a nahradilo ji zděšení. Jsem maniak. Řekla si, když jí došlo co udělala nejen před chvílí, ale i v uplynulém týdnu. Oklepala se hrůzou. Co se to s ní stalo? Připadala si, jakoby jí najednou někdo z hlavy odstranil nějakou mlhu a ona teď vše dokázala jasně cítit. Strach. Lítost. Smutek. Podívala se na své rozklepané ruce, jakoby se bála, že na nich bude všehna ta krev lidí, které zabila. Ovládl ji snad Voldemort před tím? A tak jakto, že je kouzlo najednou pryč? -
Kate se teď doopravdy rozbrečela. Za chvilku už cítila, jak jí někdo objímá. Bylo jí jedno kdo to byl, ale zabořila mu hlavu do hrudníku. Chtěla se vybrečet. Měla pocit, že potom bude vše zase dobré, v pořádku. Loki zvedl jednu ruku z jejího pasu a pohladil jí po vlasech. Kate až po nějaké době došlo, kdo jí objímá. Překvapeně se oddtáhla a pohlédla na skleslého Lokiho. Rozhlédla se kolem. Emma s Pepper už byly pryč. Jak dlouho jsme tady stáli? Teď si připadala podivně svěží. Už v sobě nedusila žádný vztek. Byla si teď stoprocentně jistá, co udělá až Voldemorta zase uvidí. ,,Omlouvám se.." Vyhrkla, aniž by přemýšlela nad tím, co řekla. Překvapeně si dala dlaň před pusu. Loki na ní vyvalil oči.
,,Cože si to řekla?" Zeptal se a začal se k ní blížit. Došlo mu, co Kate tou nechtěnou omluvou myslela. Kate začala couvat s novými slzami v očích, rukou stále na puse a vytřeštěnýma očima.,,Cože si to řekla?!" Zakřičel Loki a kolem jeho zaťatých pěstí byla doslova vidět pulsující energiie. Kate si nějakým způsobem zakopla o nohu a svalila se na zem, po které se hned pozadu začala šoupat. Prostě co nejdál od Lokiho. Ten se k ní začal přibližovat ještě rychleji. Kate narazila na zeď za sebou. V tu chvíli paniky zapoměla, že u sebe má hůlku. Loki k ní zatím došel. Sehl se k ní, bolestivě jí chytil za zápěstí a vytáhl na nohy. Tvář měl jen několik centimetrů od té její.
,,Jak si mohla něco takového udělat.." Řekl a hlas se mu chvěl vzteky. Zvedl ruku, kterou Kate nedržel za zápěstí a namířil jí Kate směrem na srdce, ale protože u sebe byli skoro přitisknutí, Kate nevěděla co dělá. Přesto cítila, že by měla nějak zasáhnout a udělala to, co se jí mihlo mozkem jako první.
Stoupla si na špičky a přivlastnila si jeho rty. Loki se chvíli snažil bránit, ale nakonec se jí poddal a přitáhl si jí blíž k sobě.
,,Co se to tady do....do prdele děje?!" Zakřičel někdo pár metrů od nich. Loki se od Kate rychle oddtáhl a pohlédl za hlasem. U schodů stála Pepper a civěla na ně s pootevřenou pusou.

--další--
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki Tamten Loki | 2. prosince 2013 v 12:01 | Reagovat

Cože, to už bude konec? To jsem zvědavá, kam to chceš dotáhnout. Jediné čestné vyvrcholení zápletky je, že se probudí s hroznou kocovinou a vyděsí se, co se mu to sakra zdálo. :-D

2 Maggi Maggi | 2. prosince 2013 v 13:31 | Reagovat

To je ale sakra dobrý nápad :D No, úplně končit nebudu, mám přichystanou další povídku,- záčátek bude ještě dneska - ale jo, příští kapitolkou by to mělo skončit.. Ale jestli se mi to bude zdát moc urychlený, tak tomu dám ještě tak dvě,tři kapitoly :D Ale to tvoje ukončení se mi fakt hodně líbí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama