To nejsem já -6-

11. listopadu 2013 v 21:37 | Maggi
Tak předčasně další kapitola.. Nějak mě to teď chytlo takže je celkem dost možnost, že možná budu něco přidávat každý den. Možná. Taky jsem překonala svou nenávist vůči jednorázovkám a proto může kdokoli napsat jaký pár by chtěl.. :3
I když, zázrak to asi nebude.. Taky by to byla první jednorázovka :D
No a kdo nestihl přečíst 5. part tak TADY je.


Emmu vbudil Lokiho naštvaný pohled. ,,Co to je?!" Zvolal naštvaně Loki a ukázal si na čelo.
,,No, nápis na čele.." odpověděla mu.
Udělal na ní zlostný úšklebek a zase se přesunul před zrcadlo. ,,Jde to doufám dolů, že?" Zeptal se, zatímco si snažil vodou umýt nápis z čela.
,,Je to nejspíš lihovka, takže vodou to nepude.." Loki na ni ještě zlostněji pohlédl. ,,Počkej, určitě to pude nějak, jinak. Běž se posadit na gauč."
Loki si přestal drhnout čelo vodou a poraženecky zamířil na určené místo. Cestou se ještě jednou rozplácl o zem, když mu podjela noha na prázdné sklenici od nějakého alkoholu. Nevěděl, jak dlouho se ještě dokáže ovládat. Snažil se rychle postavit na nohy, ale zamotala se mu hlava a znovu upadl. Zase se pokusil vstát, tentokrát pomaleji. Podařilo se. Zbytek cesty ke gauči se obešel bez daších pádů a nevolností. Posadil se a chvíli čekal. Po chvíli z jedné ložnice vyšel rozespalý Gary v dlouhém fialovém županu se stříbrnými okraji a cigaretou v puse, která nebyla zapálená. Gary se chtěl dostat do koupelny, ale místo toho vešel do Emmina pokoje. Loki ještě chvíli pozoroval Garyho, který hledal cestu do koupelny, když z ní vyšla Emma. Gary něco zabrblal a zamířil tam. Emma obratně zamířila k Lokimu, v jedné ruce hadr a ručník, v druhé nějaké (asi čistící) přípravky. Položila to všechno před něj a vzala si židli od jídelního stolu, kterou před Lokiho postavila a sedla si na ní. Vzala jeden z přípravků a trochu nalila na hadr.
,,Zavři oči, ať ti to do nich nenateče."
Zavřel oči a hned ucítil mokrý hadr na svém čele a potůčky přípravku stékající přez jeho oči a tváře až kamsi na krk.
Emma mu začala drhnout čelo a zároveň mu utírala kapičky přípravku stékající po Lokiho obličeji ručníkem. Po chvíli drhnutí hadrem ustalo. Loki opatrně otevřel oči.
,,Tak co, jde to?" Zeptal se s jistými obavami.
,,Ne, ale ještě tady mám jednu věc." Usmála se a zamávala mu před obličejem dalším přípravkem.
,,Zavři oči." Loki se zhluboka nadechl a oči zavřel. Zase ucítil hadr a ručník, který mu Emma tentokrát pevně tiskla k očím. Tenhle pokus o smytí nápisu trval sice o něco dýl než ten první, ale zato byl úspěšný.
,,Paráda." Řekla s velkým úsměvem Emma, když přestala drhnout hadrem Lokiho čelo a odendala mu ručník z očí. ,,Je to pryč." Potěšeně oznámila.
,,Máš štěstí." Řekl místo poděkování Loki, vytrhl Emmě ručník z rukou a začal si otírat mokré čelo od přípravků. ,,Počkej, ještě to umyju vodou." Řekla Emma a šla s hadrem ke dřezu, kde ho namočila, vyždímala, namočila, vyždímala a takhle ještě několikrát. Pak přišla k Lokimu a čelo mu ještě jednou otřela.
,,Jo, a mimochodem, na to čelo jsem ti to nenapsala já." Řekla Emma a hrála uraženou, zatímco si Loki ručníkem utíral čelo.
,,Takže to byl Gary?" Zeptal se zrovna, když Gary vycházel z koupelny. Loki se na něj naštvaně a pomstychtivě podíval. Gary jen provinile zvedl ramena a odporoučel se do svého pokoje.
,,Chceš se mu pomstít?" Vyzvídala Emma, když si to Loki namířil do koupelny, aby zhodnotil Emmino snažení dostat nápis z čela.
,,Ano, jen ještě nevím jak." Řekl, zatímco si prohlížel čelo, na kterém nebyla ani šmouha. Obdivně pohlédl na Emmu. ,,Hlavně to nepřeháněj, neudělal to schválně." Zastávala se bratra.
,,Že ne? To si nemyslím. A neomlouvá ho ani to, že byl opilý." Dodal, když se Emma snažila ještě něco namítnout.
,,Tak ať ho to aspoň nebolí." Řekla Emma a udělala na Lokiho psí oči.
Chvíli se na ní díval a sváděl menší vnitřní bitvu, ale pochvíli pohledu podlehl. ,,No dobře..Nic, co by ho ohrozilo na životě mu neudělám" Řekl poraženecky.
,,No, nakonec bohové nevydrží tolik, jak se o nich říká." Vesele prohodila Emma, plácla Lokiho do zad a spokojeně odkráčela.
Nechápavě na ni pohlédl, jak si může být tak jistá, že jí nezabije a že vůbec nejeví známky toho, že se včera opila. Hodně opila. Chvíli jenom stál a zíral na dveře, pak zavrtěl hlavou a vešel do kuchyně/obýváku.
Už převlečený Gary si zabral Lokiho místo na pohovce a koukal na televizi, zatímco Emma cosi kutila v kuchyni. Pomalu přešel ke Garymu a sedl si na kraj pohovky a pozoroval zprávy, které zrovna běžely v televizi.
Vydržel se na ně dívat asi půl hodiny, protože neustále mluvili o vraždách. Poslední byla asi 50 km od místa, kde právě teď seděl. Byl si jistý, že ho hledá celý Shield a byl si jistý, že si bude Shield myslet, že za ty vraždy může on a byl si také jistý, že začnou prohlédávat okolí té poslední vraždy cetimetr po centimetru, až se dostanou sem.
Pohlédl na Garyho, který ho právě probodával pohledem a přimhouřenýma očima.
,,Tos byl ty?" Zeptal se ho Gary podezřívavě.
,,Ne, jak jsem to mohl být já? Byl jsem celou dobu s vámi!" Odpověděl dotčeně Loki. ,,A navíc nejsem takovej blbec, abych povraždil všechno co mi přijde pod ruku, když mě hledá celý Asgard a Shield!" Dodal rozhořčeně.
,,Budem muset vypadnout." Zkonstatovala Emma.
,,Proč?" Zeptal se její bratr s nechápavým výrazem.
,,Protože po něm -ukázala na Lokiho- teď budou všichni pátrat v okruhu tý poslední vraždy!" Zvolala Emma a dopomáhala si zuřivými gestikulacemi.
,,Ale vždyť to neudělal." Odporoval jí Gary, kterému zatím nic moc nedocházelo.
Loki se opřel a schoval si obličej do dlaní, aby neviděli, jak se směje. Určitě by se jich to dotklo.
,,Gary! Bože můj, to seš vážně takovej blbec, jak vypadáš?" Řekla Emma a běžela do svého pokoje balit věci.
,,Hej, to od tebe nebylo hezký!" Zavolal za ní Gary.
,,Náhodou ti dneska ráno zachránila život." Zamumlal Loki, který měl stále obličej schovaný v dlaních.
,,Vážně?" Zeptal se nevěřícným tónem Gary. Loki jen pokývl hlavou.
,,Gary! Zabal si jen to, co potřebuješ!" Zavolala na Garyho Emma z jejího pokoje.
,,A proč musíme tak rychle? Nemůže to počkat na zítra?"
,,Zítra tady už nejspíš budou." Podotkl Loki, teď už s odkrytým obličejem.
,,Aha.." Gary se na chvíli zamyslel. ,,Tak dobře." Řekl po chvíli, vyskočil na nohy a hnal se do svého pokoje.
Hmm.. To šlo rychle.
Začínali se mu líbit - nikdo z Asgardu by se kvůli němu neodstěhoval z vlastního domu.
Emma se vypotácela z pokoje s batohem, který hodila před dveře od jejich bytu.
,,Proč jdete se mnou?" Zeptal se jí Loki když šla kolem něj.
,,Tady je to stejně nuda.." Prohlásila klidně.
Loki se na ní zadíval se zvednutým obočím. Jen se usmála a odběhla si pro další věci do kouplny. Za chvíli ze svého pokoje vyšel Gary, s trochu větším batohem, než byl ten Emmin. Ta vyšla z koupelny s větší hygienickou taštičkou.
,,Máš všechno?" Zeptal se jí Gary.
,,Jo a ty?" ,,Doufám.." Řekl a otočil se na Lokiho. ,,Tak zůstáváš, nebo jdeš s náma?" Zeptal se celkem zbytečně.
Loki se rychle postavil a zase se mu zamotala hlava.
Pořád nepobíral to, že jdou s ním a taky to, jak může někdo tak rychle vystřízlivět.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki Tamten Loki | Web | 12. listopadu 2013 v 18:35 | Reagovat

Nepřepsala ses v jednotkách? 50km? Praha má 30 z jedné strany na druhou... To mi připadá naopak podezřelé, že žádná nebyla blíž :-D Vypadá to na roadmovie a navíc čtenáře pěkně napínáš. Z kterým z nich si Loki začne? :-D

2 Maggi Maggi | 12. listopadu 2013 v 19:10 | Reagovat

V jednotkách sem se nepřepsala, 50 km je čistý úmysl, který bude ještě využitý :D  
Uvidíme zítra, já sama nemám v příběhu nic konkrétního v plánu :D

Vtipe. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama