To nejsem já -8-

19. listopadu 2013 v 7:24 | Maggi
Baseballová pálka, aneb S.H.I.E.L.D. je ten špatný, aneb Lokiho psychická chvilka ,,Záleží mi na ostatních", aneb Pepper hloupne :3


Nevěděl jak, ale do pokoje vtrhla zadýchaná a rozcuchaná Pepper.
,,Loki, tady jsi! Hledala jsem tě celou.." Její mateřské řečnění přerušilo hlasité odašlání. ,,Ah, Clinte! Ty jsi tady taky? A proč tu máš tolik agentů..? Aha." Dodala, když jí kolečka v mozku zapadla na ta správná místa.
,,Co ty tady děláš?" Sykla na Pepper Emma. Pepper se na chvíli zamyslela.
,,No, přišla jsem vás zachránit." Řekla s úsměvem.
,,Cože?!" Ozvalo se z úst Garyho, Lokiho a Clinta najednou. Emma jen zvedla obočí a pootevřela pusu. Agenti si začali Pepper pohrdavě prohlížet.
,,No na co čekáte? Pojďte!" Vyzvala Je Pepper a pozorovala Lokiho, který využil momentu překvapení a vyběhl z pokoje na chodbu. Emma, Gary a Pepper hned za ním. Když doběl ke schodům, ozvala se za nimi střelba. Loki se otočil a těsně kolem tváře mu proletěl šíp. Vrhl Vyčítavý pohled na Clinta a seběhl dolů ze schodů. Přeběhl malou jídelnu, kde převrhl několik stolků. Z jídelny vyběhl tryskem, proto vrazil do protější dřevěné stěny chodby s obrazem, který při nárazu do něj rozbil. Rozběhl se směrem k východu, doprovázený nadávkami uklízečky. Když už sahal po klice dveří, uslyšel za sebou neznámý, rozlepaný hlas.
,,Ru-ruce nahoru a-a otoč se." Loki se otočil a nechápavě pohlédl na mladíka, kterému mohlo být tak dvaadvacet. Zase se otočil ke dveřím a sáhl na kliku. Těsně nad rukou mu proletěla kulka. Rozezleně pohlédl na mladíka. Chystal se něco udělat, ale čísi ruka, která vylétla z jídelny a trefila mladíka do tváře byla rychlejší. Ruka zmizela a z jídelny vyšla Emma.
,,Jsem dobrá, co?" Pochválila se a popadla baseballovou pálku, visící na stěně. Hned vedle ní byla ještě jedna. Mezi nimi byl nějaký diplom. Emma si ho chvíli prohlížela, pak hodila pálku na rameno a zase vešla do jídelny. Hned na to se ozvaly duté údery pálky a přidušené mužské výkřiky. Uznale pozvedl obočí a otevřel dveře. Přimhouřil oči před přímým sluncem a vyšel směrem k autu. Nejdřív chtěl prostě odjet, ale pak si uvědomil, že neumí tyhle věci řídit. S povzdechem se zase otočil a zamířil do motelu, ze kterého právě vybíhali vystrašení majitelé, kuchařky a rozezlená uklízečka. Všichni nasedli do velké dodávky a ujeli pryč.
Motel teď vypadal jako z animovaných filmů - byl v oblaku prachu, z oken létaly stoly, židle a agenti a všude bylo slišet hlasité ,,křach" a ,,boom". Nevěděl, kde se to ,,boom" vzalo. Asi chtějí hotel vyhodit do povětří, protože se na něm teď všude objevovaly praskliny. Loki to celé z bezpečné vzdálenosti chvíli pozoroval. Hotel se začal pomalu řítit k zemi. Když pomalu, tak vážně pomalu. Loki přemýšlel, že by prostě odešel.
Najednou si připadal, že to snad ani není on, ale prostě vběhl do řítícího se hotelu, na chodbě vrazil do Emmy, která byla celá od prachu a z nosu jí tekla krev. Hodil jí přes rameno, vyběhl před hotel a posadil jí na zem vedle auta. Na Pepper narazil u schodů, kde několika agentům šermovala před obličejem vidličkou. Loki agenty surově odstrčil, hodil Pepper přes rameno, vyběhl z hotelu a posadil jí k autu vedle Emmy. Znovu se rozběhl do hotelu, prohledal celé spodní patro, kde pobil několik agentů pálkou, kterou sebral ze zdi vedle diplomu a vyběhl po schodech nahoru k pokojům. Celkem špatně se mu dýchalo, protože všude byl prach.
,,Co to.." Hekl přidušeně a rozkašlal se, protže vdechl velké množství prachu. Clint mířící lukem na Garyho se na něj přes rameno ohlédl. Loki dokašlal a pozvedl baseballovou pálku, připravený ji použít. Clint se pousmál.
,,Záleží ti na něm snad?" Zeptal se ho se zlověstným zablísknutím v očích. Maniak.
,,No, v podstatě mi zachránil život, takže bych ti byl vděčný, kdybys ho ušetřil." Řekl a zavrávoral, protože dům už doopravdy padal k zemi.
,,Ty, nechceš s tim zabitím počkat na ven? Nechci umřít tak, že mě zasypají sutiny motelu." Řekl Gary a pohlédl na Clinta. V očích se mu mísilo něco mezi odvahou, nechápáním ničeho, odhodláním a trochou strachu.
,,Ani nebudeš muset." Řekl Clint a pustil napjatou tětivu, ze které vyletěl šíp, který ze Garymu zabodl do hrudníku. Gary padl k zemi.
,,Hej! Říkal jsem ti, ať ho ušetříš!" Zakřičel Loki na Clinta, flákl ho pálkou do zad a běžl ke Garymu. Clint trochu zakolísal a hned upadl, protože hotelem otřásl další záchvěv. Loki mezitím vrávoravě doběhl ke Garymu, přidřepl si k němu a vytrhl mu šíp z rány. Gary tiše sykl bolestí a omdlel. Loki ho jako ostatní hodil přes rameno, přeskočil Clinta, kterého u toho ještě nakopl a zjistil, že už jsou dost nízko, takže může vyskočit oknem.
Loki zamířil do nejbližšího pokoje -jejich pokoje- a rozběhl se k oknu. Clint ho ale chytl za cíp pláště, strhl ho na zem a pokusil se ho předběhnot. Loki ho ale chytl za kotník a strhl ho k zemi. Vstal, Clint ho ale také chytl za kotník a strhl ho k zemi. To se opakovalo, dokud nenarazili na okno, které teď bylo na jejich úrovni. Loki hodil pomláceného Garyho ven a sám vyskočil z okna a rozběhl se k autu s Garym přes rameno. Clint jim byl v patách. Pepper a Emma za volantem už seděly v autě. Loki spěšně otevřel zadní dveře, na sedadlo hodil Garyho a sedl si vedle něj. Ještě než stihl dovřít Emma vyjela. Nechali Clinta poraženecky stát před motelem - všichni agenti uejli bez něj- a najeli na dálnici. Loki hned začal Garymu kontrolovat ránu.
,,Co se mu salo?" Zeptala se vystrašeně Emma, když se koukla co se vzadu děje. Pepper rychle chytila volant, aby nesjeli ze silnice.
,,Clint ho trefil."
,,To je jakej? Ten s lukem?"
,,Hmm." Loki se teď soustředil na léčení rány.
,,Hajzl." Emma zase obrátila pozornost k řízení. Po tváři se jí kutálely slzy. Pepper Lokiho pozorovala. Nejevila nějaké známky smutku.
,,Myslela jsem, že nemůžeš kouzlit?"
,,No, v podstatě kouzlit můžu.." Řekl výmluvným tónem Loki, zatímco měl nad Garyho ránou dlaň, ze které klouzali provazce zelené magie, jako nějací hadi.
,,Ty jsi mi lhal?!" Zhrozila se Pepper.
,,Nic o tom, že nemůžu kouzlit jsem ti neříkal!" Odporoval jí Loki. Pepper na něj vrhla zlobný pohled a pohlédla ven na ubíhající krajinu.
,,Dokážeš to vyléčit?" Zeptala se Lokiho starostlivým tónem Emma.
,,Jasně, ale nevim jestli tam nezůstanou nějaký bakterie.. V tomhle se moc neorientuju." Přistihl se, že už od nich chytá nespisovnou řeč.
,,Hm.." Vzechla jen Emma a zase se věnovala řízení. Loki spustil ruku.
,,Tak co?"
,,V pořádku." Odpověděl Emmě. Chvíli bylo jen ticho.
,,Nechcete mi třeba poděkovat?" Ozvala se najednou uraženě Pepper.
,,A zaco? Že tě zase máme na krku?" Odsekla Emma. Veškterá sourozenecká láska ze dne, kdy měla Pepper narozeniny byla ta tam.
,,Jak zase?"
,,Byla jsi u nás, když jsi hledala práci, když sis stěžocala, že si tě Tony nevšímá, kdyžs ho opustila, než jsi našla nové bydlení a teď." Vyjmenovala Emma nějaké příklady. Pepper po ní zlostně pokukovala.
,,Víš co? Zastav."
,,Proč jako?"
,,Vystupuju."
,,Jak myslíš." Řekla Emma a začala brzdit.
,,Ne!" Vykřikl Loki.
,,Co ne?" Otočila se na něj Emma, která už stála na okraji silnice.
,,Můžou jí chytit ty ze Shieldu a donutit jí, aby jim řekla všechno, co o nás ví!" Řekl Loki tónem, jakoby nebylo nic jednoduššího k pochopení.
,,Myslíš si, že bych se jen tak nechala?" Řekla Pepper.
Loki na ní pohlédl stylem Jako vážně?
Pepper zavřela pusu -chystala se něco dodat na svou obranu- a podívala se na Emmu s pozdviženým obočím. Emma nastartovala a zase vyjela dál, po dálnici.
,,Já ale chci vystoupit!" Zakřičela Pepper jako malé děcko.
,,Je to moc velké riziko, víš?" Řekla Emma s ironicky mateřským pohledem. Pepper jí dala facku.
,,Au!" Řekla Emma a přitiskla si ruku na tvář.
,,Pořád jsem z vás nejstarší já!"
Loki si potichu odkašlal.
,,Tak to by ses měla taky tak chovat!" Zakřičela Emma.
,,Jo? Já se tak chovám, narozdíl od tebe! Máš práci, přítele?!"
,,A ty snad jo?" Řekla s vítězným tónem Emma.
Lokimu se zase začalo dělat špatně.
,,Teď ne, ale před tím ano! Měla jsem za přítele nejslavnějšího muže na světě a měla jsem tu nejlépe placenou práci na světě!" Zakřičela Pepper.
Trochu si stáhl okýnko.
,,Ale teď už nic nemáš!"
,,Mám peníze!" Odporovala jí Pepper.
,,A co s nima? Máš přátele?!"
,,Ano!"
,,A koho?!"
Pepper se otočila na Lokiho, který se zrovna do půlky těla vykláněl z okýnka a vydával dávivé zvuky. Chvíli na něj s Emmou leděly -Emma ve zpětném zrcátku. Koutky jí pobaveně cukaly. Pepper vypadala vystrašeně. Po nějaké chvilce se Loki vrátil zpět na sedadlo, zavřel okýnko, vrhl po Pepper pohled A co jako? a začal si prohlížet město, kterým zrovna projížděli. Gary hlasitě zachrápal a prudce se posadil.
,,Co, kde sme?!" Zvolal a rukou si začal kontrolovat místo, kam ho trefil šíp. ,,Nic tam není!" Řekl nadšeně Gary.
,,To je Lokiho práce." Řekla s úsměvem Emma. Loki se pousmál Garyho užaslému výrazu.
,,Páni! Fakt díky!A proč máš v ruce tu baseballovou pálku?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki Tamten Loki | Web | 19. listopadu 2013 v 20:05 | Reagovat

... a teď tu o Červené Karkulce. :-D

2 PanKytka PanKytka | 25. ledna 2014 v 0:44 | Reagovat

Kdyz jsem si predstavila Emmu s baseballkou, umrela jsem. Pak jsem umrela kdyz Loki visel z okynka a potom jeste jednou, to kdyz se Gary ptal proc ma Loki vruce tu basrballovou palku. Jo a jeste neco - ten Voldemort je takovej vypatlanej piiiiip!!! :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama