To nejsem já -9-

21. listopadu 2013 v 9:03 | Maggi
Nechoďte nakupovat bez doprovodu!


Ve městě si našli nějaký nenápadný hotel, ve kterém se ubytovali a dávali si pozor, aby je nikdo neviděl. Sehnali si čtyřlůžkový pokoj ve třetím patře. Gary hned běžel do koupelny prohlédnout si, jak si Loki poradil s ránou. Pepper si šla lehnout a s nikým nepromluvila ani slovo. Loki jen tak postával uprostřed pokoje a sledoval televizi, kterou mu Emma zapla.
,,Pudu nakoupit něco k jídlu." Oznámila, zatímco se hrabala ve svém batohu a hledala peněženku.
,,Tak dávej pozor.." Prohodil nezúčastněně Loki, který se posadil na rozvrzanou židli a sledoval televizi. Dávali Toma a Jerryho. Emma chvíli Lokiho zamyšleně pozorovala a pak vyrazila na nákup. Hned jak odešla, vyšel z koupelny Gary. ,,Teda máš fakt talent! Ani škrábanec!" Pochválil Lokiho.
,,Jo, hmm.." Loki soustředěně pozoroval Toma, který právě honil Jerryho po bytě s velkou palicí v ruce a rozbyl vše, co mu přišlo pod nos. Bylo mu to povědomé. Gary se posadil na gauč a také se zadíval na telvizi.
,,Komu fandíš?" Zeptel se Lokiho po chvilce.
,,Komu fandím? No, protože ten kocour nemá šanci myš chytit, tak té myši." Rozhodl se po chvíli. Gary se zasmál.
,,To já dřív fandil Tomovi, ale pak sem dospěl ke stejnému závěru jako ty, takže teď fandim Jerrymu." Lokiho to moc nezajímalo. Zvedl se a přešel k oknu.
,,Hele, bacha." Řekl varovně Gary. Loki si uvědomil, že se teď musí už vážně skrývat a odešel od pohledu na polední město zpět k židli. Doufal, že Emmu venku moc lidí neuvidí.
,,Kam vůbec šla Emma?" Zeptal se Gary Lokiho po chvíli.
,,Pro jídlo."
,,Aha.." Řekl trochu tlumeně Gary. Loki na něj pohlédl. Gary měl zavřené oči a tiše oddechoval. Loki se nějakou dobu věnoval animákům v televizi.
-----
,,Hele, není Emma na tom nákupu nějak dlouho?" Řekla Pepper, která právě vylezla ze svého pokoje. Loki pohlédl na hodiny. Bylo půl páté. Teprve teď si uvědomil jaký má hlad.
,,Jak víš, že šla nakupovat?" Zeptal se jí.
,,Slyšela jsem vás. Vyšla v jedenáct a pořád tady není." Loki pomalu vstal a přešel k oknu, jakoby doufal, že najednou Emmu uvidí na ulici pod sebou, kde byl právě nějaký karneval. Chvíli přemýšlel a nakonec vyrazil ke dveřím.
,,Počkej, co to děláš?" Zeptala se ho udiveně Pepper.
,,Jdu hledat Emmu."
,,Přece takhle nemůžeš vyjít ven?" Řekla a přejela ho pohledem.
,,Je tam skoro tma." Řekl a vyšel ven z pokoje. Pepper se podívala z okna ven, kde jasně zářilo slunce. Povzdechla si a šla vzbudit Garyho.
Loki spěšně seběhl do přízemí a z něj ven na ulici, kde bylo plno jásajících lidí a na silnici se táhl dlouhý barevný průvod. Odchytl si nějakého člověka a zeptal se ho, kde najde nejbližší obchod.
,,Kousek odsud je malý obchod." Řekl a naznačil směr. Loki se otočil a vyšel tím směrem. ,,Pěkný kostým!" Zakřičel za ním ještě muž. Loki se ušklíbl.
Šel ani ne pět minut a uviděl obchod před sebou. Bylo mu jasné, že nemá cenu hledat Emmu v obchodu a šel se porozhlédnou kolem, jestli někde nezabloudila nebo tak něco. Prošel už všechny ulice poblíž obchodu. Nikde nic. Jen tu a tam nějaký zbloudilý člověk v masce nebo bez ní. Najednou okolo Lokiho prošel muž s blonďatými vlasy a svalnatou postavou. Nevěděl jestli ze předu, ale ze zadu mu připomínal Kapitána Ameriku. Co ten tady dělá? Nechal ho aby došel dál do ulice a pak vyšel za ním. V tu chvíli mu nedocházelo, jak je divné, že Steve okolo něj prošel bez povšimnutí. Loki sledoval Steva pěknou chvíli, když došli k ne moc podezřelému baráku. Loki se schoval za nejbližším křovím a pozoroval Steva který právě do domu vcházel.
Chvíli počkal a vyšel ze svého úkrytu. Stoupl si před domovní dveře a poslouchal. Nebylo slyšet vůbec nic. Chytil kliku, zamumlal kouzlo a dveře se s tichým cvaknutím otevřely. Opatrně vešel do tmavé předsíně. Pořád neslyšel nic podezřelého, takže za sebou potichu zaklapl dveře a zamířil k dalším dveřím. Přitiskl k nim ucho. Pořád nic. Trochu se pro sebe zamračil a dveře na škvíru otevřel.
V téhle místnosti se tentokrát svítilo. Pootevřel dveře trochu víc. Byl to obývací pokoj, zády k Lokimu stáli dva agenti a vedle nich na křesle seděl Steve. Přímo naproti Lokimu stál Clint, který na někoho mířil svým lukem a na něco se ho ptal. Podle naštvaného výrazu v jeho tváři mu dotyčný nechtěl odpovědět. Clint mávl na agenty, ti Lokimu na chvíli zmizeli z dohledu. Za chvíli se mu zase ukázali a mezi sebou drželi spoutanou, zakrvácenou Emmu se slzami v očích, ale odhodlaným výrazem ve tváři. Clint se jí na něco zeptal. Teď už to Loki ale slyšel zřetelně.
,,Kde je?" Zeptal se Clint Emmy varovným tónem. Ta se na něj jen vzdorovitě dívala. Clint kýv na jednoho agenta, kterého Loki doteď nezaregistroval. Agent praštil Emmu silně do břicha. Ta vykřikla a ohla se k zemi. Z úst jí odkapávala krev. ,
,Kde je." Zeptal se ještě jednou Clint. Tentokrát Emma přidušeně zašeptala.
,,Nevím. Odešel."
,,Kam?" Vyzvídal Clint dál.
,,Nevím!" Řekla Emma a vrhla zlostným pohledem po Clintovi. Agent, co předtím praštil Emmu do břicha, jí tentokrát vrazil pěstí do obličeje.
To už Lokimu stačilo. Rychlostí blesku se vřítil do pokoje, odněkud vytáhl nůž a zabil prvního agenta, co mu padl pod ruku. Pak máchl rukou a kouzlem zpomalil dění kolem něj. Vytrhl Emmu z rukou agentů a vyběhl s ní před dům. Tam se Emmě zapletly nohy a ona upadla. Loki jí vzal do náruče a běžel s ní do hotelu. Tryskem vyběhl po schodech, potom do pokoje. Teprve v pokji si uvědomil, že je okolní svět pořád ještě zpomalený. Položil Emmu na gauč vedle Garyho, mávl rukou a všechno zase bylo v normální rychlosti.
Gary vyděšeně zařval, když si všiml zakrvácené Emmy vedle sebe.
,,Bože můj! Co se ti stalo?!" Zvolal a vyběhl do koupelny pro vlhký ručník, aby jí utřel krev z običeje.
,,Unesli ji." Řekl Garymu Loki a pozoroval Emmu, která mu také hleděla do očí. Gary hned přiběhl a začal Emmě utírat krev z obličeje. Emma se posadila a užívala si tu chvilku pozornosti.
,,Kdo ti to udělal?" Zeptal se jí Gary a otřel jí z obličeje poslední krev.
,,Byl tam ten s lukem, potom tři agenti a nějaký blonďák." Řekla stále přidušeným hlasem Emma. Zakašlala a z úst jí zase vytekla trocha krve. Gary jí pohotově utřel.
,,Pomstím se jim. Až na to budu mít prostředky." Dodal když si všiml Emmina výrazu.
,,Kde je vůbec Pepper?" Zeptal se ho Loki, když si všiml, že je jich nějak málo.
,,Ta zase spí. Nevim kde se to v ní bere." Řekl, vstal a šel Emmě natočit vodu.
,,Bože.." Vydechla Emma, dala si ruce na hlavu a opřela se. Gary jí za chvíli přinesl vodu, kterou si Emma vzala do ruky. Gary zívl.
,,No, tak já du na kutě. Věřim, že o tebe bude dobře postaráno." Řekl, mrkl na Lokiho a odešel do své ložnice.
Loki se zvedl ze země a sedl si na gauč vedle Emmy. Ta položila stále plnou sklenici vody na stůl před sebou.
,,Moc ti děkuju.. Myslím, že si mi zachránil život." Řekla trochu třesoucím se hlasem a pohlédla na Lokiho.
,,No musim říct, že nebýt Pepper, tak se ještě teď dívám na animáky." Řekl trochu zahanbeným tónem. Emma se smutně pousmála.
,,Vážně?" Zeptala se ho s mírně zvednutým obočím. Loki kývl hlavou. Chvíli se na sebe jen tak dívali, pak si Emma vzdychla a zapla televizi. Nechala Lokiho, aby se díval na animáky a opřela se mu o rameno. Hned na to usnula a Loki s ní.
-----
Uprostřed noci ho probudil hasitý výkřik. Prudce se posadil a zjistil, že Emma pevně svírá jeho ruku a přerývaně oddechuje.
,,Co se děje?" Zeptal se jí a přisunul se k ní blíž.
,,To nic, to jen.. Jenom sen." Řekla a pohlédla na něj s uslzenýma očima a malým úsměvem na tváři. Loki si domyslel, co se jí zdálo.
Vzal její obličej do rukou a přitáhl si jí k sobě. Chvíli pozoroval její čokoládově hnědé oči, palcem otřel slzu stékající po její tváři a po chvíli jí dlouze políbil na pootevřené rty.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tamten Loki Tamten Loki | Web | 21. listopadu 2013 v 14:31 | Reagovat

Poslyš, co vlastně dělá Voldík, zatímco Loki kouká na Rychlou rotu? 8-) Ten by v převleku prince mohl napáchat úžasné věci ;-)

2 Maggi Maggi | 21. listopadu 2013 v 15:13 | Reagovat

[1]: Můžu ti říct, že to se dozvíš v příštím díle :) doufám, že se v tom dalším díle vyznáš, ale dělám, co můžu :D Zítra mám celkem dost času, takže to sem asi dám ;D

3 Alcazar Alcazar | 22. listopadu 2013 v 0:25 | Reagovat

Uz je zitra, nestihas.

4 Maggi Maggi | 23. listopadu 2013 v 18:42 | Reagovat

[3]: Hej! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama