N.M.P. -1-

15. prosince 2013 v 22:14 | Maggi |  N.M.P.
Ahoja! Takže ve vší dobré náladě jsem udělala nové záhlaví (kdo řekne, že na něm Clint není sladkej-ať šlápne na kostičku LEGA :3) a napsala jsem první kapitolu N.M.P. (po prologu), takže doufám, že se bude líbit! :3 :D


Hned jak jsem přistála, zavrávorala jsem a flákla sebou o kamínkovou zem. Pozvedla jsem hlavu a rozhlédla se kolem. Všude kolem bylo nebe a vrcholy budov. Doplazila jsem se k obrubníku, který lemoval kamínky, na kterých jsem přistála. Nahlédla jsem přes okraj. No a málem jsem omdlela, protože jsem byla určitě víc než sto pater nad zemí. Pomalu jsem vstala a dovrávorala k úzkým padacím dveřím. Otevřela jsem je s hlasitým zaskřípěním.
,,Hmf." Nahlédla jsem dovnitř a následně tam po hlavě spadla, díky nenormálně silnému poryvu větru. S hlasitým zaduněním jsem se propadla do místnosti, která připomíala laboratoř. Všude byly zkumavky a kádinky plné různobarevných tekutin. Laboratoř byla zařízená do běla, celá jedna strana byla prosklená. Hned jak jsem dopadla jak široká, tak dlouhá na zem, ozval se mužský hlas. Teda spíš odkašlání. Pozvedla jsem hlavu z podlahy a podívala se na mou návštěvu. Přede mnou stál jakýsi robot, celý v červenozlaté barvě. Ten by si s Thorem rozuměl.
,,Přeješ si?" Vyhrkla jsem a klekla jsem si. Robot odklopil obličejovou část a místo (kovového?) obličeje se zářícíma škvírama se objevil celkem pohledný obličej muže, který promluvil.
,,Já? Spíš ty, ne? Mimochodem.. Ty," ukázal na mě prstem ,,jsi mě přišla zabít?" Zeptal se a významě si mě prohlédl. Dobře, nebyla jsem asi v nejlepší pozici, tak jsem se postavila v celé své výšce a dala ruce v bok.
,,Takže já.. Já jsem Amber a ne, nepřišla jsem tě zabít.."
,,Lžeš..?" Odhadoval pobaveně. Pozvedla jsem obočí. ,,Věř mi, znal jsem tolik žen, že poznám když některá lže." Řekl rádoby vznešeně a nějakou záhadou nechal zbytek svého brnění zalíst do podlahy.
,,Nelžu.. Vážně jsem tě nepřišla zabít.." Pokoušela jsem se zamluvit otázku, která hned na to přišla.
,,Jak se doopravdy jmenuješ?" Přistoupil trochu blíž. Já poodstoupila. No, pochybuji, že by nějak uškodilo, kdybych mu řekla moje jméno. Kdo asi zná neslavnou sestru slavného nenáviděného boha, kterého tady na Midgardu lidstvo sotva zná?
,,Denae..?" Spíš jsem se zeptala, než abych odpověděla s jistotou.
,,To já nevím jestli seš Denae, ale protože se to k tobě hodí, to jméno ti nechám. Ale budu ti spíš řikat De-e." To jakože je to teď můj majitel, který má právo mě přejmenovat?! Ale zase vypadá na člověka, se kterým by mohla bejt sranda. No uvidíme. Když mě bude nudit, prostě se vrátim zpět na Asgard.
,,Takže teď tady bydlim?" Zeptala jsem se s nadějí v hlase. No, moc nevěřím, že by mi to prošlo..
,,Jo."
Aha?
,,A nevadí ti, že mě vůbec neznáš?"
,,Ne." Pokrčil rameny a odešel z místnosti. Tak to šlo hladce. Nevím co by dělal, kdybych opravdu měla potřebu ho zabít. Lidstvo je tak naivní. Vykročila jsem za svým hostitelem.
,,Jak se jmenuješ?" Přepadla jsem ho před výtahem.
,,Tony Strak. Nemůžu uvěřit, že mě neznáš." Odfrkl si a zmáčkl tlačítko ve výtahu.
,,No, tam kde žiju se moc o slavné osobnosti Země nezajímáme."
Zamračil se. Nasadila jsem mu do hlavy pěkný oříšek, který jen tak nerozlouskne. Ráda dávám do hlav oříšky.
,,Ani Iron Man? Nic?" Marně zkoušel jestli ho znám. Zakrouila jsem hlavou. ,,Kdo vůbec jsi?" Zeptal se, když jsme vystupovali z výtahu ven, do velkého luxusně zařízeného pokoje.
,,To už jsem ti říkala." Andělsky jsem se na něj usmála.
,,Tak jinak. Odkud jsi?" Zkoušel dál, zatímco přešel k policím ve kterých se začal přehrabovat.
,,To by tě nemuselo zajímat." Řekla jsem a pozvedla obočí, když se na mě otočil s láhví průzračné tekutiny v jedné ruce a dvěma malými sklenicemi v druhé. Pokynul směrem ke stolu.
,,Jenže mě to zajímá." Řekl s pohledem upřeným na mě a nalil mi plnou sklenici.
,,Co je to?" Zeptala jsem se, když jsem si k nevábně páchnoucí tekutině přičichla. Toník jen zakroutil hlavou a svůj příděl tekutiny vypil na ex. Hmm. Dolil si.
,,Tak buďto seš vážně zaostalá, nebo nejsi ze Země." Pousmála jsem se, čímž jsem mu jasně řekla, že druhý odhad byl správný. Zase zavrtěl hlavou a kopl do sebe další skleničku. ,,Napij se, není to otrávený."
Nedůvěřivě jsem na něj pohlédla. Když to pití neudělalo nic s nim, neudělá nic ani se mnou.
Chyba.
-----
Probrala jsem se na gauči. Pohled mi hned padl na chlapa, kterej seděl na židli u stolu a díval se na mě pohledem, který říkal naprosto všechno. --->
Cítila jsem, jak mi zrudly tváře. Proč zrovna teď? Posadila jsem se a zjistila, že v ruce držím onu láhev, která mě poslala na gauč. Znovu jsem pohlédla na naši návštěvu.
,,Kdo jsi?" Zeptala jsem se trochu chraptivým hlasem. Jak dlouho tady ležim?
,,Tonyho si k sobě zavolal Fury. A ne, nevím proč a ne, neřeknu ti, kdo Fury je. A ne, nevím proč tady mám bejt zrovna já." Dodal, když jsem se chystala položit otázku.
,,Takže mám chůvu?" Řekla jsem s vysmívavým tónem v hlase a vstala. Hned na to jsem zase seděla v křesle, protože mě neskutečně rozbolela hlava a začernilo se mi před očima. Přiložila jsem si dlaně na spánky. Někde z dálky se ozvalo posměšný odfrknutí a během chvíle jsem na čele cítila něco neskutečně studenýho, ale zase příjemnýho. Otevřela jsem oči. Moje chůva mi k čelu tiskla sklenici plnou ledu.
,,Díky." Řekla jsem a převzala jsem držení sklenice.
,,Seš normální?" Zeptal se mě po chvíli mlčení.
,,Uhm, já?"
,,Kdo jinej." Řekl a bezmocně rozhodil rukama.
,,Proč bych neměla být normální?" Zeptala jsem se a odendala si sklenici z čela.
,,Spadneš Starkovi do laboratoře a hned se necháš opít?"
,,Měla bych se snad bát, že se mnou něco udělá?" zeptala jsem se.
Nevěřícně zakroutil hlavou. Tak chůva to myslí takhle.
,,Myslíš, že by mi to udělal?" Tykání se hodí, hlavně když nevím, jak se moje chůva jmenuje.
,,Ty asi vážně nejsi ze Země." Řekl, přistoupil ke mně a bez dovolení mi sebral polopráznou láhev, ze které si pořádně lokl. Posadil se a chvíli mě pozoroval. Doufám, že neumí číst myšlenky.
,,Odkud jsi?"
,,Nemusím ti to říkat."
,,Ale musíš."
,,Proč bych měla?"
Další odfrknutí. Trochu se naklonil na stranu, takže jsem uviděla pistoli připevněnou k jeho pásku. Jaktože tam před tím nebyla? Jak já ho miluju.
,,Co když mám i já zbraň?"
,,Tak v tom případě pochybuju, že jí umíš použít." Zase se napil. Taky bych si ještě dala, kdyby mi to moje tělo dovolilo.
,,Nejdřív mi řekni, jak se jmenuješ. Pak ti možná i řeknu, odkud jsem. Ale neslibuju to." Vítězné zkřížení rukou dodalo mému proslovu grády.
,,Já zase neslibuju, že tě nezabiju."
1:0 pro chůvu. No super.
,,Prosím.." Psí pohled. Ten vždycky zabral, aspoň na Lokiho. Mimochodem, kdyby se někdy náhodou pokusil o ovládnutí Země, stačí mu dát jedno úžasně roztomilý štěne s velkejma kukadlama a on vypadne. Vlastní zkušenost.
,,Clint Barton."
,,Já sem Denae."
,,Já vim."
,,Aha."
Chvíli ticho.
,,Řekneš mi už prosimtě, odkud seš?" Řekl a opřel si hlavu o ruku.
,,Nebudeš mi věřit."
Pokrčil rameny a zase se napil. Nevypadal jako někdo, kdo by v sobě unesl víc jak dvě sklenice té tekutiny co byla v láhvi, ale nechtěla sem mu do toho moc kecat. Pro jistotu.
,,Jsem z Asgardu."
,,Měla si pravdu."
,,V čem?"
,,Nevěřím ti." Povzdechl si a odložil prázdnou láhev na stůl.
,,Hmh, já to říkala. Já mám vždycky pravdu. Nebude to ale trochu proti mně, když budu mluvit pravdu a nikdo mi nebude věřit?" Řekla jsem si spíš pro sebe.
,,Jo, to proti tobě trochu bude." Vtrhl do mého monologu Clint. Oukej, vyzkouším něco šílenýho.
,,A co kdyby ses ještě trochu napil a já ti řekla všchno o mojí minulosti?" Navrhla jsem, opatrně se zvedla a vydala se ke skříňce, ve které před tím hrabal Tony. Ten úchyl Tony. Co když.. Ani sem moc nechtěla přemýšlet nad tím, co se stalo když sem byla opilá a co ne. Vzala jsem první láhev co mi přišla pod ruku a otočila se na Clinta, který mě ostražitě pozoroval. Jako bych tady měla každou chvíli odpálit dynamit, či co. Postavila jsem před něj láhev, sedla se na gauč a spustila.
Řekla jsem mu všechno. Od té chvíle, kdy jsem se přestala vtírat k Thorovi a jako vhodnějšího bratra si vybrala Lokiho, jak jsme s Lokim zjistili, že jsme ledoví obři, o všech pitomostech co jsme dělali, jak se mě marně pokoušel naučit magii, jak se mi konečně podařilo první kouzlo, jak si ze mě všichni dělali legraci kvůli mé výšce, jak jsem propadla nenávistí k Thorovi, jak jsem zaklela jednu služebnou, taky o korunovaci Thora a jak jsem se dostala na Zemi. Skončila jsem stručným popisem Asgardu.
Když jsem domluvila, Clint měl láhev dopitou a hlavu měl opřenou o stůl. Nevěřícně mě pozoroval.
,,Takže ty jsi-"
,,Jo."
,,A taky-"
,,Jo."
,,Hmm.." Zabručel a pořád mě upřeně pozoroval. ,,Jak je to možný?" Zeptal se a pokusil se vstát.
,,Nevím." Řekla jsem a cestou ke sklenici s vodu, která byla na lince jsem ho srazila zpátky na židli, ze které se s námahou zvedal.
,,Co blbneš?" Osopil se na mě a zase položil hlavu na stůl. Tentokrát obličej nechal přitisknutý k příjemně chladné desce stolu. Upila jsem ze sklenice.
,,Musim si dopřát nějakej ten žertík." Pousmála jsem se a znovu se napila. Při tom strhujícím vyprávění mi celkem vyschlo v puse.
,,Ale snad ty tvoje žertíky nemusej bejt na úkor druhejch." Zahuhlal do stolu.
,,Pff.. Du si lehnout. Kde je tady ložnice?" Otázala jsem se zdvořile.
Clint zvedl ruku směrem, kterým se ložnice nacházela.
,,Dík.. Brou." Rozloučila jsem se. Cestou k ložnici jsem ještě na zem nenápadně vylila zbytek vody. Uvidíme, kdo se tady první rozplácne. Muhehe. Doufám, že ne já.
Otevřela jsem dveře do ložnice. Postel byla velká, ale v poměru s tou mojí to byl prcek. Ani jsem nehledala nic na převlečení a tak, jak jsem byla jsem sebou flákla do postele a za zapadajícího slunce jsem usnula.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stencee stencee | 19. prosince 2013 v 15:16 | Reagovat

Supeer! :)

2 Maggi Maggi | Web | 19. prosince 2013 v 15:49 | Reagovat

Páni, další nová čtenářka :3 je to tu samá pochvala :3 :D Díkuju :3

3 Veru Veru | Web | 27. prosince 2013 v 14:09 | Reagovat

Jasně, ožrat Clinta a všechno mu vyklopit :D Nebudou ho pak mít jenom trošku za debila, až se zmíní o něčem takovém? :D
Úžasná, jsi vážně úžasná! Jop, jdu číst dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama