N.M.P. -3-

20. prosince 2013 v 16:33 | Maggi |  N.M.P.
Dneska mám tak neskutečně dobrou náladu, že to snad ani nejde! :D V podstatě k tomu nemám ani důvod, ale co.. :D Každopádně, je tu další kapitola :3 Jo, a někde je tam nějaké to hrubší slovíčko.. (jednou) :D Chci do obchoďáku s Tonyho kartou v ruce a Clintem vedle sebe :3
Probudilo mě hlasité bušení na dveře koupelny. Koupelny. Hm.
,,De-e, promiň.. Vždyť víš, že ty člověka prostě dokážeš naštvat.. Otevři.." Tony na mě mluvil zpoza dveří. Nevím proč, ale byla jsem si téměř jistá, že když otevřu, tak mě ještě jednou málem zabije.
Jen tak pro vysvětlení- včera, když jsme dokoukali všechny díly Pána Prstenů, Tony zapnul X-Box. Hráli jsme pomocí takových ovladačů bowling, no a dalo se čekat co se stane. Tonymu jsem rozbila televizi (hodila jsem poní to ovládání) a on mě málem zabil. Před úmrtím mě zachránila jeho vlastní koupelna, ve které jsem strávila noc.
,,Mám donuty." Dolehl ke mě sladký hlas. Zvědavost překonala strach a já dveře otevřela s otázkou
,, Co jsou to donuty?"
Toník mě nezabil, je to zlato.
,,Ochutnej." Řekl a podal mi jeden kroužek s růžovou polevou. Chvíli jsem si jídlo nedůvěřivě prohlížela, poté si váhavě ukousla. No, a bylo to to nejúžasnější jídlo v mém dlouhém životě. Něco tak výtečného jsem neměla ani na Asgardu.
*nom *nom* *nom*
Tony nechal pytlík s donuty na stole přede mnou a sedl si k němu na židli. Poté smutně pohédl na holou zeď, na které ještě v noci byla velká televize. Každý má své chyby, no a co. Náhodou, na to, že jsem držela ten ovladač v ruce poprvé v životě, jsem si vedla celkem dobře. Jen to tady někdo nedokázal ocenit.
Sedla jsem si vedle něj, vzala si další donut a poplácala ho po rameni.
,,Koupíš si novou." Řekla jsem podle mě utěšujícím tónem. Stark na mě pohlédl.
,,Dneska tě zase bude hlídat Lego." Oznámil mi, když jsem dojedla poslední donut.
,,Já nepotřebuju hlídání." Odporovala jsem mu s plnou pusou a když jsem chtěla šáhnout po pytlíku a dojít ho vyhodit, převrhla jsem Tonymu hrnek kafe, který si před chvílí přinesl. Povzdechl si a pokračoval.
,,Pochybuju, že bys tady vydržela zavřená celej den a kdyby jsi šla ven, určitě by ses stratila. Včera jsi to zvládla během chvilky." Dodal, když jsem se chystala něco namítnout.
,,A proč mě nemůže hlídat Steve? To má jedinej Clint pořád volno?" Zkoušela jsem ještě.
,, Steve nemůže a jedinej, kdo má ještě volno je Nat."
Aha. Podle toho, co mi o ní Tony řekl jsem usoudila, že Clint bude asi lepší volba. Asi určitě. Když Tony uviděl můj výraz v obličeji vzal to tak, že bitvu vyhrál. Ale jak se říká, ještě nevyhrál válku. I když netuším, o co by se ta válka měla vést.
,,Já du." Oznámil mi a zvedl se.
,,To jako teď hned?" Vážně budu s tím.. Hmm, musím mu vymyslet nějakou přezdívku. Lego mu už říkat nemůžu, to je Tonyho. No, ještě se uvidí.
,,Jo, teď hned." Řekl a vyrazil ke dveřím výtahu, jen tak, v domácím oblečení.
,,Ty se nebudeš převlíkat?" Zeptala jsem se ho s udiveným výrazem ve tváři. Pobaveně se ušklíbl.
,,To není potřeba." Vešel do výtahu, který právě přijel a zmáčkl tlačítko. Ještě mi stihl zamávat. Jak milé. A ani ne za minutu mi zamával ještě jednou, tentokrát byl ale za oknem a v tom svém obleku. Pak už odfrčel pryč.
Kdy asi přijde Hawk? Jak taky jinak, hned jak jsem dokončila myšlenku, dveře výtahu se opět otevřely a do místnosti vešel Clint s tím svým výrazem "pocity ostatních sou mi u prdele".
Kývla jsem mu na pozdrav a on mi kupodivu kývnutí oplatil a sedl si ke stolu, přímo naproti mně. Spojila jsem špičky prstů v takovém tom zlodušském gestu. Ještě mi chybí ten ďábelký smích.
Muhhahaha!
No nic.
Konverzace začíná.
,,Co chceš dělat?" Zeptal se a zase se zvedl.
,,Chci jít ven."
,,Hmmh.. Hele, co je s tim kávovarem?" Zeptal se a oprávněně po mě vrhl podezřívavý pohled. Když se nedočkal ničeho jiného než provinilého úsměvu, vyrazil k výtahu. Pak se na mě s povytaženým obočím podíval. ,,Tak deš?"
,,Ale já nejsem převlečená!" Zavyla jsem po chvíli v nedostatku nápadů před zrcadlem. Naštěstí se Clint projevil jako nadšený oblíkač, nebo jak bych to řekla. Když jsme konečně vyšli na rušnou ulici, netušila jsem kam první. Hawk si všiml mého znepokojeného pohledu.
,,Nechceš se třeba podívat po obchodech?" Navrhl mírně ironicky.
,,Nemám peníze." Konstatovala jsem a převrátila si kapsy džínsů naruby, abych svá slova ještě zdůraznila. Clint se pokudivu zasmál a zašermoval mi před obličejem Tonyho kreditkou.
,,Ha há!" Zajásala jsem a vytrhla mu kreditku z ruky. Potom jsem si to namířila do nejbližšího obchodu s oblečením, ze kterého mě Clint hnedka vytáhl.
,,Ne, zajdeme spíš do nákupáku." Oznámil mému pobouřenému výrazu.
,,Nákupáku?"
,,To je dům, ve kterém je víc obchodů pohromadě, takže se to všechno odbyde rychlejc." Clintova nálada zase klesla na bod mrazu. Dobře, budu si muset dávat pozor na to, jaký otázky vybírat. Mám to dočinění s velkým měničem nálad. Takový lidi se mnou vždycky nevydržej dýl, jak půl hodiny. Jestli se mnou tenhle vydrží dýl, koupim mu lízátko. Za Toníkovy peníze, jak taky jinak.
Za nedloho jsme už procházeli patra domu a já se ptala na každou hovadinu. Jednou už mi Hawk dokonce pohrozil, že mi sebere kartu jestli se nepřestanu vyptávat na pitomosti. Jenže tahle výhružka mu vydržela asi tak pět minut, protože moje zvědavost je prostě neukojitelná. Však on se s tím jednou smíří.
-----
,,Mám hlad." Oznámila jsem znuděnému Clintovi, když jsem vyšla z jednoho obvzvlášt velkého obchodu. Clint obvěšený různými nákupními taškami si jen ublíženě odfrknul. Musím uznat, že byl jako nakupovací společník (nosič) na jedničku. Až na nějaké to vyhrožování.. Pohlédl směrem k obchodu jménem StarBucks.
,,Tam se jí?" Zeptala jsem se a otočila se směrem ke kavárně.
,,Maj tam pití, který tě celkem nasytí." Odpověděl a zamířil tam. Když jsme došli ke kavárně, přelétla jsem pohledem velké cedule nad pulty, hlásající co se tu prodává.
,,Kafe?" Přečetla jsem nápis pod jedním obrázkem.
,,Chceš ho?" Zeptal se mě Clint, nešetrně pustil všechny tašky na zem a vytáhl mi z kapsy u mikiny kreditku.
,,Co když mi to nebude chutnat?"
,,Tak to dopiju." Potom tý holce za pultem nadiktoval objednávku a pak jí vrazil do ruky kartu.
,,Omlouvám se, ale už tu nejsou žádné finance.." Usmála se holka a vrátila Clintovi kartu.
,,No to mě potěš.." Zamumlal si pro sebe a vytáhl vlastní peněženku. Poté jsem chvíli čekali a když se mi to kafe dostalo do rukou, sedla jsem si na nejbližší lavičku. Hawk se přesněji řečeno zhroutil vedle mě a trochu zasněně se zadíval na partu lidí, kterým se kouřilo od pusy.
,,Co se jim stalo?" Usrkla jsem si kafe, které jsem hned vrazila do ruky Clintovi.
Bylo oporné.
Clint se pousmál a trochu se kafe napil.
,,Nic se jim nestalo. Jenom kouří." Odpověděl mi a zase se napil. V očích jako byse mu proháněly vzpomínky. O kouření mi říkal Tony. Prý ať to nikdy nezkouším.
,,Ty kouříš?" Doufám, že se neurazí. Pohlédl na mě.
,,Ne. Ale dřív jsem kouřil." Poznamenal a rozhlédl se po okolí, které už bylo celkem vylidněné. Asi už bude dost pozdě. Jeho odpověď me celkem překvapila. Nevím proč, ale u něj mi to dřívější kouření připadalo tak nemožné, že by se to dalo porovnat s tím, že by Loki uznal Thora za svého bratra. Nebo jako kdyby kouřil Steve. Ale když už teď nekouří, tak mi to neva. Vadilo by mi to vůbec..? Je to jenom kámoš. Jako Steve, jenom víc roztomilej.
Clintovi zazvonil mobil. Zvedl ho a promluvil.
,,Co je.." Zeptal se otráveně. Chvíli pozorně poslouchal, pak řekl ,,Hm, tak dobře." a zavěsil.
,,Kdo to byl?" Nedalo mi to.
,,Coulson.. Toho asi neznáš. Každopádně musím jít, nějakej blbec se snaží dostat k tý věci co spadla z nebe."
,,Já chci jít taky." Vstala jsem a pohlédla na něj z výšky, abych měla větší autoritu. Povzdechl si, dopil kafe a po krátkém váhání svolil. Pobrali jsme všechny tašky a vyrazili. Cesta k Tonymu netrvala nějak dlouho, takže jsme jen hodili tašky za přední dveře a za chvíli už jsme seděli v autě.
,,Není to kladivo náhodou v až Novym Mexiku?" Zeptala jsem se Hawkieho po chvíli mlčení.
,,Dojedeme na základnu SHIELDu a pak poletíme. Jak víš, že je to kladivo?"
,,Upadlo Thorovi, když ho Odin nejspíš vyhnal sem, na Zem." Clint váhavě přikývl. No, takhle střízlivý mi asi moc nevěří.
Když jsme dorazili na zákldnu SHIELDu mohla jsem si klidně nějak vyvrátit hlavu, protože všude kolem vzlétaly a přistávaly různé létající věci.
,,To jsou vrtulníky a stíhačky. A támhle to,"-ukázal na rychle vypadající stíhačku-,,je můj Quinjet." Prohlásil pyšně. ,,Vypadá pěkně." Pochválila jsem mu ten jeho Quinjet.
,,Tim poletíme." Prohlásil, když jsem vystoupila z auta.
,,Tak to ne. Takovymhle..tim nepoletim." Neurčitě jsem rozhodila rukama.
,,Ale budeš muset."
,,Ne."
,,Jo."
,,Ne."
,,Tak si zůstaň tady."
Zaťala jsem pěsti a zlostně pohlédla po značně pobaveném Clintovi.
,,Dobře.." Rozhodla jsem nakonec a nedůvěřivě vyrazila za Clintem, který už nastupoval. Vešla jsem za ním a prohlédla si prostorný vnitřek.
,,Chceš sedět sedět vepředu, nebo tady." Poukázal na ne moc pohodlně vypadající sedací prostor vedle mě.
,,Půjdu radši dopředu." Konstatovala jsem a obešla Clinta. Posadila jsem se, chvíli jsem bojovala s pásy a byla jsem připravená vyletět. Ale ne duševně. Hawkie se pozadil vedle mě, taky se připoutal a nasadil si sluchátka, který mu neskutečně sekly. Pak pozapínal různý čudlíky všude okolo a chytil do rukou řízení. Když jsme vzlítli musela jsem zavřít oči, abych to tady všechno nepozvracela. Pochybuju, že by se to Hawkiemu chtělo uklízet. Cesta byla k mému údivu rychlá.
Přistáli jsme vedle zvláštních nadzemních tunelů, zabalených v bílé látce. Všechny tunely mířily doprostřed stejně tak zvláštní konstrukce, ve které bylo nejspíš to kladivo.
,,Počkej tady." Rozkázal mi Clint a vyběhl ven do začínajícího deště. Na chvíli mi zmizel z dohledu a poté jsem si všimla, jak je ve vzduchu nad konstrukcí v nějakém.. Ani nevím, co to bylo, ale prostě byl ve vzduchu a mířil svým legendárním lukem na zem kousek od svého Quinjetu. Trochu jsem se vyklonila, abych lépe viděla na co míří. Prali se tam v bahně nějaký dva chlápci. Jednoho z nich jsem znala až moc dobře.
,,Sakra, sakra, sakra.." Syčela jsem zběsile a zajela trochu níž, aby na mě nebylo vidět. Nějakou chvíli jsem tak zůstala a pozorovala tu a tam červeně a zeleně problikávající strop. Když jsem se odvážila zase trochu nahlédnout do postraního okénka, nikdo už se venku nepral. Pohlédla jsem směrem na Clinta, který už teď skoro zmizel v houstoucí tmě. Navíc se fakt pořádně rozpršelo. Ale přesto jsem svým bystrým zrakem rozeznala, že Clint míří dovnitř konstrukce. Nějakou dobu se nic nedělo a pak mi z dohledu zmizel úplně.
Myslela jsem, že mám zástavu srdce, když se vedle mě na sedadlo sesul promočený Hwkie. Samozřejmě jsem si nemohla odpustit zaječení. Clint na mě asi taky zapoměl, protože sebou poplašeně cuknul.
,,Co je?" Málem zařval.
,,Nic. Jenom sem se lekla!" Odsekla jsem a založila si ruce na prsou.
,,To seš teda odvážná bohyně."Rýpl si s úsměvem. Nechala jsem to bez komentáře.
,,Co Thor, zabil si ho?"
,,To byl Thor? Ten tvůj brácha?" Zvedl obočí překvapeně.
,,Můj nevlastní brácha." S důrazem na slovo nevlastní.
,,Ne, Coulson si ho vzal na výslech."
,,Aha.." Poznamenala jsem a zavrtala se do sedačky.
Cesta do SHIELDu a následně k Tonymu byla mnohem rychlejší, než předtím. Tašky za dveřmi už nebyly, takže jsem předpokládala, že je nahoru vzala nějaká ta služka. Hawkie mě doprovodil k výtahu, rozloučil se se mnou (,,Doufám, že od tebe budu mít na chvíli pokoj." Ale usmál se!) a odešel. Tony mě v bytě přivítal a seznámil mě s novou televizí. Pochválila jsem mu jí a pak jsem mu musela odpřísáhnout, že už na ní nikdy nebudu hrát X-Box.
Zakručelo mi v břiše.
,,Máš donuty?" Zeptala jem se ho, když jsem si rozdělala brambůrky k televizi.
,,Ne, ale můžu říct Pepper, ať mi je zejtra ráno koupí." Usmál se na mě.
,,Kdo je Pepper?" Zeptala jsem se a málem se udusila, protože mi zaskočil kousek brambůrku.
,,Moje přítelkyně. Já ti o ní neřek?" Zamračil se mírně Toník.
,,Hmm.. Ne?"
,,Tak vás zejtra seznámim." Zamnul si ruce a ukradl mi pár brambůrků.
No, myslím, že to seznámení neproběhne podle Tonyho představ.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Goldie :3 Goldie :3 | Web | 21. prosince 2013 v 9:03 | Reagovat

Suprové :33 Klidně budu SB :D Ale dessing není můj, budu mít jiný ;)

2 Maggi Maggi | Web | 21. prosince 2013 v 13:59 | Reagovat

Díkes :D a oki :3 :)

3 kaucus (loki) kaucus (loki) | Web | 21. prosince 2013 v 16:47 | Reagovat

super :D je to čím dál lepší :D

4 Maggi Maggi | Web | 21. prosince 2013 v 16:56 | Reagovat

Díkují :3 :D

5 Goldie :3 Goldie :3 | Web | 21. prosince 2013 v 18:33 | Reagovat

Klidně, ale napiš mi barvy a co na to chceš :3

6 Goldie :3 Goldie :3 | Web | 22. prosince 2013 v 9:39 | Reagovat

Nemusíš to psát (do zápisu SB):DDD

7 Maggi Maggi | Web | 22. prosince 2013 v 10:22 | Reagovat

[6]: Oukej :D

8 Veru Veru | Web | 27. prosince 2013 v 14:32 | Reagovat

Boží :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama