N.M.P. -6-

28. prosince 2013 v 10:00 | Maggi |  N.M.P.
Ahoja, takže touhle dobou už jsem mimo internet, ale bůh žehnej "určenímu datumu vydání" :D Předpokládám, že by to tady mělo být tak v sobotu, další bude asi až ve středu, to už bych měla mít můj PC v dosahu :D
Jinak děj téhle kapitoly berte o pět měsíců později od té předešlé. Alias kafe. :D


Z místnosti vedle jsem uslyšela hlasitý výkřik.
,,Tohle-už-mi-nikdy-nedělej! Argh!" Bruceův křik se přeměnil na zlostné vrčení Hulka.
To už je za tenhle týden po šesté. Tony si prostě nemůže dát pokoj. Ale dům opravuje za svoje peníze, takže já k tomu nebudu nic mít, dokud mi nezničí moji ložnici.
Opatrně jsem otevřela dveře. Hulk skákal po obýváku za Tonym, který se smíchy sotva udržel na nohou.
Mě by asi v jeho kůži nebylo moc do smíchu, jenže od rozchodu s Pepper se Toník potřebuje nějakým způsobem odreagovat.
Bruce byl v Malibu kvůli mě. Chtěl vidět moje kouzla a popsat, jaké to je na Asgardu a jak funguje jiný vesmír. Určitě musí svádět obrovský vnitřní boj, protože jedna jeho polovina prahne po mých informacích a ta druhá chce co nejdřív vypadnout aby nemusela čelit Starkovým vtípkům.
Napřáhla jsem ruku a kouzlem zadržela Hulkovu pěst, která Tonyho málem rozdrtila. Nevím co si Toník před tím vzal, ale zdálo se mi, že si ze své nadcházející smrti nic nedělá.
Se stále napřaženou rukou jsem přešla k Tonymu a vytáhla ho zpod trosek jídelního stolu a klidila ho mimo Hulkův pohled. Jak se zdá, pomohlo to, protože jakmile jsem Starka zavřela u něj v pokoji, Hulk zmizel a místo něj stál uprostřed obýváku polonahý rozcuchaný Bruce.
Hodila jsem po něm čísi košili, která byla pohozená přes opěradlo pohovky a šla si udělat cappuccino. Clint mě ho naučil udělat, aniž bych musela použít kávovar. Ale mám takový pocit, že tomu svému výtvoru říká cappuccino jen proto, že má nahoře tu pěnu. Od toho cappuccina z kávovaru se totiž lišilo hodně.
,,Díky.." Zabrblal doktor, když si oblékl košili. Přesně nevím, čí byla. Mám takový pocit, že Clintova.
Ten tady teď taky pobívá docela dlouho, ale nevím proč. I když já, kdybych měla možnost vybrat si mezi touhle vilou a jeho bytečkem, myslím, že odpověď je jasná. A Starkovi naše přítomnost taky nevadí, je rád v centru dění.
,,Pane, je tu návštěva." Ozval se nade mnou Jarvisův hlas.
,,Jo, už du." Uslyšela jsem Tonyho, který právě vešel do obýváku.
Bruce někam zmizel, ještě že tak.
Za chvíli se Tony vrátil společně se Stevem a tou holkou, do které Steve vrazil, když jsem do něj tenkrát na ulici strčila. Jaké já to přináším štěstí.
Kapitán s dívkou o něčem horlivě diskutoval, poté si dali hubana.
Tony za nimi jen protočil oči.
Já se usmála a hlasitě si odkašlala. Steve se odlepil od dívky a trochu se začervenal.
,,Kate, to je Andy. Andy, to je Kate." Představil nás. Nasadila jsem falešný andílkovský úsměv, kterým jsem rozesmála Tonyho a přešla k té Andy.
Potřásla jsem jí rukou. ,,Těší mě."
,,Jo, to mě taky.." Řekla nervózně.
Najednou mi přišla strašně nesympatická. Ale Steve ji má rád, takže mi to může bejt šumák. Do pokoje vešel Clint ve svém typickém raním ohozu (tepláky) (jo, jenom tepláky) a když si všiml Andy, zase se rychle otočil zpět do svého pokoje.
Pobaveně jsem se na zamilovaný páreček podívala. Oba dva byli rudí jak paprika. Ehehe, chci říct rajče. Na Pepper nesmí v domě nikdo ani pomyslet.
Když jsem si konečně sedla ke stolu s cappuccinem, do obýváku se přiřítila Nat. Celkem si spolu rozumíme, takže mi nijak nepřekážela. Všichni jí nezůčastněně pokývli na pozdrav, zato Andy vyskočila asi metr do vzduchu. První věc kterou udělat, když chcete naštvat Natashu, která k vám přišla s dobrými úmysly.
,,Chtěla jsem se jenom seznámit, ne tě zabít." Podotkla směrem k Andy a posadila se naproti mě. Andy se poplašeně schovala za Steva. Ta k nám asi tak rychle nezapadne.
,,Kafe?" Nabídl všem nově příchozím Tony.
,,Jop." Řekl Hawkie, který právě vyšel už plně oblečený ze svého pokoje.
,,Tebe se nikdo neptá." Odpálkoval ho nemilosrdně Stark.
Ještě že má Clint mě, tu druhou nejdobromyslnější v téhle místnosti. Možná třetí.
Vstala jsem, přešla k lince a pustila se do tvorby jeho oblíbeného, rozpustného. Znám jen dva druhy kávy, takže jsem se to všechno naučila vytvořit celkem rychle.
Bohužel, když jsem se otočila už s hotovým kafem na Clinta, našla jsem ho, jak sedí na mém místě a leje do sebe moje cappuccino.
,,Co si to dovoluješ?" Pleskla jsem ho po hlavě a položila před něj nově udělané kafe.
Jeho kafe.
No, sice si to mohl dovolit, vypít mi to moje, protože náš vztah přerostl poslední dobou do.. No, do sourozeneckého. Byl takový můj druhý Loki. A Tony třetí. Steve byl spíš Thor a Bruce s Nat jsem ještě nikam nezařadila.
,,Nic si nedovoluju, prostě tady bylo nechráněný kafe, tak jsem ho vypil." Odpověděl mi Clint ublíženě. Já probodla vražedným pohledem Natashu, která jen pokrčila rameny.
,,To kafe nebylo nechráněný." Zasyčela jsem a sebrala mu svůj hrnek z ruky.
,,Jo? A kdo ho chránil?"
,,No Natasha, která byla asi něčím zaneprázněná, když si nevšimla, že mi tady chlastáš moje kafe!" Prskla jsem směrem k ní. Za dnešek to mělo bejt moje první kafe a když ho v určitou dobu nemám, dělá to se mnou divy. Jsem zvědavá co budu dělat až se vrátím na Agard. Jestli se tam někdy vrátím.
Andy na mě vrhla obdivný pohled. Asi za to, že se odvažuju takhle křičet na Natashu.
,,Klid, je to jenom kafe.." Přistoupil ke mně Stark a vytrhl mi hrníček z ruky, vložil ho do kávovaru, nechal si tam nalít jeho oblíbený kafe a odporoučel se na místo vedle Natashy.
Opřela jsem se o linku a schovala si obličej do dlaní. Okolo ramenou mě chytila něčí ruka a odvedla mě mimo ty bezcitný lidi. Když jsem spustila ruce z obličeje zjistila jsem, že můj zachránce byl můj "štěně" Bruce.
,,Můžu ti nějak pomoct?" Zeptal se mě.
,,Jo. Dojdi prosimtě za Clintem ať mi udělá to cappuccino, jinak bude mít co dělat se mnou, díky." Požádala jsem ho a sesula se na postel s přívalem únavy. Bruce se zatvářil trochu nešťastně, ale poté vyšel z mého pokoje ven.
Zvedla jsem se a přešla k oknu. Nějakou dobu jsem pozorovala moře a přemýšlela, jestli vůbec Lokiho někdy uvidím.
Z myšlenek mě vytrhla vůně mého milovaného kafe pod nosem. Vzala jsem si od usmívajícího se Hawkeye hrnek a lokla jsem si pořádný doušek. Úplně jem cítila, jak se ve mně rozlévá teplo.
Clint zakašlal.
,,Co je" Zeptala jsem se, protože jsem pochopila, že zakašlání bylo mířené na mě.
,,Jak jen to říct.. Jsi modrá."
,,Afff.." Povzechla jsem si a posadila se na postel, Clint vedle mě.
,,Poslední dobou se mi to stává čím dál tím častějc." Postěžovala jsem si a znovu se napila.
,,Jak dlouho?" Vyzvídal Hawk a drze se napil mého cappuccina. Vzala jsem si ho zpátky.
,,Ty už jsi měl dost, ne? A stává se mi to asi.. poslední čtyři měsíce?"
Vyvalil na mě oči.
,,Řek bych, že to asi bude něco znamenat. Ale to modrání má i svoje výhody."
,,A jaký?" Zeptala jsem se a zamračila se.
,,Seš děsně sexy." Lišácky se usmál a šťouchnul mě do ramene.
,,Ale di." Řekla jsem, protočila jsem panenky a ironicky mávla rukou.
Clint se zase zasmál.
Chvíli jsem byli zticha a zírali jsme si do očí. Já do jeho zelenomodrých a on do mých rudých.
Naší romantickou chvilku přerušila pištící Andy, která mi vrazila do pokoje.
,,Co je zas?!" Vyjela jsem na ní.
,,Tam.. Tam je..!" Zuřivě ukazovala rukama ke dveřím. Hawkie vstal a otevřel je. Poté je s hlasitým bouchnutím zavřel. Asi setinu sekundy po tom co je zavřel, do nich něco hlasitě vrazilo. Andy si právě všimla, že jsem modrá a přidušeně vykřikla. Nevšímala jsem si jí a věnovala svou pozornost Clintovi.
,,Co se děje?" Zeptala jsem se ho nenuceným tónem.
,,Bruce.." Nedořekl, protože do dveří něco zase vrazilo. Clint se do nich opřel vší silou, aby nevyletěly z pantů. Podezřívavě jsem pohlédla na Andy.
,,Já za to nemůžu! Jen jsem do něj nechtěně vrazila a vylila na něj kafe a-a.." Blekotala a svezla se mi na postel. Přešla jsem k ní.
,,Omdlela.." Oznámila jsem Hawkiemu, který měl co dělat aby Bruce nevyrazil dveře z rámu. ,,Dlouho to neudržíš, hodíme mu jí." Konstatovala jsem a ukázala na omdlelou.
,,Steve z tebe nebude nadšenej." Varoval mě Hawk.
,,Radši zachránim život svůj, ne její."
Věnoval mi udivený pohled.
,,No co! Jsem sestra Lokiho!" Hájila jsem svůj názor.
,,Já bych za tebe život položil.." Oznámil mi Clint.
,,Ale já neříkám, že bych tě kvůli sobě obětovala. Já říkám, že bych nejradši obětovala jí." Vysvětlila jsem mu.
Věnoval mi vděčný úsměv, poodešel ode dveří a strhl mě na stranu, aby mě Hulk nepřeválcoval. Něco mi říká, že po tomhle incidentu už nebude svádět žádný vnitřní boj, jestli zůstat.
,,Udělej něco.." Poprosil mě Hawk a sledoval Hulka, který se pozastavil nad tím, jaká by byla pro Andy nejlepší smrt. ,,Ty ses do ní zamiloval, či co?"
,,Ne, snažím se tě naučit dobrým věcem. De-e, prosím." To je snad poprvý co mě oslovil jménem. I když spíš takovou zkráceninou. Většinou jsem existovala pod názvem Hej, ty!.. Co s ním ta modrá neudělá.
Pohlédla jsem na bezmocnou a omdlelou Andy, povzechla jsem si a pomocí magie jsem odklidila Hulka mimo ní. V průhledné bublině jeho velikosti jsem ho poslala ven z vily. Když jsem se přestala soustředit na kouzlo, koukla jsem na Hawkieho, který mi ukázal zvednutý palec.


,,No vidíš, stává se z tebe dobrá bytost."
,,Copak jsem do teď byla zlá?" Umála jsem se na něj.
,,Ale jistě." Oplatil mi úsměv.
Já zavrtěla hlavou a dopila jsem cappuccino, které jsem předtím odložila na noční stolek. Do ložnice pro tentokrát vtrhl vyděšený Steve a hned se vrhl k Andy.
,,Nic mi není.." Podotkla jsem celkem zbytečně.
,,Tebe se neptá protože ví, že tobě se prostě nemůže něco stát." Polichotil mi Hawkie a obejmul mě kolem ramen.
,,Ty se mnou flirtuješ?" Zeptala jsem se ho s mírným úsměvem na tváři.
,,Měl bych?" Sebral mi mou hlášku.
Odklidili jsme se mimo Steva s Andy a vešli jsme do obýváku.
,,Mě by to nevadilo." Řekla jsem mu potichu, než se k nám přihnal Tony aby nám poblahopřál.
Už bych si měla vypěstovat nějaký vztah, ne? Jsem na to stará dost.
,,Kam jsi poslala Bruce?" Zeptala se mě Natasha, když Tony končil s obdivováním, smátím se mé barvě (několik facek pro něj) a díkům za záchranu života, překypujícími ironií.
,,Ups." Vyrazila jsem ze sebe.
Všichni se po sobě podívali a hned na to vyběhli ven před vilu. Hulk nebyl nikde.
,,Nemůžeš ho nějak přivolat zpátky?" Nadhodil Stark, kterému cukaly koutky úst.
,,To bych musela vědět jeho přesnou polohu." Řekla jsem a pohlédla na nebe, jakoby se tam někde mohla vznášet velká bublina a v ní zmítající se Hulk, teď už monžá Bruce.
,,Dostane se z tý bubliny ven?" Napadlo najednou Nat.
Vrhla jsem po ní vyděšený pohled a zavrtěla jsem hlavou.
Clint s Tonym se trochu uchechtli, ale úsměv jim zmizel z tváří, jakmile jsem je s Natashou spražila vražedným pohledem.
Vrátili jsme se zpět do obýváku.
,,Jarve?"
,,Ano, pane?"
,,Napoj se na všechny kamery měst tady v okolí. Když někde uvidíš Bruce, tak řekni."
,,Jistě, pane." Poslechl Jarvis.
,,Myslíš si, že ho Jarvis najde?" Zeptala se Toníka nedůvěřivě Nat.
,,Ten si poradí se vším." Mávl rukou Tony a ohnul se ke skříňce s alkoholem.
Do místnosti vešel Kapitán se stále omdlelou Andy v náručí.
,,Starku, nemáš něco na probuzení?" Tony pohlédl na Andy, poté zaštrachal ve skříňce, vytáhl z ní láhev čehosi a mě pověřil úkolem najít nějaký hadr nebo kapesník. Pozvedla jsem ruku a vyčarovala prostý bílý hadřík, který jsem mu podala.
,,Díky." Zabručel a nalil na kapesník tekutinu z láhve. Přešel k Andy, kterou Steve mezitím položil na gauč a přiložil jí kapesník pod nos. Chvíli se nic nedělo, poté zakašlala a prudce se posadila.
,,Už.. Už je pryč?" Vykoktala a rozhlédla se kolem sebe. Pohledem skončila u Natashy, která nevěřícně kroutila hlavou. Potom pohlédla na mě a já radši změnila barvu své kůže na normální aby zase neomdlela.
,,No, my asi půjdeme." Vyhrkl Steve, pomohl Andy vstát a společně odešli z vily pryč.
Jakmile nám zmizeli z dohledu, všichni jsme propukly v hlasitý smích.


-----------------------------------
(Tohle sem sice nepatří, ale já to sem prostě musela dát :D Hádejte kdo z nich je brit :'D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kaucus (loki) kaucus (loki) | Web | 28. prosince 2013 v 15:44 | Reagovat

super :D a hádám že asi Tom... ne? :D

2 Maggi Maggi | Web | 30. prosince 2013 v 22:11 | Reagovat

Ale jo! :D

3 Miss Sasha Miss Sasha | Web | 31. prosince 2013 v 18:02 | Reagovat

Dobré!!! Ps už máš hotový ten Dess/Lay :D

4 Vendy Abbygail Matthews Vendy Abbygail Matthews | 2. ledna 2014 v 22:19 | Reagovat

U posledních asi... uhm... 7 kapitol mě rozsekáváš totálně :DDDD

5 Maggi Maggi | Web | 2. ledna 2014 v 22:23 | Reagovat

[4]: :D Dobře :D

6 Veru Veru | Web | 3. ledna 2014 v 14:13 | Reagovat

Uáá! Samozřejmě, že byl Clint s De-e flirtovat! :D Bože, já z tvých povídek umírám, úplně je žeru! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama