N.M.P. -prolog

2. prosince 2013 v 15:33 | Maggi |  N.M.P.
Dneska jsem potkala chlapa, co vypadal úplně jako Loki dnešní doby. Nevím, co jsem provedla, ale dost naštvaně mě sledoval. Hmh, možná někdo z minulého života :D
Takže máme tu prolg k nové povídce snázvem N.M.P. (nepřekonatelné myšlenkové pochody)
No, protože se nám To nejsem já nezastavitelně blíží ke konci, ( díky bohu ) je tu ta nová povídka. Děj se prolíná Thorem a Avengers. A řekněme, že Loki spolu s hlavní postavou (jménem Denae) už od malička vědí, že jsou z Jotunheimu.. Já osobně doufám, že se v tom nezamotám :D
Ani nebudu psát, o jaký pár pude, protože to stejně někdy příště vyjde najevo :D :3
Pozor, nespisovná čeština :P


,,Loki?!" Zavolala jsem na něj a zaklapla knihu, kterou jsem držela v rukou.
Udělali jsme si s Lokim menší kulturní vložku a vyrazili jsme do asgardské knihovny. Lokiho hlava s pozvednutým obočím vykoukla zpoza regálu.
,,Hmh?"
,,Víš, tak jsem přemejšlela.. Co si takhle udělat výlet na nějakou jinou planetu?" Navrhla jsem a zamířila k němu.
,,A kam jako?" Zeptal se a vytáhl z regálu knihu, kterou si začal pročítat. To mě naštvalo. Můj vlastní bratr dá přednost knize přede mnou?
,,Třeba na Midgard.." Řekla jsem jakoby mimochodem.
,,Tak na to zapomeň. Jestli chceš di si, ale beze mě." Tak můj milý bratříček ukončil konzervaci. Jednostranně. Založila jsem si ruce na prsou.
,,Ty se snad bojíš?" Ha, trefa. Zamračil se a vzhlédl od knihy.
,,Ne, ale mám svých problémů dost." Řekl a znovu se začetl.
,,A ty řešíš tím, že si čteš ,Kdo tohle čte je psychicky nevyrovnaný'... " Chcíli trvalo, než mi to došlo. ,,Hej!" Okřikla jsem ho. Loki se rozesmál a kouzlem navrátil knize její původní název - Chov neobyčejných zvířat.
,,Čtení mi rozchodí mozek, takže ano, čtením řeším problémy." Řekl trpělivě tónem, kterým něco vysvětlujete dítěti. ,,Pročistíš si hlavu." Zkusila sem.
,,Ne, nepudu s tebou."
,,Najdeš si přátele."
,,Ne."
,,Přítelkyni..?"
Chvíli mě probodával pohledem. ,,Ne."
,,Naštveš Odina."
,,To už není argument."
Lítostivě sem na něj pohlédla. ,,Najednou mu nechceš škodit, co?" Řekla sem a otočila se k odchodu.
,,Ty bys na Midgardu alespoň vypadala normálně!" Křikl za mnou ještě, když jsem otvírala dveře.
,,Já tam budu vypadat normálně." Odsekla jsem a zabouchla za sebou.
Tak to je poprvé, co Loki trhá partu. Třeba půjde Thor.. S tim ale není žádná sranda.
Vrazila jsem do něčeho tvrdého. Aha, tak do někoho tvrdého. Vzhlédla jsem.
,,Problém?"
,,Ne, jenom si tak chodim po chodbách a- co ty tady vůbec děláš?" Zeptala se mě už ne ironickým tónem Sif.
,,Sundáváš někdy to brnění?" Zeptala jsem se místo odpovědi. Sif bezdůvodně zrudla a jakoby se ještě zvětšila.
Ach jo, proč sem na celym Asgardu nejmenší (nejmenší) dospělej? A přitom mám bejt potomek ledovejch obrů. Pche. ,,Korunují Thora." Řekla Sif panovačným hlasem. Zjímalo by mě, jestli by se mnou mluvila stejně, kdyby můj bratr nebyl Loki. To je otázka na přemýšlení..
,,Hmm, aha.." Řekla jsem nevině a namířila do předsíně, jak tomu s Lokim říkáme.
Když jsem tam dorazila se Sif za zády, byla místnost už plná. Volná byla jen úzká ulička, kterou měl projít Thor. Využila jsem situace, že tu ještě Thor není a procpala jsem se až k uličce. Když jsem se k ní dostala, popoběhla jsem do jejího středu a rozhlédla se kolem. Hmm.. není to špatný. Pomalu jsem kráčela středem, směrem k Odinovi, který o něčem debatoval s Friggou, takže si mě ani nevšiml. Loki, který stál kousek od nich, mě pobaveně pozoroval. Thorovi přátelé mě naopak probodávali zlostnými pohledy. Pozvedla jsem bradu a šla tak královsky, jak nejvíc to šlo.
Asi sem se nechala trochu unést, protože po chvíli jsem uslyšela hlasitou ránu, jak Odin uhodil svým žezlem do země. Podívala jsem se na něj. Dalo by se říct, že mu z očí šlehaly blesky, tak sem si k trůnu raději popoběhla a když se na mě chtěl utrhnout, odvážně jsem se schovala za Lokiho. Odin jen zakroutil hlavou. Během chvíle v místnosti propukl jásot. Hledala jsem příčinu. Došla jsem k závěru, že jí bude asi ta zlato červená tečka na konci místnosti. Ta se blížila a za chvíli se z tečky vyklubal Thor. Hodně šťastný Thor.
No a protože já jsem fanynkou Lokiho, tak sem překřížila ruce na prsou a nasadila lhostejný výraz. Vsadila bych se, že jsem si vedla líp než Loki, protože ten Thora prostě nedokázal ignorovat. Místo toho ho zlostně sledoval. Já mu říkala, že ignorací člověka naštve nejvíc, ale nebyl by to Loki, kdyby mě poslechl.
První věc, kterou si jsme s Lokim podobní. Tvrdohlavost. Ta se ale někdy hodí.
Z přemýšlení mě vytrhla další rána žezla. Udělala jsem snad něco špatně? Koukla jsem na Lokiho. Ten se jako všichni ostatní trochu poplašeně rozhlížel kolem.
,,Co se stalo?" Zašeptala jsem za všudypřítomného šustění plášťů.
,,Nevím.." Odpověděl a dál se rozhlížel kolem.
Další stejná vlastnost. Oba nikdy neposloucháme v důležitých chvílích, nebo rozhovorech. Vlastně nám nedůležitých. Odchytila jsem si Thora, který právě vypadal dost nebezpečně. Ale co, jsem přece Lokiho sestra. Chytla jsem ho za zápěstí.
,,Co chceš?!" Osopil se na mě. Jak láskyplné to stvoření.
,,Co se děje?" Zeptala jsem se klidným tónem.
,,Mrazivý obři! To se děje! Copak vy nikdy neposloucháte?!" Vrhla jsem po něm dotčený pohled a otočila se na Lokiho. Thor se odvrátil a někam odspěchal spolu s Odinem. Na místě, kde před chvílí Loki stál, už nebyl. Stoupla jsem si na špičky v domění, že ho někde uvidím. To bych ale musela bejt o pár čísel větší. Stoupla jsem si tedy na stupínek před trůnem. Tak to je mnohem lepší. Lokiho jsem uviděla hned; šel vedle Thora, který šel vedle Odina. Rozběhla jsem se za nimi.
Doběhla jsem je až před dveřmi, které vedou ani nevím kam.
Nepovšimnutá jsem vešla dovnitř. Dobře, už povšimnutá.
,,Co ty tady?" Otočil se na mě Odin s pozdvihnutým obočím. Sebrala jsem v sobě všechnu odvahu co jsem mohla, pozvedla jsem bradu a promluvila.
,,Chci vědět co se děje." Řekla jsem, zatímco jsem se rozhlížela po místnosti. Po zemi byly mrtvoly, těžko říct, jestli stráží, nebo obrů. Spíš stráží. Byl tam nepříjemný chlad a také jsem postřehla, že všechno okolo je namrzlé. Nechala jsem ostatní za sebou a vykročila k modře zářícímu kvádru.
Jsem si jistá, že jsem vypadala dost sexy, dokud jsem se kvádru nedotkla. V tu chvíli mi zmodraly ruce a já cítila, že jsem se jakýmsi způsobem změnila. No super. Spustila jsem ruce z kvádru a už jsem se cítila úplně v pohodě, jako před tím. Otočila jsem se na ostatní. Ti mi nevěnovali sebemenší pozornost. Proklouzla jsem kolem nich a rozběhla se k východu z paláce.
Teď je čas. Nenechám si kazit náladu svýma ledovýma příbuznýma. To tak! Během chvíle jsem byla venku z paláce, někde jsem popadla koně a na něm dojela až k Bifröstu. Zaparkovala jsem koně před vchod, před kterým stál také můj milý, do všeho se pletoucí bratříček.
,,Co, jak??" Nechápala jsem, jaktože je tady dřív než já.
,,Víš co je to magie?" Zeptal se mě s úsměvem. Jo. No jasně.
,,Ty deš se mnou?" Zeptala jsem se s nadějí v hlase.
,,Ne, jenom ti du dát pár dobrých rad." Přikývla jsem, jakože poslouchám. ,,Za prvé. Nedělej si nepřátele. Za druhé. Od nikoho si nic neber. Za třetí. Pokus se přežít." Chvíli sem ho jenom nechápavě pozorovala.
,,To je všechno? Čekala bych, že se zmůžeš na něco víc než jen na to, co jsem slyšela od mámy, když mi byly dva roky." Konstatovala jsem a přešla k němu. Loki mě obejmul.
,,Denae?"
,,Hm?"
,,Vážně na sebe dávej pozor.." Zahuhlal, protože měl pusu plnou mého ramene.
,,Oukej.." Řekla jsem, jemně se od něj odtáhla a zamířila k Heimdallovi. Vyslovila jsem svou žádost. Heimdall mě postrčil na místo, kde jsem měla stát a zprovoznil bifröst. Ještě jsem zamávala Lokimu a poté jsem zmizela ve víru barev.




 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kaucus (loki) kaucus (loki) | Web | 2. prosince 2013 v 17:40 | Reagovat

Super :D líbí se mi to né že bych byla nějaký super kritik ale je to skvělé podle mě :D a ten obrázek xD

2 Maggi Maggi | Web | 2. prosince 2013 v 17:53 | Reagovat

[1]: Díkes :P

3 Allassa Allassa | Web | 4. prosince 2013 v 19:18 | Reagovat

Začíná to slibně. Dneska jsem objevila tvůj blog a musím říct, dobrý :)

4 Maggi Maggi | 5. prosince 2013 v 7:02 | Reagovat

Jej, díky :'3

5 Veru Veru | Web | 27. prosince 2013 v 13:59 | Reagovat

Právě jsem zjistila, že jsem vážně zpožděná se čtením povídek. ÚŽASNÉ! Tak já jdu číst dál :-D
P.S.: Kreslíš úžasně ;-)

6 Clarissa Clarissa | Web | 2. července 2014 v 16:42 | Reagovat

Ten tvůj obrázek. :D

7 Pacakspacak Pacakspacak | Web | 13. července 2014 v 20:14 | Reagovat

Jůů :3 (Ano, mé komentovací schopnosti jsou naprosto "úžasné") Vidím, že mám před sebou hodně času čtení tvých povídek :3 Jde se na to :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama