N.M.P. -13-

12. ledna 2014 v 22:37 | Maggi |  N.M.P.
Ahojte!
Shit Jeremy says
Dneska jsem si vyšla vyvenčit pejsky (ridgebackové, Brise a Glade) (originalita nade vše), když tu najednou kočka. Ještěže jsou alespoň trochu vytrénovaní, jinak by mě po tý asfaltový cestě táhli ještě teď. Díky mým reflexům jsem stihla zaklonit hlavu dřív, než jsem si o tu cestu sedřela nos. (Schytala to jen brada :D) Musel to být pohled, uštěkaní ridgebackové honící kočku a táhnoucí jednu pitomou brunetu, která si myslela, že je dobrý nápad vzít je ven oba dva najednou a to sama. :D
Poslední dobu píšu velký eL ve všech slovech začínajících tím písmenem. Například.. "Myslela jsem, že Leknutím omdlím." nebo "Nemám náladu na to, dělat Lívance." a taky " Ze stromů padalo barevné Listí."
Myslím, že s tím má co dočinění Loki.. :D
Posledí dobou máme ve škole nálož, ale snad budu dodržovat interval přidání něčeho minimálně jednou do týdne. Máme tu třináctý díl, jak jsem si všimla. Mohla bych nechat tuhle kapitolu jako poslední, byla by to i přijatelná možnost. Taky jsem o tom vedla debatu s kámoškou. Já to ale nechám na vás, napište do komentářů.
A také chci moc poděkovat mým návštěvníkům. :3 Uvědomuji si, že kdyby jste nebyli, nebyl by ani tenhle blog atd. atd. :D Díky pro Kaucus, Chane, Xanyu, Stencee, Miss Sashu a Tamtoho Lokiho, který(á) mě vlastně (nechtěně) dovedl(a) k založení blogu. :3
Do N.M.P. se nám nevplete zápletka, ale podle mého celkem velký (malý?) uzel. Můžu k tomu jen říct- Achachacha.
Dnes kratší, slabší, no comment. :D,,Denae.. Denae. Denae!" Třesení mnou se stupňovalo spolu s vykřikováním mého jména. Ospale jsem se protáhla a až po té pohlédla do Lokiho mírně pobavené tváře.
Mírně.
,,Je čas, Všeotec se teď uložil ke spánku." Zašeptal.
Spánek? To se hodí, jen s ním mohl počkat na trochu rozumnější dobu. Pohlédla jsem na budík, který trpělivě čekal na devátou hodinu, kdy se rozdrnčí na celé kolo. Bylo půl páté a já byla nevyspalá. Clint vedle mě a Tony na zemi podemnou na tom nebyli o moc lépe. Totiž, v noci mě vzbudily Tonyho ruce na mém krku. Ano, škrtil mě a málem přišel o život, když mě Clint bránil. Nakonec jsem doběhla do kuchyně pro pánvičku, kterou mám doteď pod polštářem a flákla Tonyho po hlavě.
,,Co se děje..?" Zabručel ten s boulí na hlavě do polštáře.
,,Stěhujeme se na Asgard!" Vykřikla jsem, jednou rukou plácla Clinta do zad a druhou Tonyho do obličeje.
,,Ummmm.." Zachrčel Hawk a vystrčil hlavu z pod peřiny, ve které byl zachumlaný. Měl kruhy pod očima, které nabíraly černou barvu. Tony na tom byl stejně, nevím jak já.
Vylezla jsem z postele a odstrčila Lokiho, když jsem mířila do koupelny. Po menším zkrášlení jsem se vrátila zpět do ložnice, kde už na mě čekali oblečení kluci a Thor. Jak to jen dělají, že jsou převlečení tak rychle bez kouzel? Já zatím ale neměla na magii náladu, takže jsem vytáhla z šuplíku džínsy a natáhla si je. Bratrovu košili jsem si nechala na sobě, stejně mě na Asgardu všichni ignorují. Jakmile jsem se oblékla, otočila jsem se s pohledem na ostatní. Všichni mě sledovali s nemalým zaujetím.
,,Co je?" Pozvedla jsem obočí a zapla si horní knoflík košile.
,,Nic, nic.." Zahuhlali všichni. Někdo přešlápl, jiný se zase zahleděl do země.
,,No, já mylsím že můžeme, ne?"
,,Ale jistě." Souhlasil Clint a přešel ke mně. Tony se zatvářil trochu nedobrovolně a došoural se k mé levici.
,,Přemístěte se do tvého pokoje, Denae. Já tam pro vás přijdu." Oznámil nám svůj plán Thor, vzhlédl ke stropu a zavolal Heimdalla. Poté bez přebytečného víru zmizel.
,,Tak my jdeme." Pousmála jsem se a přešla k bratrovi, kterého jsem obejmula. ,,Vážně necheš jít také?" Zkoušela jsem naposledy a udělala psí oči.
Loki si povzdechl. ,,Nemúžu." Řekl a políbil mě na čelo.
,,Doufám, že v době naší nepřítomnosti nezdemluješ Zemi." Prohodil Hawk a probodl bratra podezřívavým pohledem. Loki se uchechtl. ,,Pokud se nemýlím, stále tu ještě nějací Avengeři jsou." Pronesl vesleým tónem.
Clint s Tonym pozvedli obočí.
,,Dávej na sebe pozor." Zašeptala jsem, ještě jednou brášku obejmula a přešla zpět mezi Tonyho a Hawkieho, které jsem popadla za ruce. Věnovala jsem ještě jeden úsměv Lokimu a poté se přenesla do svého Asgardského pokoje.
Stálo mě to víc energie, než jsem čekala, takže jsem sebou flákla na podlahu spolu s Clintem a Starkem, kteří se na ní svalili jen kvůli nevolnosti, náhlé nestabilitě a změně prostředí.
,,Urgh!" Tony pozvracel na bledě modrý koberec. Jediný koberec na Asgardu, když nepočítám ten dlouhý, červený, co jsem jednou našla v nějaké místnosti, o které bych neměla vědět. Klekla jsem si.
,,Co blbneš? Kdyby jsi si to přál, objevil by se před tebou kýbl!" Zvolala jsem a plácla se do stehen.
,,Promiň, ale nejsem zcela seznámen s tím, jak to tady funguje." Odsekl podrážděně Stark a zády se opřel o zeď. Clint byl na zemi na všech čtyřech s očima pevně zavřenýma. Do pokoje vtrhl Thor.
,,Vzduch je čistý, Frigga vás čeká." Vyhrkl, hned na to dveře opět zabouchl.
,,Je čas, dejte se dohromady."
,,Jinak?" Zeptal se Hawk a pohlédl na mě s už zdravější barvou ve tváři.
Mávla jsem na to rukou a vyskočila na nohy, přičemž se mi trochu zamotala hlava. Loki mě měl před tak vysokým výdejem energie varovat. Nevaroval, hajzl jeden.
Najednou mě k zemi málem strhla nečekaná váha. Tony a Clint se mi pověsili kolem ramen. Když jsem se narovnala, protočila jsem panenky a nohou kopla do dveří aby se otevřely.
Cesta byla dlouhá.
Jeden důvod byl tak pomalý pochod s těma dvěma neohrabanci. Druhý byl neustálé zastavování nad každou blbostí. Jednou nám přes cestu přeběhla liška, podruhé to byla úžasná malba na stěně, potřetí vyřezávaný vysoký strop, pak také nádherný výhled, obdiv směrem ke mně za to, že se tak krásně orientuji, výsměch jednomu nebohému procházejícímu Asgarďanovi ( ,,Hele, co to má na sobě?!" ,,Achachachaa!" ,,Ahahahahaa!") a tak dále a tak dále. Musím uznat, že to pro ně musel být velkolepý výlet. Na atmosféru Asgardu si zvykli rychle, na můj vkus až moc rychle. Takhle jsme se vážně zastavovali nad vším. Ale nad vším. To také vedlo k tomu, že jsem několikrát zabloudila. Myslím, že nám to trvalo pěkných pár hodin, než jsme konečně vešli do pokoje Friggy.
Ta k nám stála zády, vyhlížejíc z okna s naprostou lhostejností. Nebo to tak alespoň vypadalo.
,,Ona září..!" Zachroptěli mi do ucha Strak s Clintem současně.
Frigga se k nám otočila s výrazem, jakoby o našem příchodu nevěděla. No, asi nás vážně neslyšela, protože ona si nikdy na nic nehraje.
,,Drahoušku.." Zašeptala, přihnala se ke mně a pořádně mě obejmula. Stark a Hawkie odstoupili stranou aby jí udělali místo. ,,Neviděla jsem tě od té doby, co Loki.." Větu nedořekla.
Bylo mi jí až líto. Nevěděla, že Loki je na Midgardu a popíjí Tonyho šampus.
Políbila mě na čelo.
,,Dovol, abych ti představila Antonyho Starka.." Popostrčila jsem Tonyho před sebe. Vysmekl Frigge mírnou poklonku. ,,A Clinta Bartona." Popostrčila jsem dopředu pro změnu jeho. Také se mírně uklonil.
Někdy se ho musím zeptat na jeho celé jméno. Nějak se mi nezdá, že by se jmenoval prostě Clint. Ale abych ho neurazila.
,,Řekl ti Thor, protč jsme tady, že?" Zeptala jsem se, když se Frigga s klukama seznámila.
,,Ano, jistěže." Usmála se.,,Takže kouzlo působí mezi vámi. A vy jste tu proč?" Usmála se teď na Hawka, který očividně nevěděl, jak odpovědět.
,,Chtěla jsem ho s sebou." Zachránila jsem Clinta a zhoupla se na špičky.
,,Posaď se, prosím." Pokynula Tonymu, spokojená s mou odpovědí. T
ony opatrně přešel k velké pohodlně vypadající posteli, na kterou se pomalu usadil a s očekáváním pohlédl na Friggu. Přešla k němu a chytla jeho tvář do svých dlaní. Kdyby tu byla trochu jiná atmosféra.. Frigga soustředěně zavřela oči. Clint si odkašlal. Šťouchla jsem do něj loktem a spražila ho nesouhlasným pohledem. Pokrčil rameny a zahleděl se směrem k posteli. Frigga už si Tonyho jen pozorně prohlížela, ruce v bok. Stark jí se skouslým spodním rtem pozoroval a vypadal trochu přikrčeně. Přešla jsem k nim.
,,Takže? Nebude to na dlouho, že ne?" Zeptala jsem se a držela si všechny čtyři palce.
Usmála se na mě.Miluju ty její úsměvy.
,,Nanejvíš na týden. Byla bych schopná zničit kouzlo hned, ale nemám tak velkou sílu. To by zvládl Odin, ale jak už jsem se dozvěděla, ten o vás nesmí vědět." Trochu unaveně si povzdechla. ,,Lehni si, Antony." Požádala ho.
Poslušně jí poslechl.
Kež bych na něj měla také takový vliv. Možná, kdybych si okolo sebe vyčaroval nějakou tu záři a povyrostla o několik cenťáků, mohla bych ovládnou kohokoli a to bez nějakých brutalit.
Frigga vykouzlila židli, kterou přistrčila blíže k posteli.
,,Posaď se." Pokynula mi. Posadila jsem se a s očekáváním sledovala Friggu. Ta si přisunula své křeslo, které do teď stálo v rohu místnosti. Clintovi také jedno vyčarovala.
,,Proč já jediná mám židli?" Neudržela jsem se a postěžovala si.
,,Tu chvíli to snad vydržíš." Napomenula mě Frigga a chytla mě za ruku a Tonyho také.
Pak naše ruce spojila a začala něco pronášet nesrozumitelnou řečí, kterou bych měla znát. Nezdálo se mi, že by to bylo tak jednoduché. Bohužel se mi najednou udělalo šíleně špatně. Vytrhla jsem svou dlaň z té Tonyho a s přiškrceným pardon se pozvracela do pohotově vyčarovaného kýblu.
,,Co to mělo znamenat?" Zamračila jsem se a otřela si pusu do rukávu.
Hawk se nesouhlasně zašklebil. Určitě se snažil zapamatovat si, jaká ruka to byla aby mě za ní později nechytl.
,,To nevím, obřad by neměl mít vedlejší účinky."
,,Obřad? Nepodstupují se náhodou při obřadech různé oběti?" Vložila se do hovoru Stark.
,,Svatba je taky obřad a žádné oběti se tam nepodstupují." Namítla jsem.
,,Ale podstupují." Odporoval mi Tony s důležitým pohledem ke Clintovi, který se snažil potlačit smích.
Ani jsem se nestihla nesouhlasně zamračit a znovu se vyzvracela do kýblu.
,,Myslím, že by bylo vhodnější s tím počkat do té doby, než ti bude lépe." Poznamenala Frigga se starostlivým pohledem.
Jenom jsem pokývla, jelikož jsem se neodvažovala zbytečně otvírat pusu. Clint mě chytl okolo ramen a přesunul na postel, ze které se Tony odklidil na křeslo. Frigga se někam vypařila.
,,Bože můj.." Zavřela jsem oči a položila hlavu do pohodlných polštářů.

Byly pohodlné až moc, jinak bych se později neprobudila se zjištěním, že jsem usnula.
,,Dobré ráno, šípková Růženko." Usmál se na mě Tony, sedící v křesle.
,,Kdo je šípková Růženka?" Zeptala jsem se a nahmatala ruku Clinta, který ležel vedle mě.
,,Je to holka, kerá se píchla o trn a usnula. Probudil jí až polibek od krásného prince." Vysvětlil.
,,Clinte?"
,,Hm?"
,,Proč jsi mě neprobudil polibkem?"
,,Jsem snad princ?"
,,Ne, ale stačí, když zachraňuješ lidi v nesnázích."
,,Tak příště."
,,Teď."
,,Jak chceš teď probudit, když už jsi vzhůru?"
,,Teď."
,,Až usneš."
Tony naší malinkou hádku pozoroval s úsměvem na tváři.
Škodolibec.
Posadila jsem se zády k Hawkovi, zkřížila ruce na prsou a vyšpulila spodní ret.
,,Ale no tak. Neurážej se kvůli takový blbosti. Až přijedeme domů, koupím ti tři krabice donutů." Smlouval Clint a posadil se za mě.
,,Deset." Navrhla jsem.
,,Čtyři."
,,Sedm."
,,Pět ti musí bohatě stačit."
,,Na pětce se končí vždycky. Chci šest."
,,Tak šest." Povzdechl si.
,,No vidíš, že to jde." Usmála jsem se a dala mu pusu.
,,Poslední dobou jsi nějaká náladová." Upozornil mě Tony.
,,Ne.." Zamračila jsem se nevěřícně.
,,Je to pravda. Viď Clinte?"
,,Chm."
,,Možná trošku." Uznala jsem nedobrovolně.
,,Jen abys nebyla těhotná."
Kdybych měla něco puse, začala bych se okamžitě dávit. Takhle jsem jí jen otevřela. ,,To snad.."
,,Zvracela jsi, poslední dobou seš hodně unavená, náladová.." Vysvětloval Stark dál.
,,Ty s tím máš snad nějaký zkušenosti?"
,,No, Pepper mě na to připravovala." Usmál se andílkovsky.
Ustaraně jsem se ohlédla na Clinta za mnou. Ten měl pohled zarytý do škrábance na podlaze. Zhluboka jsem se nadechla. Ale ne, to přece není možné. Já a matka? Velké pche!
,,Radši zajdu za Friggou." Prolomila jsem nervózní ticho.
,,Jo, jo." Dostalo se mi jednohlasné odpovědi.
Ke dveřím jsem přešla v klidu, ale jakmile jsem je zavřela, rozběhla jsem se chodbou k místu, kde jsem tušila, že Friggu najdu. Vrazila jsem do ní v jedné zatáčce.
,,Co se-"
,,Je to důležité!" Vyhrkla jsem jen a zatáhla jí do místnosti vedle nás.

Šla jsem chodbou a to hodně pomalu. V hlavě mi to hodně šrotovalo. Comámdělatcomámdělatcomámdělat. Frigga šla vedle mě a držela mě za předloktí, kdybych náhodou měla v plánu fláknot sebou o zem. Před dveřmi pokoje, ve kterém jsme se ubytovali jsem zastavila. Cobududělatcobududělatcobududělat.
,,Já půjdu." Oznámila mi Frigga s povzbudivým úsměvem a nemilosrdně si to namířila pryč.
Když jsem vešla do pokoje, rozlehla se jím jediná, dvojhlasná otázka.
,,Tak co?" Jeden hlas byl trochu ustrašený, druhý spíše zvědavý. Nemusela jsem jim nic říkat, stačil jim výraz mého obličeje.
,,Bože můj.." Ukradl mi zoufalá slova Hawk a složil si hlavu do dlaní.
,,No, tak já gratuluju!" Zvolal Tony, na kterém nebylo vidět moc starostí.
,,Co budeme dělat?" Ignorovala jsem jeho gratulaci.
Clint zvedl hlavu a pohlédl na mě.
,,To je na tobě."
,,Ne, to neříkej." Sesula jsem se vedle něj na postel. Jednou rukou mě obejmul kolem ramen.
,,Hele.. Já vždycky budu respektovat tvůj názor, ano? Když si to budeš chtít nechat, nic proti tomu nemám." Řekl a povzbudivě se pousmál, stejně jako několikrát před tím Frigga. Věnovala jsem mu nesmírně vděčný pohled.
,,Ty jsi takový zlato!" Napodobil můj hlas Tony, když jsem se k Hawkiemu přitulila.
,,Sklapni." Konstatovali jsme současně.


-další-
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chane Chane | Web | 13. ledna 2014 v 17:02 | Reagovat

Ne ne ne to by jsi mi (nám) nemohla udělat teďka skončit to se nedělá určitě pokračuj. Jinak super kapitola moc jsem se na ní těšila, A zvraty byli zajímavé.

2 Maggi Maggi | Web | 13. ledna 2014 v 21:29 | Reagovat

Dám na tvůj náor. :D Díky, moc mě to těší :3

3 Vendy Vendy | 14. ledna 2014 v 21:44 | Reagovat

Samozřejmě, že pokračuj :3 je to boží :3

4 Maggi Maggi | Web | 16. ledna 2014 v 15:20 | Reagovat

[3]: Ok, ok.. D: Díky :)

5 Maggi Maggi | Web | 16. ledna 2014 v 15:21 | Reagovat

[4]: D: = :D

6 Xanya Xanya | Web | 17. ledna 2014 v 15:02 | Reagovat

Nejlepší je představa stresující se Friggi a Lokiho popíjejícího šampáňo. :D Takže De-e a Hawky budou mít malý,jo? Tak to jsem zvědavá. O_o :D A nebo jak se chlámaly tomu asgarďanovi-to jsem nemohla. XD
Luxus kapitola. :))

7 Maggi Maggi | Web | 17. ledna 2014 v 21:56 | Reagovat

[6]: Awww, to mě těší. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama