N.M.P. -8-

2. ledna 2014 v 22:51 | Maggi |  N.M.P.
Ahojte!
Další díl je tu :) Čekejte spousu ukradených vět z filmu. :D
Poté, co Fury strčil Lokiho do cely, která byla nejprve určená pro Bruce, jsem se klidila do svého pokoje, který mi byl určený. Sebrala jsem si židli od stolku a přistrčila ji k malému oknu. Pozorovala jsem pomalu ubíhající nebe. Začala jsem se o Clinta vážně bát. Předtím jsem ještě měla malou naději, že bude tady, na lodi. No, jenže tady není.
Z myšlenek mě vytrhlo klepnutí na dveře. Než jsem stihla říct ,,Dále." vešla Nat.
,,Pojď, Fury nás chce." Oznámila.
,,Jen nás?" Zeptala jsem se, když jsme společně procházely poněkud opuštěnou chodbou.
,,Všechny Avengery."
,,Avengery? Co je to zač?"
,,Tak si teď říkáme. Já, Tony, Steve, Bruce a Thor. Popřípadě i ty." Odpověděla mému nechápavému pohledu.
,,A co Clint?"
Nat si z nějakého důvodu povzdechla. ,,U něj se to neví jistě."
,,Ale proč? A kde vůbec je..?"
,,Řeknu ti to až potom." Ujistila mě už tlumeně, protože jsme vešly do velké místnosti, plné počítačů. Na vyvýšeném patře, na kterém jsem právě s Nat stála byl také velký stůl, u kterého seděli Tony, Steve a Fury. Bruce s Thorem stáli opodál.
,,Posaďte se." Pokynul směrem k židlím Jednoočko. Poslušně jsem se posadila na židli. Netušila jsem, co mám čekat. ,,Dozvěděl jsem se, že také pocházíte z Asgardu. Řekněte mi, čím se vyznačujete." Promluvil a spojil špičky prstů.
To je zlověstné gesto. Pohlédla jsem na Tonyho, který sotva znatelně kývl. Nevěděla jsem přesně co po mě Fury chce, ale jistý obrázek jsem měla.
,,Ovládám magii, umím měnit podobu.." Začala jsem.
,,Čeho jste bohyně." Skočil mi do řeči.
,,Noci."
Fury pozvedl obočí. ,,Co můžete dělat s tím, že jste bohyně noci. Můžete tu noc nějakým způsobem využívat?" Nezněl na člověka, který by mi věřil, ale nemám se čemu divit. A k čemu mu takové informace vůbec jsou?
,,No, například kdyby mě někdo nešťastnou náhodou zabil, bylo by možné, že by noc přicházela kdykoli se jí zachce, nebo by mohla úplně zmizet."
,,Mluvíte o noci jako o bytosti." Pokrčila jsem rameny. Tohle gesto naštěstí Furymu stačilo ke spokojenosti. ,,Říkáte, že je to vaše sestra?" Otočil se na Thora. Já jen nevěřícně vyvalila oči. Už jsem se chystala něco namítnout, ale setkala jsem se s Bruceovým varovným pohledem. Pusu jsem teda radši zavřela.

,,Jak se opovažuje vydávat se za mého pravého bratra?" Vykřikla jsem a rozhodila rukama, když jsem byla na pokoji sama.
,,Udělal to, protože by pak nebylo možné aby byl Loki tvůj pravý bratr." Vysvětlila mi Nat, která se mi vkradla do pokoje. Posadila jsem se na postel, Nat vedle mě.
,,Tak řekneš mi, kde je Clint?"
Naty na mě soucitně pohlédla. ,,Loki ho ovládl svým žezlem, to teď mají v rukou Tony s Brucem."
,,Ovládl!? Jak ovládl?" Zvolala jsem nevěřícně a vyskočila na nohy.
,,To se snaží zjistit Bruce a Tony." Nat vstala také.
Já jsem naštvaně zabručela a vyletěla ze dveří.
,,Počkej! Kam chceš jít!" Zavolala za mnou Nataša.
,,Kde je Tony?"
,,Na konci chodby, proč?"
Už jsem jí neodpověděla a rozběhla se tam. Vrazila jsem do prosklené místnosti naprosto nečekaná a vylekala Starka, který vyhodil do vzduchu pytlík se sušenými borůvkami.
,,Co blbneš?" Obořil se na mě a sebral pytlík ze země.
,,Můžeš nějak zdeaktivovat kamery u cely?"
,,Proč?"
,,Potřebuju si s Lokim něco vyřešit."
,,Je mi jedno co s ním chceš řešit, ale hlavně neudělej nějakou pitomost."
,,Děláš, jako kdybych byla nějaký magnet na katastrofy."
Bruce mi věnoval utrápený pohled.
,,No co je?" Bránila jsem se.
Když mě Tony ujistil, že kamery teď celu zrovna nepromítají, vydala jsem se za Lokim. Když jsem stála před vchodem, uvědomila jsem si, že bych otevřením dveří mohla spustit nějaký poplach. Kdyžtak řeknu, že jsem si spletla dveře a ve skutečnosti jsem měla namířeno do kuchyně. Zmáčkla jsem čudlík, dveře se otevřely a já vešla do velké místnosti, uprostřed které byla bratříčkova prosklená cela. Žádný alarm jsem neslyšela, takže můžu doufat, že jsem zůsala nepovšimnuta.
,,Ale? Co ty tady?" Přivítal mě Loki s typickým úšklebkem na tváři. Semkla jsem rty do úzké linky a stoupla si před prosklené dveře jeho cely.
,,Prý ovládáš lidi pomocí té tvé hůlky." Řekla jsem naprosto vážným tónem. Bratrův úšklebek zmizel.
,,To je pravda. Kvůli tomu jsi sem přišla? Aby jsi mi oznámila to, co už dávno vím?" Úšklebek se mu na tvář zase vrátil. ,,Říkal jsi mi to v ledadle. Ale kde jsi vzal tu zbraň."
,,Jak víš, že je to zbraň?"
,,Nevím k čemu by ti to kopí bylo, kdyby ne k zabíjení."
,,Nemusí být k zabíjení."
,,A k čemu? Aby lidem z uší rostly kytky?!" Docela mi docházela trpělivost. ,,Kamery jsou vypnuté, nikdo nás neodposlouchává! Mě můžeš říct co máš v plánu, jsem přece tvoje sestra!"
,,Ale ty jsi se změnila."
,,Cože?"
,,Změnila jsi se." Loki se posadil na jednoduchou lavici.
,,Ne, to není pravda-"
,,S kým by jsi byla, kdybych právě zaútočil na tuhle loď?"
,,Já.."
,,Vidíš. Váháš. Dříve by jsi byla rovnou se mnou. Bylo od tebe pošetilé chodit na Midgard."
Neměla jsem co říct. ,,Mohl jsi mi to zakázat."
,,Stejně by jsi utekla."
To je pravda. Tohle téma se mi nelíbilo, tekže jsem ho změnila.
,,Ty jsi ovládl i Clinta, že?" Vyřkla jsem důvod své návštěvy.
Lokimu vyletělo obočí do půlky čela. ,,Myslíš agenta Bartona? Ano, ty se s ním snad znáš?" Probodl mě zvědavým pohledem. Já se zahleděla na špičky svých bot a přemýšlela, co mám říct. Určitě by se mi vysmál nebo by mě možná i nenáviděl, kdyby zjistil že ho- ,,Ty ho miluješ." Odhadl naprosto klidným tónem bráška. Podívala jsem se mu do očí. V obličeji měl naproto udivený výraz. ,,Ts. Moje malá sestřička už je zamilovaná.." Řekl si spíš pro sebe a zakroutil hlavou. Postřehla jsem, že se usmívá.
Uf.
,,Neboj se. Zrovna sem letí." Ujistil mě.
Zatvářila jsem se naprosto nechápavě.
,,O co ti vlastně jde? Co vůbec děláš na Zemi?"
,,Už jsem ti to přece říkal. Chci jí ovládnout."
,,No jistě, ale proč ses nechal chytit? Jaký to má k sakru důvod!"
Najednou se loď nebezpečně otřásla a já sebou flákla o zem.
,,Co to bylo?" Zachrčela jsem a chytila se zábradlí abych se lépe dostala na nohy. Nad vchodovými dveřmi se rozblikalo červené světlo a všude začal drnčet alarm.
,,Do pr-" Mojí nadávku přehlušil hlasitý řev. Vystašeně jem pohlédla na Lokiho, který se vítězoslavně usmíval. ,,Co to bylo!?" Zopakovala jsem svou předchozí otázku.
,,Clint už přiletěl a ten řev, to bylo to monstrum." Usmál se Loki ještě víc a vstal. ,,Otevři mi dveře." Přikázal a mávl rukou směrem k malé řídící desce.
Měla jsem dost otupělý mozek, takže jsem bez remcání poslechla. ,,Já nevím jak."
,,Něco zkus, jen nemačkej to červené tlačítko." Poradil mi a přešel až ke dveřím cely.
Nechala jsem velet svůj instinkt a zmáčkla tlačítko nejblíže Lokimu. Kupodivu se dveře otevřely a Loki vyšel ven. Dveře se z tichým cvaknutím opět zavřely. Přiběhla jsem k němu a chtěla mu dát sesterskou facku, ale loď začala náhle padat k zemi, takže z facky vznikl pád do náruče.
,,Od tebe jsem čekal spíš facku než objetí." Podivil se bratříček a chytl mě okolo pasu. Já se po chvíli odtáhla a konečně jsem mu dala zaslouženoý pohlavek. Zasmál se a přešel k řídící desce, já s ním.
Než jsem stihla něco říct, do místnosti se přiřítil Thor. Všudypřítomný Loki mě rychle odsunul stranou, vytvořil svého dvojníka uvnitř cely a zároveň otevřel její dveře, takže to vypadalo, že právě vychází ven. Thor se po jeho nehmotném dvojníkovi vrhl a proletěl skrz něj, přímo doprostřed cely. Její dveře se zavřely. Loki nechal dvojníka zmizet a prohlásil směrem k Thorovi, ,,Ty se asi nikdy nepoučíš, co?" zatímco já jsem se snažila vpít do stěny za svými zády aby si mě Thor nevšiml. Bohužel na taková kouzla nejsem vycvičená, takže jsem se spokojila s posezením na chládné podlaze. Dala jsem si nohy pod bradu a sledovala nevlastního bratra, jak zdrceně sleduje mého vlastního bratra. Poté udeřil kladivem do skla cely, která se otřásla. Železné držáky trochu povolily. Loki se zasmál, Thor jen nevěřícně zíral. Ve mně se probudila dlouho utlačovaná strana zla a napadl mě skvělý plán, jak se Thora zbavit.
Přešla jsem k řídící desce a tím o sobě dala Thorovi vědět. Věnoval mi prosebný poled. Já se jen ďábelsky usmála. ,,Lidé si myslí, že jsme nesmrtelní. Prověříme to." Navrhla jsem láskyplným tónem a otočila se k desce. Loki to celé s mírným úsměvem sledoval. Já se chystala zmáčknout červené tlačítko. V tu chvíli se ozval nevítaný hlas, který jsem znala.
,,Odstupte prosím."
Pohlédla jsem za ním a uviděla muže, který byl včera večer u Tonyho a předával mu desky. Zjistila jsem, že mu všichni říkají Coulson. Věnovala jsem mu naprosto překvapený pohled a pomalu sundala ruku z tlačítka. Coulson držel v ruce velkou zbraň, která vypadala dost zlověstně. Všiml si mého zvědavého pohledu a řekl, ,,Líbí se vám? Pracujeme na ní od chvíle, co sem Loki poslal Ničitele. Ani nevím, co všechno umí. Zkusíme to?" Zeptal se a mě zamrazilo v zádech, protože zbraň zahučela a její hlaveň se rozzářila naoranžovělou barvou. Coulson si ale zatím nevšiml Lokiho, který se ojevil za ním a probotl ho svým kopím, nevím, kde ho sebral.
,,Neeee!" Zakřičel Thor a nalepil se na stěnu cely. Já bych se bývala zmohla na přidušené vyjeknutí, jenže ten muž mě chtěl zabít. Loki vytáhl zbraň z Coulsona a otřel krev na jejím konci s pobaveným výrazem v obličeji. Coulson padl k zemi, se svou zbraní v ruce.
Loki se přesunul ke mně a kývl. Já pohlédla na Thora a zmáčkla jeden čudlík na desce, který způsobil, že se rozevřela podlaha pod celou. Místností zavál chladný vítr a můj bratr měl ve tváři trochu šílený výraz. Já si vystačila s bezcitným pohledem, když jsem rukou stiskla červené tlačítko. Držáky povolily úplně a cela se zřítila otvorem pryč z lodi. Spustila jsem ruku z tlačítka a společně s Lokim se chystala odejít, když Coulson z posledních sil promluvil.
,,Prohrajete.." Zachroptěl.
Loki se k němu otočil. ,,Myslíš?"
,,Je to váš osud.."
,,Chmch." Odfrkla jsem si.
Loki znovu promluvil a pomalu přecházel směrem ke Coulsnovi. ,,Vaši hrdinové jsou rozprášení. Vaše létající pevnost se řítí z nebe. Co mi chybí k vítěztví?" Posměšně se ušklíbl.
,,Chybí vám přesvědčení." Dostal ze sebe umírající a já si znovu pobaveně odfrkla. Loki se zamračil a pokračoval. ,,Nemyslím si-" Jeho naštvaný proslov přerušila ohnivá střela z Coulsonovi zbraně, která ho odhodila skrz zeď až do chodby. Já vyděšeně vyjekla a rozběhla se za ním.Coulsona jsem nechala za sebou.
Brášku jsem našla opřeného o zeď z velkými kruhy pod očima.
,,V pořádku?" Optala jsem se a pomohla mu na nohy. Kývl a sehnul se pro své kopí. Poté mě chytl za ruku a přemístil se se mnou k letounu čekajícímu na nás. Vešla jsem a posadila se na sedadlo u strany. Loki, který se posadil naproti mně mi věnoval zářivý úsměv.
,,Nečekal jsem, že tak rychle změníš názor, na jaké straně budeš." Prohodil s šibalským odleskem očích.
,,Nevím co se to se mnou stalo." Zabručela jsem a vložila si obličej do dlaní.
,,Co se děje?" Nasadil starostlivý tón bratr a posadil se vedle mě.
,,Udělala jsem pitomost."
,,Ale ne, neudělala."
Chvíli jsem byla ticho. Musím ho přemluvit.
,,....Ukonči to. Vykašli se na Zemi. K čemu to povede? Budeš vládnout lidstvu, které tě bude nenávidět. Jakou máš armádu?"
,,Čitóry.." Vypravil ze sebe přidušeně. Zdrcně jsem si povzechla a pokračovala ve svém proslovu.
,,Máš armádu Čitóriú, kteří ti ze Země udělají jednu velkou zdemolovanou planetu. Tomu budeš vládnout? Byl bys na tom ještě hůř, než teď. Ještě ke všemu by proti tobě stáli silní soupeři, kteří jsou sice teď rozprášení, jak jsi řekl, ale to neznamená, že se zase nenajdou. Co když tě porazí? Zničí průchod z našeho vesmíru do jejich a zůstaneš tady jenom ty a několik desítek nebo stovek mrtvých Čitóriů, kteří ti budou k ničemu. Co by jsi dělal, kdyby jsi prohrál? Nechal se zavřít? Nebo znovu spadl do nicoty? Uvědom si také, že já bych na tom byla stejně. Ať už bych byla na tvé traně, nebo ne. Jsem tvoje sestra, automaticky na tvé straně. Ale máš tohle všechno za potřebí? Čeho dosáhneš, když budeš král? Mylsíš si, že budeš šťasný a nic ti nebude scházet. Ne, nebudeš šťastný a když už Zemi získáš, bude proti tobě stát Asgard. Sklameš matku, která nás jediná brala jako své vlastní děti. Prosím, skonči to. Vrať se za Sygin. Uvědom si, kolika lidem ublížíš. Lidem, které máš rád. Vykašli se na to..Prosím."
Letoun mírně zakolísal, když přistál na střeše Stark toweru, jak jsem poznala, když jsem vylezla ven. Loki zůstal jako opařený sedět v letounu. Nechala jsem ho tam, ať o tom všem přemýšlí.
Posadila jsem se do tureckého sedu a pozorovala zvláštní přístroj, který v sobě měl Teserakt. Okolo přístroje poskakoval postarší muž, který tu a tam na přístroji něco upravil.
Vedle mě žuchl Loki. Za sebou jsem uslyšela motory stíhačky, která odlétala pryč.
Bratr si hlasitě povzdechl. ,,Jak si je mám ale udobřit?"
,,Coulsona budu muset nějak vysvětlit já, tobě bude stačit, když se omluvíš." Vysvětlila jsem a uvnitř skákala radostí, že se mi podařilo ho přemluvit.
,,Vážně?"
,,Něco ti řeknu, ale prosím. Slib mi, že mi nic neuděláš."
Loki si mě chvíli prohlížel. ,,Slibuji."
,,Všechno to s Thorem bylo sehrané. Měla jsem se k tobě dostat a přemluvit tě, abys nechal Zemi na pokoji.." Čekala jsem, že Loki svůj slib poruší a na místě mě zaškrtí, ale nestalo se tak. Jen na mě zíral s pusou pootevřenou a nevěřícným výrazem ve tváři.
,,Ty jsi se proti mně postavila?"
,,Ne. Byl to sice můj nápad, ale pro tvé dobro." Řekla jsem naprosto jistě.
Loki se vymrštil na nohy, já hned s ním.
,,Loki!" Zařvala jsem, když začal přecházet sem a tam, když se rozmýšlel, jestli mě zabít hned nebo až za chvíli. otočil se na mě s rozezleným výrazem ve tváři.,,Uklidni se." Přešla jsem k němu a chytila ho za obě ruce. ,,Neblibni." Zasyčela jsem. ,,Kdybych ti to neřekla, opustil by jsi snad Zemi? Co to na tom mění, že to bylo naplánované." Loki se trochu uvolnil.
,,Nic." Přiznal a jeho pohled změkl.
,,Tak vidíš." Usmála jsem se na něj. ,,Necháš toho? Alespoň kvůli mně?" Dodala jsem.
Chvíli mi hleděl do obličeje. ,,Dobře."
Šťastně jsem ho objala.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kaucus (loki) kaucus (loki) | Web | 3. ledna 2014 v 12:06 | Reagovat

docela mě dostalo jak loki že to není na zabíjení a prý že na to aby rostly lidem u uší kytky xD super kapitola :D

2 Maggi Maggi | Web | 3. ledna 2014 v 16:23 | Reagovat

Dákes, díkes :D

3 Xanya Xanya | Web | 3. ledna 2014 v 17:17 | Reagovat

Loki má nějakou ochotnou náladu. Jasně,nebudu ničit Zemi... :D No,jsem zvědavá jak se to vyvine. XD

4 Chane Chane | Web | 3. ledna 2014 v 17:43 | Reagovat

Wow tak to jsem nečekala že se píšou nový Avengers a asi i lepší a že by se loki dal na cestu dobra ?

5 Vendy Abbygail Matthews Vendy Abbygail Matthews | 3. ledna 2014 v 19:18 | Reagovat

Boží kapitola :3 díky, že jsi mě nenechala zemřít na nedostatek povídek o Lokim v krvi :3

6 Maggi Maggi | Web | 3. ledna 2014 v 20:46 | Reagovat

[3]: Ty mě těma svejma komentama vážně dostáváš :D

[4]: No jistě, proč by nemohl. :D Nechme se překvapit. :3

[5]: Díkes a vůbec není zač, já někdy i ráda zachraňuju lidi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama