Podle sebe nehodlám soudit tebe -1-

19. ledna 2014 v 14:32 | Maggi |  P.S.N.S.T.
Ahojte!
Takže se moc moc moc omlovám, že tu není N.M.P., ale tenhle díl jsem měla předepsaný, takže jsem na něj nemusela vynakládat zvlášť nějaké větší usilí. No, dneska nemám moc co říct, vykecala jsem se dost včera. :D
Takže ty jména. Nejvíce se mi líbilo jméno Lea a Jessica.. Nakonec vyhrála Jessica, protože ta se tá zkrátit na jméno J (to v komentářích zaznělo), Jess nebo jen Jey. No, třeba se tam nějaká Lea objeví. :D
No, doufám, že jsem se nikoho nedotkla, ale takovýhle nával nápadů jsem vážně nečekala. :D
Dneska si zaspíváme! :3Vystoupila jsem z taxíku a nechala si řidičem vyndat tašky z kufru auta. Když jsem zvedla hlavu, poklesla mi čelist. Místo velkého nápisu na věži STARK tam teď bylo jen A. Pobrala jsem tašky a vřítila se do budovy. Když jsem doběhla k výtahu, začala jsem zběsile mačkat tlačítko. Výtah se konečně uráčil dostavit a já do něj vlezla. Stiskla jsem tlačítko do příslušného poschodí. Nervózně jsem přešlápla. Konečně se ozvalo tlumené cinknutí a já vpadla do Tonyho poschodí. Seděl na gauči, obličej schovaný v dlaních. Pustila jsem těšká zavazadla a přiběhla k němu. ,,Tony?" Zeptala jsem se starostlivě a klekla jsem si před něj. ,,Páni. Co ty tady děláš?" Zamručel a pohlédl na mě skrze prsty. ,,Přijela jsem ze školy." Vysvětlila jsem. To snad zapoměl? Nevypadal zrovna dvakrát v pořádku. ,,Tony. Co se stalo." Chytla jsem ho za zápěstí a sundala mu ruce z obličeje. Propletla jsem své prsty s těmi jeho. ,,Co se stalo." Zopakovala jsem. Povzdechl si. ,,Když jsi byla pryč, snažil se jeden pitomec z Asgardu ovládnout Zemi.."
Otevřela jsem oči. Měla jsem hodně zrychlený tep a nemohla jsem popadnout dech. Do očí mi svítilo slunce. Tenhle sen se opakuje už od mého příjezdu. Jen nikdy nedošel až na tu vyprávěcí část. Posadila jsem se. Měla jsem šílený pocit, že mě někdo sleduje. Pomalu jsem vstala a shledala jsem, že jsem zpět ve svém pokoji. Zajímalo by mě, jak jsem se sem dostala. V místnosti nebyl nikdo nežádoucí, přesto jsem ale měla pocit, že tu někdo je. Když jsem se ničeho nedopátrala ani po dalších pěti minutách, vzdala jsem to a vylezla z pokoje. Tony seděl u stolu a spal. Pousmála jsem se a zamířila ke kávovaru.
,,Jarve?"
,,Ano, slečno?"
,,Vzbuď Tonyho, prosím. Pusť nějakou písničku." Doporučila jsem a zapla kávovar, který mi začal připravovat horkou čokoládu.
,,Jak si přejete, slečno."
Místnustí se rozezněla hudba. A sakra chytlavá a výstižná hudba. Začala jsem si zpívat.
,,Ajv gat a heengovr! Woo-oo-ooo! Ajf bin džrinking tuu mač, f šooo! Ajf gat a hengovr! Wooo-oo-oo! Ajf gat an empty kap! Bougt mee som mo-oor! Sou aj ken gou-antil-aj blou ap! Eh! End aj ken-dřink-antil-aj flou ap! Eh! End aj dont nevr evr vant tu grou ap! Eh! Aj vana kíp it gouin! K-Kíp Kíp it gouin! Gouin! Oooo-ooo-ooo! Aj gat a litl bit traš last najt tnajt! Aj gat a litl bit vejstid! Yjee! Yjee! I gat a litl bit maš last najt tnajt! I gat a litl bit šjů fejsted! Yjee! Yjee! Rawn! Ooo-oo-oo-oo-ooo-o! Im gona woo.. Ooo-oo-oo-oo-ooo-o! If jů dont nou.. Ooo-oo-oo-oo-ooo-o! Ven naj nou.. Ooo-oo-oo-oo-ooo-o! AJ GAT A HEEENGOVR! WOOoooOOo! AJ-"
,,Jo! Jo, už jsem vzhůru!" Tony vrávoravě vstal a doklopítal ke mně aby mi mohl vlepit pohlavek. Naštěstí jsem měla dobrý reflex, takže jsem se uhnula a Tony narazil do linky.
,,Achachacha!" Utřela jsem si neexistující slzičku smíchu.
Bratr se ušklíbl.
,,Zpíváš nádherně, ale nemusíš mě tim sakra budit!" Chytl se za hlavu.
Chudinka, způsobil si bolest hlavy sám od sebe.
,,Jinak by jsi tam spal až do aleluja." Vyplázla jsem na něj jazyk.
,,Jak je možný, že tobě nic není?" Zabrmlal a otevřel prázdnou lednici.
Já se cítila hodně špatně, ale nechtěla jsem to na sobě dát znát před Tonym, protože by se mi pak do smrti smál. Takhle si u něj udržím alespň nějaký respekt.
,,Jinak, hmm.. K tomu včerejšku. To seřvání jsi myslela vážně?" Zeptal se a lokl zi z láhve s mlékem.
Takže nezapoměl. Tím líp pro mě.
,,Ano." Přikývla jsem.
,,Promiň." Zamumlal.
,,Nerozuměla jsem?" Přistoupila jsem blíž a dala si ruku k uchu. Tohle bych si měla nahrát. Jenže nemám jak.
,,Promiň." Řekl teď už hlasitěji.
Spustila jsem ruku k boku a chvíli ho sledovala. Nevím jestli z něj mluví alkohol nebo on sám. Podle toho bolestného výrazu mluvil sám za sebe.
,,Ne. To já se omlouvám. Neměla jsem na tebe tak křičet." Přejela jsem si rukou po obličeji.
,,Ne. Zasloužil jsem si to." Povzdechl si. Pousmála jsem se a obejmula ho.
,,Máš pravdu. Zasloužil sis to." Zahuhlala jsem mu do ramene. Cinkl kávovar. ,,Už mám hotovu čokoládu." Oznámila jsem a odtáhla se.
Vyhoupla jsem se na linku a vytáhla hrnek z kávovaru.
Najednou zahučel výtah a do místnosti vešel Bruce. Tony mu vyšel na proti.
,,Co je?" Nasadil svůj typický nezaujatý tón.
,,Nahoře je schromáždění."
,,A proč?"
,,To uslyšíš."
,,Ahoj, Bruci." Ozvala jsem se a s hrnkem v rukou jsem seskočila z linky.
,,Jessico? Ty jsi vyrostla." Trochu stydlivě se pousmál.
,,No, tak čtrnáct let." Vrazila jsem Tonymu do ruky hrnek a šla jsem Bruce obejmout.
Pak jsem si od bráchy hrnek vzala zpět.
,,Můžu jít taky?"
,,Ale jistě!"
,,Ne."
Odpověděli oba dva najednou.
,,Proč by nemohla?" Rozhodil mírně rukama Bruce.
,,Není.. Jak bych to řekl.. Připravená?"
,,Připravená?!" Zvolala jsem. Pokrčil rameny.
,,Jdu se převlíct." Rozhodla jsem a zamířila do mého šatníku. Přemýšlela jsem co na sebe. Všechny Avengery (tak si teď prý říkají) jsem viděla naposled před pěti lety. Bruce teda před čtrnácti, protože zmizel. Skončila jsem s jednoduchou bílou košilí s vyhrnutými rukávy a černými legínami. Někde ze šuplíku jsem vyhrabala kroksky. Když jsem vešla do pokoje, Tony s Brucem už na mě netrpělivě čekali před výtahem.
,,To to trvalo." Neodpustil si bratr a strčil mě do kabiny. Vyjeli jsme do nejvyššího patra. Nechala jsem Bruce aby mi přidržel dveře do prosklené místnosti, kde u stolu seděli mí staří přátelé. Upřeli se na mě tři páry očí plus jedno oko. ,,Jess!" Zvolal Clint a spolu s ostatními vstal ze židle.
Přiběhla jsem k němu a skočila mu do náruče. Pak také Stevovi, Natašu jsem jen objala. Furymu jsem kývla.
,,Proč tady jste? Chcete se snad přidat do programu Avengers?" Zeptal se s povytaženým obočím a nějakými složkami v ruce.
Najednou mi hlavou probleskl úplně pitomý nápad. Ani jsem nad ním nepřemýšlela a hned ho vyslovila.
,,Ano!" Vyhrkla jsem.
,,Cože?!" Ozvalo se v odpověď pět hlasů. Fury se trochu zamračil.
,,A co nám můžete nabídnout." Chystala jsem se otevřít pusu, ale za zápěstí mě chytil Tony.
,,Co si myslíš, že děláš?" Sykl mi do ucha.
,,Přidávám se k vám." Sykla jsem na oplátku.
,,Jsi ještě opilá." Namítl potichu. Teď jsem se na něj otočila úplně. Bojovně jsem pozvedla bradu.
,,Mám technickou zdatnost, mohu pomáhat v laboratoři. Při bojování také nejem úplné nemehlo, umím ovládat Tonyho obleky. Jsem schopná zastoupit funkce Jarvise, pokud víte kdo to je." Řekla jsem Furymu, s pohledem stále upřeným na Tonyho s pootevřenou pusou.
Otočila jsem se k veliteli. Pozorně si mě prohlížel.
,,Někdo takový by se nám hodil." Uznal po pár vteřinách přemýšlení, které mně přpadaly jako hodiny.
,,Ne! Neberte jí!" Zaskučel Tony.
,,Bereme vás." Souhlasil Fury a chytl se za ucho.
,,Hillová, přineste sem přihlašovací papíry." Zahučel.
Vítězně jsem se usmála na vechny kolem, odsunula si židli a posadila se na ní.Škoda, že jsem si dole zapoměla tu horkou čokoládu.
,,Posaďtě se." Pokynul všem Fury. Tony se sesul vedle mě.
,,Jestli něco provedeš-"
,,Neprovedu." Utnula jsem jeho řeč a pocuchala mu vlasy.
,,Takže. Zavolal jsem vás všechny kvůli něčemu důležitějšímu, než je přihlášení tady Starkové do programu." Začal Fury a přecházel z jedné strany místnosti na druhou. ,,Nedaleko Mannhattonu byl zaznamenán vysoký stupeň nám stále neznámé látky. Stejného stupně dosáhla naposledy, když Thor odváděl Lokiho. Ještě před tím byl stejný stupeň zaznamenán na místě, kde Thor dopadl na Zem, když byl vyhnán z Asgardu."
,,Takže se tady někde potuluje nějakej mimozemšťan a my ho máme zneškodnit?" Pokusil se zjednodušit bratr.
,,Ano, dá se to tak říct. Horší už je, že ten mimozemšťan je Loki. Už jsme zajistili aby o tom Thor věděl, ale ten se stále neozívá. Loki zatím neprovedl nic vážného, ale máme zprávu, že má zmenšenou moc. Přesto ho musíte najít." Dokončil přesně v ten čas, kdy přede mě dopadly desky.
,,Vaše přihlašovací papíry." Vysvětlil Fury a posadil se.
Ostatní mezi sebou zaujatě debatovali a na něco čekali. Nechala jsem je být a desky otevřela.
Jméno.. Jessica. Příjmení.. Stark. Zaměření.. Technika, věda. To bylo všechno, co bylo potřeba vyplnit. Zbytek už byly jen souhlasy s podmínkami a nějaké kódy S.H.I.E.L.D.u. Zacvakla jsem propisku, která byla před tím u desek a ty jsem posunula dál od sebe abych dala znamení, že už jsem je vyplnila.
,,Skvělé. Tak můžeme jít." Oznámila Nat a spolu s ostatními přešla ke dveřím.
,,Počkat.. My?" Zeptala jsem se a pomalu jsem se postavila.
,,Ano. Jsi teď oficiální členkou." Ušklíbl se bezcitně Tony.
,,A-aha?" Pokrčila jsem rameny a vyšla ze dveří za Natašou.
Dobře. Možná jsem si to měla pořádně rozmyslet, než jsem se přihlásila. Možná část mého já čekala, že to Fury nedovolí. Jenže dovolil. No, co by se mi mohlo stát. Je se mnou celý Avengers tým, no ne?
Všichni jeli až do přízemí, kde byl Quinjet. My s Tonym jsme vystoupili už mnouhem dřív, u našeho bytu.
,,Chceš taky oblek?" Zeptal se, teď už úplně jiným tónem, než mluvil před tím.
,,Ano, byla bych ráda."
,,Tak proč jsme vystoupili tady, obleky jsou také v přízemí."
,,Chtěla jsem si dopít tu čokoládu." S těmito slovy jsem čokoládu vypila a opět si to namířila k výtahu.
,,Proč jsi vlastně nejel na Malibu?" Zepala jsem se, když jsme sjížděli do přízemí.
,,No, čekal jsem na tebe. A pak na to nějak nebyl čas." Vyšpulil spodní ret. ,,Možná bych udělal líp, kdyby jsme tam jeli. To by jsi potom neudělala takovou pitomot."
,,Byl to chvilkový nápad, ne pitomost." Opravila jsem ho.
Uchechtl se. ,,Ty jsi takový malý génius, že?"
,,Ale jistě."

,,Jakej si mám vzít?" Zeptal se mě Tony, když jsme procházeli kolem vytrýn s obleky.
,,Jako vždy. Červeno zlatý."
,,Není to už nudný?"
,,Ne, je to prostě tvoje značka. Hodí se to k tobě." Usmála jsem se a sama si vybrala oblek, který byl jen stříbrný. ,,Tohle nebyl úmylsl, jen jsem ho ještě neobarvil." Upozornil mě bratr, který už byl ve svém obleku.
,,Mě se takhle líbí." Ujistila jsem ho a nastoupila jsem do svého obleku.
,,Můžeme?" Ujistil se Tony a aniž by čekal na odpověď, rozletěl se k výtahu. Já za ním.
,,Vážně chceš jet výtahem?"
,,Ne." Ubezpečil mě a proletěl skrz okno.
,,Ach tak." Dostala jsem ze sebe a proletěla za ním.
Létání mě bavilo neskutečně, jen jsem v obleku nikdy nebojovala. Přistáli jsme na vzletové ploše, kde už na nás čekal Quinjet.
,,Vystřel." Přikázal Tony, jakoby mi četl myšlenky.
Polkla jsem a napřáhla ruku. Vypálila jsem ohnivou střelu. Bylo to jednodušší, než jsem čekala.
,,No vidíš." Pochvílil mě bratříček.
,,Letíme." Řekl teď směrem k posátce Quinjetu. Ten se vznesl do vzduchu. Tony vystřelil za ním a já měla co dělat abych je dohnala. Nakonec jsem byla ještě rychlejší než Quinjet, jenže já nevěděla kam letět. Jako na zavolanou se přede mnou objevila mapa s červeně označeným bodem, kam letět. Vesele jsem vykřikla a udělala otočku.
,,Ať si nevyplejtváš všecnu energii teď." Napomenul mě Tony a dohnal mě.
,,Chci si to užít. Co když teď umřu?"
,,To neříkej." Zmaumlal a začal se pomalu snášet k zemi.
Slétávali jsme k domkové čtvrti a před mýma očima se objevil červený bod, který se stále zvětšoval.
,,Ty tvý technický vymoženosti mi brání v rozhledu." Postěžovala jsem si.
,,Ta červená tečka je označení nepřítele."
,,Aha."
,,Jess?"
,,Hm?"
,,Leť tam jako první, tebe nezná."
,,Takže návnada." Přeložila jsem Tonyho žádost.
,,Nikdy bych ze své sestry neudělal návnadu." Ohradil se Tony.,,Zmate ho to, uvidíš."
,,Když myslíš." Povzdechla jsem si a už se plně snesla k zemi.
Dopadla jsem na silnici a zvedla hlavu na muže stojícího přede mnou. Podle všeho to měl být Loki.
Wow.
Vysoký, štíhlý, ale určitě svalnatý. Černé vlasy.. A ty oči!
Bratříček asi udělal chybu, že mě poslal jako první.
Je to nepřítel. Zničil půlku Mannhattonu. Je to zloduch. Ten zlej. Málem zabil Tonyho. Ten zlej.
Opakovala jsem si stále dokola. Loki měl ve tváři pobavený výraz, když na mě tak shlížel. Napřáhl ruku, jakoby se mě snažil zastavit. V uchu se mi ozvalo odkašlání.
,,Ehm, být tebou, tak se uhnu." Uslyšela jsem Natašu. Uposlechla jsem její radu a bleskově se uhla zelené střele, která vyletěla z Lokiho dlaně.
,,Počkej, počkej, počkej!" Zazmatkovala jsem a napřáhla před sebe ruce v klidnícím gestu.
Loki se zamračil. Zřejmě nečekal, že na něj z obleku promluví ženský hlas. Odklopila jsem masku abych ho ujistila, že doopravdy holka jsem. Zamračil se ještě víc.
,,Proč máš na sobě ten oblek?" Pormluvil trochu chraplavým hlasem a spustil ruku, protože ode mě zřejmě nečekal žádnou hrozbu.
,,Já.. Nechci abys mi ublížil a ten oblek mi alespoň trochu pomůže." Zkusila jsem.
,,Trochu." Uchechtl se. ,,Co cheš." Teď už jeho hlas zněl pevně.
Dobře. Nemá cenu si před ním na něco hrát, očividně lži pozná. Povzdechla jsem si a nechala masku aby mi s tichím buch zakryla obličej.
,,Mám tě zajmout. Prý tu nemáš co dělat." Řekla jsem a namířila na něj jednou dlaní. Celkem mě zarazilo, když se začal smát. Taky mě to naštvalo. Zapálila jsem motory, rozletěla se proti němu a shodila ho na zem.
,,Nesměj se mi." Zašetala jsem mu do ucha, i když to přes oblek vyznělo dost strašidelně.
K mé nelibosti se znovu zasmál a odhodil mě stranou. Zabořila jsem nohy do silnice a nechala po sobě pěkné rýhy. Asi jsem nadělala hluk, protože se z oken domů koukali zamračení lidé.Vystřelila jsem po Lokim, ale netrefila jsem. Pak jsem se mistrně vyhla jeho útoku.
,,Říkali, že ti zmenšili tvou moc." Zafuněla jsem, když jsem prováděla další úhybný manévr.
,,Zmenšili." Přitakal s úsměvem.
,,Cože?" Vydechla jsem trochu zoufaleji, než jsem měla v plánu.
Úšklebek na jeho tváři se ještě zvětšil. Vypálil po mě další zelenou střelu, ale před tou mě zachránil Stevův štít.
,,Áa. Kapitán." Užasl pobaveně Loki a spustil ruku, kterou na nás do teď mířil. Vedle Steva se snesl Tony a za sebou jsem uslyšela přistávající Quinjet. Loki nás všechny chvíli pozoroval. Když přklsual Clint, Lokimu se zlověstně zablesklo v očích. Clint si toho nejspíš všiml, protože naštvaně zavrčel a vystřelil po něm šíp, kterému se Loki sotva vyhnul.
,,Proč pořád míříte na hlavu, agente Bartone?" Zeptal se nezaujatě.
,,Tak je smrt nejjistější." Procedil skrz zuby.
Loki rozpřáhl ruce.
,,Co se mnou chcete dělat? Znovu mě zajmout a poslat na Asgard?" Zeptal se posměšně.
,,Vlastně ano. Až se dostaneš na Asgard, bude se konat poprava. Tvá poprava." Tony poukázal na boha. Tomu úšklebek zmizel z tváře. Brácha se usmál, což nebylo vidět, ale já to prostě věděla a hodil po Lokim kuličky. Ty když se ho dotkly, spoutaly nohy a ruce.
,,Zkus si něco a dostaneš nálož nějaké té energie."
,,Jaké energie?"
,,Elektrické energie? Možná?" Zkusila jsem.
,,Přesně." Přitakal Tony pokynul Lokimu do Quinjetu.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Wolf Wolf | Web | 19. ledna 2014 v 16:45 | Reagovat

Páni, to je úžasné... :3 Vždycky mi přišlo, že žena do obleku Iron Mana nepatří, ale tohle je senzační.

2 kaucus (loki) kaucus (loki) | Web | 19. ledna 2014 v 18:34 | Reagovat

to si zaslouží LIKE! jak já teď dost často říkám... nebo spíš Loki dává LIKE :D myslím že mezi lokim a Jessikou to jiskří! :D

3 Maggi Maggi | Web | 19. ledna 2014 v 18:50 | Reagovat

[1]: Díky. :) To já se je do toho obleku snažím cpát, protože právě chci nějak zahnat tu myšlenku, že do obleku nepatří. :D

[2]: Jjjo! :D

4 Chane Chane | Web | 19. ledna 2014 v 21:24 | Reagovat

WOW. Jsem nadšená z nové kapitolovky a těším se jak to bude dál. Tonyho sestra je fakt super a v obleku báječné. Moc se mi to líbí

5 Maggi Maggi | Web | 19. ledna 2014 v 21:42 | Reagovat

[4]: To mě těší. :)

6 Lucy Lucy | E-mail | Web | 19. ledna 2014 v 22:19 | Reagovat

Tak tohle vypadá zajímavě:D Taky bych chtěla být Iron Manova sestra, určitě to má určité výhody:) Jsem zvědavá na Lokiho vývoj a na další kapitolu. Humor Jessicy je mi dost blízký:D Píšeš moc hezky:)

7 Maggi Maggi | Web | 20. ledna 2014 v 7:21 | Reagovat

[6]: Výhody a nevýhody. :D Jsem ráda, že se ti to líbí. :)

8 Xanya Xanya | Web | 20. ledna 2014 v 14:42 | Reagovat

Taky bych chtěla být jeho ségra,tý jo těch peněz. :D Jsem ráda,že se ti to jméno líbí. :3
Kapitola super,těším se na další. XD

9 Maggi Maggi | Web | 20. ledna 2014 v 15:10 | Reagovat

[8]: To my všechny by jsme chtěly být jeho sestry :D Díky. :)

10 Mrs. Writer Mrs. Writer | E-mail | Web | 30. ledna 2014 v 17:13 | Reagovat

Super! Taky si myslím, že to mezi nimi jiskří! :D
Mimochodem ten gif v layoutu... rozesmála si mě :D Ten Legolas! XD Ale jinak tvé pocity naprosto chápu! :D
P.S. Loki forever in my heart :'D

11 Maggi Maggi | Web | 1. února 2014 v 11:18 | Reagovat

[10]: Áno!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama