Podle sebe nehodlám soudit sebe -12-

19. března 2014 v 14:37 | Maggi |  P.S.N.S.T.
Awoj!
Tak, protože už konečně můžu na pc, napsala jsem další kapitolu. Taky se musím pochlubit, že už jsem stihla dohnat všechny články u Chane a Lucy. Teď už zbývá jen Xanya, Electra+Artemis, Allassa, Alice, Tamten Loki, Veri, The Escapist, Krystý, Clarissa a Wolf. Jestli jsem na někoho zapoměla, tak se omlouvám, píšu to z paměti. :D Jo, a nečekejte, že ke každému článku zvlášť napíšu komentář, to bych už nestíhala. Ale slibuju, že už nebudu kašlat na školu, takže bych teoreticky už nemusela mít ten zákaz na pc. :D
Dneska bude to překvápko pro Xanyu. A jestli si říkáte, proč to není překvapení pro vás, tak to řeknu asi takhle : "výherce" vybírala sestra, takže stížnosti posílejte na její adresu. Netušila jsme, že se sestře líběj tyhle druhy pro ní "pohádek". No to si proberu až s ní. :D
Obsah dnešní kapitoly nebudu komentovat, musím se ještě rozepstat. :D
Jo, a Xanyo, kdyby ti to vadilo (uvidíš co) , tak napiš. :)
Byla to už celkem dlouhá doba, co se Odin rozhodl konečně korunovat Lokiho, a tak mu předat vládu nad všemi devíti světy. Z jeho strany šlo o velký risk, z Lokiho strany to byl milionový jackpot. Já, jelikož jsem korunovaci prošvihla (dobře, zapoměla jsem na ní), jsem zůstala neodměněna. Jediné, co jsem vyhrála je to, že se mnou Loki nemluví. Nejhorší na tom bylo, že jsem netušila, jak dlouho mě hodlá ignorovat. Zatím to vydržel týden, ale zato taky třeba mohly nové povinnosti. Neměla jsem mu to za zlé - kdyby on propásl mou korunovaci, taky bych s ním nemluvia.
Zatímco jsem usrkávala Colu z plechovky a sledovala The Originals, jsem dospěla k závěru, že Lokiho ego utržilo velkou ránu, která se bude hojit hodně dlouho. Ale já mám času dost, jsem přece jenom nesmrtelná. Nebo stárnu pomaleji.
Potichu, abych nevzbudila Tonyho ležícího vedle mě na gauči, jsem poděkovala tomu normálnímu bohu, ve kterého věří lidstvo za to, že jsem se narodila do rodiny Starků. Kdo ví, kde bych byla teď, kdybych se narodila do nějaké obyčejné rodiny.
V místnosti zavanul výtr, který mě nepříjemně zamrazil na holých rukou. Mimoděk jsem si začala olupovat kůžičku u nehtu a místo toho, abych pátrala po příčině průvanu, jsem se zaměřila na seriál běžící v televizi. Ale protože tam běžela reklama, donutila jsem se otočit.
Nějaký hlupák (zřejmě Tony) nechal otevřené dveře na terasu. Pomalu jsem vstala a došourala se ke zdroji studeného vzduchu. Bez problému jsem dveře zabouchla a odhodlaná se již ničím nenechat vyrušit, jsem se otočila zpět k pohovce. Musím přiznat, že jsem doufala, ž tam bude stát třeba Loki, se zářícím úsměvem na rtech a pobavenými jiskřičkami poskakujícími v jeho dokonalých očích.
Loki tam ale nestál. V pokoji zůstalo vše tak, jak jsem to tam nchala, než jsem se dostala k terase. Takže za průvan mohla přecejen bratrova lenost. Co já bych dala za trochu vzrušení. Jakéhokoliv. Plácla jsem sebou vedle Tonyho a znovu se začala soustředit na seriál.
Najednou zablikala světla a spolu s televizí se místnost ponořila do tmy, kterou neprotrhla ani záře města pod námi. Jakoby někdo přes celou věž přehodil tlustou deku. Což bylo divné. Ve tmě přede mnou se objevili dva prsty, ze kterých vyšlehl plamínek ohně. Lekla jsem se dost na to, abych ani nezaječela. Oheň zapálil svíčku na konferenčním stolku, které jsem si nikdy před tím nevšimla. Světlo dopadlo na ženskou postavu a odhalilo její potěšený obličej.
Šťouchla jsem do Tonyho, ale ten jenom zachrápal, přetočil se na bok a dál nevěnoval žádou pozornost dění okolo sebe. Protočila jsem nad tím oči.
,,Kdo ksakru jsi?!" Zašptala jsem hlasitě a nevšímala si bratrova nesouhlasného zamručení.
,,Loki mě poslal. Bohužel, zapoměl mi říct, kde jsi. Prohledat skoro celý New Your totiž chvíli zabere, víš," postěžvala si, zakryla si rukou zívající ústa a vecpala se mezi mě a Tonyho. Poté se rozhlédla kolem, dvakrát tleskla a v místnoti se rozsvítilo. V televizi se ukázaly tytulky mého oblíbeného seriálu.
,,Ehm, proč tě Loki vůbec poslal? Stýská se mu?" Zeptala jsem se s nadějí v hlase.
Dívka ale jen pokrčila rameny, opět vstala a vyšla k lednici. Chvíli se v ní hrabala, potom se přesunula ke skříňce, ze které vytáhla popcorn.
,,Co je to?"
,,Dej to do mikrovlnky," poradila jsem jí a pomalu se zvedla.
Kde je sakra Jarvis, když ho člověk potřebuje?
Dívce vzletělo obočí do půlky čela, tak jsem jí vyšla na pomoc. Otevřela jsem dvířka mikrovlnky, vyškubla jsem jí pytlík z ruky a vložila ho do spotřebiče. Poté jsem se vyhoupla na linku a začala kinklat nohama.
,,Kdo jsi?" Zeptala jsem se ještě jednou s vážnou tváří, protože mi předchozí odpověď nestačila.
,,Říkjí mi Xanya," prohlásila a posadila se vedle mě.
Trpělivě jsem na ní hleděla, abych jí dala najevo, že chci, aby pokračovala. Pochopila.
,,Jak jsis mohla všimnout, mezi mé schopnosti patří vláda nad ohněm, respektive nad všemi elementy. Prý jsem se zrodila z hvězdného prachu. Hustý, viď? Už od malička se přátelím s Lokim, protože to není takový hlupák, jako Thor. Nikdo o mě moc neví, na veřejnosti se neukazuji. Není o mě ani zmínka v mytologii," nevěřícně nad tím zavrtěla hlavou.
,,Páni," vydechla jsem překvapeně.
Nikdy jsem nevěřila, že by někdo vážně uměl ovládat elementy. Zrodit se jen tak a ještě ke všemu se odmalička kamarádit s Lokim! Co jsem komu provela? Teda když nepočítám tu velezradu proti S.H.I.E.L.D.u. Vůbec jsem neměla dobrý pocit z toho, že Loki zná ještě jiné dívky, než jsem já, Sif, Jane a Sigyn. Už takhle jsem se měla jaksi napozoru před Sif, která Lokiho v podstatě nenávidí. Proč by měl bůh být s pozemšťankou, když může být s krásnou bohyní, která ještě ke všemu umí ovádat magii. Jednoduchý plán se mi v hlavě zrodil okamžitě.
,,Uslyší mě Heimdall, že?"
,,To už chceš jít? Čekala jsem, že se budeš ještě rozmýšlet," ušklíbla se a v bojovném postoji seskočila z linky, protože popcorn začal konečně paskat.
Bohyně, co se bojí popcornu? No to mě podrž.
Začala jsem v šuplících hledat papír a propisku. Když jsem věci našla, načmárala jsem na lístek rychlý vzkaz, který jsem Tonymu přilepila na čelo. Pořád spal jako zabitý, takže jsem se vyhnula zbytčným otázkám a přemlouvání, abych zůstala.
,,Můžeme," konstatovala jsem.
Xanya přikývla a jedním malým výbojem z prstu odepsala mikrovlnku (fakt díky) a vyšla k terase. Na nic jsem nečekala a vyrazila za ní. Na místě, kde obvykle sundávají stroje bráchovi oblek, jsme se zastavily a Xanya vzhlédla k nebi. Dlouhé lesklé kaštanové vlasy s černým ombre, které měla přírodní a od narození, jí vlály kolem obličeje a mě bodl osten závisti. Také chci mít takovéhle vlasy. A být bohyně. A ovládat magii. Proč mě má Loki vlastně rád? Má mě ještě vůbec rád? Třeba si mě zavolal proto, aby mi do očí řekl, že pro něj nejsem dost dobrá. Než jsem si to, ale stihla všechno rozmyslet, už jsem stála uprostřed víru.
Jakmile jsme přistály, pokusila se o mě závrať. Zoufale jsem hledala jakoukoli oporu. Tu jsem našla, až když jsem padala k zemi. Něčí ruce mě zachytily a vytáhlý na nohy.
,,Za ten týden jsi se vůbec nezměnila," uslyšela jsem známý hlas.
Místo vděčného úsměvu jsem probodla Lokiho nevrlým pohledem.
,,Proč jsi se neukázal?!" Vypálila jsem.
,,Měl jsem práci."
,,Ne, neměl. Byl jsi na ní naštvaý," vložila se do hovoru Xanya a já věnovala Lokimu vítězoslavný úsměv.
,,Vůbec mi nepomáháš, víš to?" Obrátil se na bohyni s vyčítavým pohledem. Pak se otočil a vykročil na most. Já ho doběhla.
,,Hele, vážně se omlouvám, ale měla jsem sama dost práce. Navíc, je to jenom korunovace. Mě jen stačí vědět, že už máš vládu ve svých rukou," povzbudivě jsem se usmála.
,,Jenom korunovace?" Zašeptal nevěřícně.
Ale usmíval se. Takovým tím škodolibým poloúsměvem, který znamenal, že se není čeho bát. Teda alespoň já jsem to tak odvodila ze situací, které jsem s ním prožila. Chvíli jsme kráčeli mlčky a pak mě chytl za ruku. Nebezpečí zažehnáno.
Prozatím.
Na zádech jsem ucítila pronikavý pohled. Ani jsem se nemusela otáčet, abych věděla, kdo to byl. Mám teď silnou konkurenci. Nepříjemně se mi stáhl žaludek.

Ve městě nás přivítal hromadný jásot a potlesk.
,,Vidím, že si tě tady oblíbili," usmála jsem se.
,,Je zajímavé, že jakmile jsi něco víc, všichni si tě najednou váží. Ale oni mají strach. Strach, že až Odin odejde na odpočinek, udělám tady z toho místa něco příšerného."
,,A uděláš?" Ozvala se za námi Xanya.
Loki pokrčil rameny.
,,Zasloužili by si to," prohlásila jsem a netušila, kde se ve mně ta povýšenost bere.
Loki nad tím pozvedl obočí a usíval se od ucha k uchu. Xanya se zasmála.
Píšu si - být víc škodolibá.
Jestlipak už je Tony vzhůru.
Po nedlouhé cestě jsme došli ke stájím a tam jsme si vypůjčili koně, na kterých jsme dojeliaž k paláci. Asgard se vůbec nezměnil. Z té nekonečné zlaté barvy bych se asi zbláznila. A pak se všichni diví, proč je Loki takový, jaký je. Pche.
,,Thor se ještě nepřiplazil zpátky?" Zeptala jsem se při pohledu na schlíplou Sif, teré jsem jen kývla na pozdrav.
,,Kupodivu ne. Ne, že bych si stěžoval," uchechtl se a my spolu s ním.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yuripovidky yuripovidky | Web | 19. března 2014 v 14:42 | Reagovat

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

2 Chane Chane | Web | 19. března 2014 v 15:58 | Reagovat

Je to jako nová krev do žil přečíst si další kapitolu. Jsem nadšená že jsi zpět chyběla jsi mi a ne že se ti po druhé povede přijít k zákazu na Pc to by mě zabilo. Moc se těším na další kapitolu :)

3 Electra Electra | Web | 19. března 2014 v 18:03 | Reagovat

Keď som zistila, že si pridala novú kapitolu začala som skákať po izbe a tlieskať. Prestala som, až keď mi došlo, že je otvorené okno a ľudia sa na mňa divne pozerajú.
Xanya je tam fajn, ale nech neohrozuje hlavnú hrdinku, lebo tam nakluše Electra a spraví s ňou krátky proces! :-D

4 Veri Veri | E-mail | 19. března 2014 v 18:10 | Reagovat

Moc pěkný :D Já bych nemohla, dostat zákaz na pc....vážně.... :D
P.S.: u mě nebudeš mít s doháněním článků moc práce... :D

5 Xanya Xanya | Web | 19. března 2014 v 19:10 | Reagovat

Prečo by mi to měla vadit,vždyť jsem super! :D
Wow,děkuju,že jsem tam taky! Moje postava se mi moc líbí,černé ombré :33 myslím,že jess moc neohrožuju,s Lokim jsme kámoši xD
Máš dobrou ségru,vyříď jí poděkování :D A můžu se zeptat-proč si vybrala zrovna mě,že je to potěšující informace :))
Kapitola je hrozně super :33

6 Maggi Maggi | Web | 19. března 2014 v 19:50 | Reagovat

[2]: Díky moc, takový komentář mě dokáže povzbudit na týden dopředu. :D

[3]: Jůů, takový ohlas jsem nečekala. :D Teď nevím, jestli chudáci lidi, nebo chudák ty. :D Třeba tě ještě bude Jess potřebovat. ;D

[4]: Díky. :3 No, řeknu to takhle -nepřeju ti to. :D
Každý nedohánění článků člověka potěší, takže tímto ti děkuji, že nejsi tak aktivní. :D (ale to neznamená, že chci, aby ses flákala-to ani náhodou! :D)

[5]: Třeba by ti mohlo na sobě něco nesedět. :D Jsem ráda, že se si líbíš, poděkování vyřídím. :D Hele, já sama nevím, proč si vybrala tebe, ale myslím, že i kdybych vybírala já, volím si tebe (Pikatchu!).. :D Prostě se na tu postavu hodíš nejlíp. (bez urážky ;D)
Díky, díky, díky. :3

7 Armetis Armetis | Web | 19. března 2014 v 20:14 | Reagovat

Konečne nová kapitola mala si vydiet moju reakciu. A skvela kapitola som zvedavá čo sa stane dalej a gratulujem že si konečne dostala PC :-)

8 Maggi Maggi | Web | 20. března 2014 v 16:03 | Reagovat

[7]: Díky moc. :3 Jo, chtěla bych jí vidět. :D Problém bude asi jen těch pár stovek kilometrů mezi námi. :D

9 Krystý Krystý | Web | 20. března 2014 v 21:07 | Reagovat

Už jsi mi začínala chybět. Krásná kapitolka. Xan jsi vystihla. :D

10 stencee stencee | Web | 21. března 2014 v 18:38 | Reagovat

Waau! Na toto jsem se neskutečně těšila! :3

11 Lucy Lucy | E-mail | Web | 22. března 2014 v 11:19 | Reagovat

Jéééé, další kapitola!!! (nesrozumitelného fangirlingu a blogirlingu si radši vůbec nevšímej:D)
Chybělo mi to, chybělo mi to moc, takže ve škole koukej makat, ať tady nestrádáme:DD
Myšlenka konkurence se mi strašně, až nezdravě líbí:D

12 poviedky-vseho-druhu poviedky-vseho-druhu | Web | 22. března 2014 v 20:42 | Reagovat

[6]: Potrebova by ma len v tom príbade že by ju považovali za príliš normálnu. :-D

13 Simona Gray Simona Gray | Web | 13. dubna 2014 v 18:36 | Reagovat

Xanya !!!! Muhehehe, to je skvelé !!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama