Úhel pohledu -2-

10. července 2014 v 15:44 | Maggi |  Úhel pohledu
To jsem se zase jednou rozjela. Včera byl my day, byla bych schopná napsat ještě po kapitole do každé povídky. Ale samozřejmě jsem to neudělala, protože proč si ulehčovat práci do dalších dní, že. Takže, i když jsem nahorů ^ psala, že bude jenom Reader a Deník, napíšu i novou kapitolu do Úhlu pohledu. Prostě žárovička.
A já se Vás rovnou zeptám - Z jaké povídky chcete příště kapitolu? Jak víte, mám tu Nepřekonatelné Myšlenkové Pochody, Podle Sebe Nehodlám Soudit Tebe a Úhel Pohledu. Nebo jestli chcete Reader. Mám teďka nápad a náladu do všeho, takže prostě pište, co chcete nejdřív. :D
Myslím, že Vás teďka trochu zavalím jmény, takže bych Vám doporučila dojít si pro tužku a papír a ta jména si napsat. :D ^^ Strávila jsem nad vymýšlením asi půl hodiny, takže mě pro jména neodsuzujte. :D

Červený drak - Vaelt
Měděný drak - Liorenth
Bílý drak - Iormungand
Zelený drak - Tulvir
Zlatý drak - Rthyin
Modrý drak - Syrath
Fialový drak - Liivrahin
Černý drak - Yerpeytrein

Kdo to všechno vysloví, má u mě novou Milku. :3 A samozřejmě, že tam není všech dvacet draků, to bych Vám neudělala. :D Jsou tam jenom ty, který se tam budou po většinu děje objevovat.
Nečekala jsem na pobídnutí a začala zdrhat. Less za mnou. Nebylo těžké odhadnout, že jsem si na ty hrdiny dovolila až moc. V tu chvíli zběsilého úprku jsem se jen modlila, aby po nás nezačali střílet. Zemřít kvůli tomu, že vás někdo probodne šípem, by nebylo samo o sobě tak hrozné. Kdyby jsme ovšem nežili v jednadvacátém století.
Těsně kolem hlavy mi prosvištěla kulka. To mě donutilo se zastavit a otočit se na Avengers. Konkrétně na Paní dokonalou. Pak jsem rychle pohlédla na Lesslie, které se do tváří hrnula krev. Dřív, než jsem stihla něco zařvat, už řvala moje věrná přítelkyně.
"Ses zbláznila?! Vždyť jsi jí málem ustřelila hlavu!" Zaječela na zrzku. Všichni se zastavili. Ten v košili začínal zelenat.
"Ale to je účel. Když se nenecháte odvést po dobrém, pomůže jen hrubá síla." Odvětila agentka.
"Tak aspoň mířím na nohy, ne?!" Zvolala Less a rozhodila rukama.
Já začala pomalu couvat, protože má dávka adrenalinu se začala snižovat.
Zrzka pokrčila rameny a vystřelila Less na nohu. Kdyby neměla Less tak rychlé reflexy, už by z ní byl invalida. I když pochybuju, že by nám doopravdy chtěla ublížit.
Já nechtěla nic ponechávat náhodě, čapla jsem Lesslie za kapucu a znovu se dala na zběsilý úprk. Mířila jsem k drakům a neřešila to, že jsme se je ještě před chvílí snažili ukrýt před S.H.I.E.L.D.em. Prostě jsem běžela.
Během chvíle mě předhonila rozmazaná rudá skvrna, hned po ní skvrna zelená. Ale ta už byla zřetelnější. Nejspíš pozůstatky ze zelenajícího doktora. Pak nás předběhli všichni ostatní. Není to fér, my jsme sotva plnoleté, oni jsou všichni dospělí a ještě nadopovaný nějakejma svinstvama, který jim zvyšujou.. všechny tělesný statusy! A pak jim má někdo utéct.
Bezradně jsem zastavila a vrhla prosebný pohled ke skále. Chvíli jsem na skálu jen tak zírala, dokud se stěna nepohnula, nerozmazala a nakonec nezmizela úplně. Vyletěl černý drak, ten s podivnými výrustky na hlavě. Ostatní draky zase zakryla falešná stěna skály.
Nechtěla jsem na něj připoutat pozornost, tak jsem něco plácla.
"Proč to vůbec děláte? Proč se proti tomu, tomu.." "Jmenuje se Fury," pošeptala mi Less. "Jo, proč se proti tomu Furymu prostě nespyknete? Pak by jste se nemuseli starat o takový blbosti, jako jsou draci na jihu Anglie. Nebo o nějakýho šílence, kterej chce ovládnout planetu."
"Ale my tu práci děláme dobrovolně," prohlásil Amík pyšně a potežkal štít ve své levé ruce.
"Ach tak." Rádoby smutně jsem si povzdechla.
Nemělo cenu začínat nějaký další proslov, protože drak už nějakou chvíli kroužil nad námi a bedlivě nás pozoroval. Pak se nám vecpal do mysli. Myslím mně a Lesslie. Protože Avengers nejvili žádné známky narušeného soukromí.
**poznámka autorky- ještě jednou se omlouvám za podobnost s Eragonem, ale nic lepšího, než dorozumívání se pomocí mysli asi není, takže tak**
"Jděte od nich dál. Nechci vám ublížit. A mimochodem, jsem Yerpeytrein."
"No to mě poser." Ulevila si Lesslie.
Všichni Avengers se na ní se zájmem podívali. Usmála se.
"To nic, jenom mě překvapilo jedno jméno. A teď když nás omluvíte.."
Znovu se usmála a nabrala zpátečku. Já s ní. Ti ochránci Země byli nejspíš trochu mimo, protože nás jen nechápavě sledovali. Naneštěstí toho s lukem napadlo, že se podívá na nebe nad sebou.
"A hele!" Zvolal vítězoslavně. Všichni se hned podívali nad sebe.
Iron Mana hned napadlo, že na Yerpe-něco si může jen tak vystřelit, takže mu vyletěl vstříc. Vsadím se, že pod maskou s úsměvem na rtech. Ale přeceňuje se, blbec. Pak se ve vzduchu najednou zastavil.
Hned mi došlo proč. Všem se v hlavě rozezněl hlas.
"Jsem Yerpeytrein-" Yerpeytrein. Yerpeytrein. Yerpeytrein. Musím si to zapamatovat-nemá cenu poštvat si proti sobě draka jen kvůli tomu, že si nezapamatujete jeho jméno. Vycítila jsem drakovo pobavení.
"Jsem Yerpeytrein a nechci vám ublížit. Pokud hned odejdete můžeme vám slíbit, že odejdete živí a zdraví. Pokud ne.. pak vám musím oznámit, že by to pro nás znamenalo válku." Domluvil, ale stále s námi zůstal spojený.
Připadala jsem si zvláštně. Pocit, že v tu chvíli nemáte vůbec žádné soukromí, není zrovna dvakrát fajnový.
"Cha! Myslel jsem, že vás má být víc! A ne jenom ty!" Zvolal Iron Man a ještě se přiblížil k Yerpeytreinovi. Už to jméno umím i skloňovt. Skvělé!
"Věz, železný člověče, že je nás víc. Ale ty nikdy nezjistíš kde. Tuším, že by nám tvé vědění přineslo zkázu."
"Mé vědění? Vždyť o vás ví celá vesnice!" Stark se rozmáchl pravou rukou, směrem k vesnici.
"Ale oni vědí, jak se k nám chovat! Vědí, že z nás mají mít strach! Ne, jako vy! Přišli jste sem jen kvůli tomu, aby jste nás zabili, nebo vzali do zajetí! Vy nepotřebujete vědět, kde je náš úkryt." Zaburácel Yerpeytrein a několikrát máchl křídly.
"Ale tyhle dvě se vás nebojí. A stejně jsou pořád na živu a myslím, že dokonce vědí, kde jste všichni schovaní."
"Cítím, že nemají v plánu nám ublížit, i kdyby měli tu moc."
"Tak ty cítíš. Hmm."
"Starku, radši ho moc neprovokuj." Zamumlal Steve.
Drakův pohled se hned stočil na něj.
"Konečně někdo, kdo má rozum."
"Tak počkat, počkat, počkat," vložila se do hovoru Less. "On-" ukázala na Kapitána, "že má rozum? Tenhle ten?!"
"Uklidni se Lesslie. A vy jděte. Běžte pryč. Nechci vás už ani vidět."
"Odkaď ví, jak se jmenuju?" Pošeptala mi Less trochu překvapeně.
"Tak to bude asi trochu problém. Protože my se nechceme jen tak vzdát. Nebudeme utíkat jako potrefený ovce před jedním drakem." Ozvala se zrzka. Vysloužila si tak obdivný pohled všech kolem. Dokonce i Yerpeytrein projevil zájem.
"Budiž." Řekl jen a sletěl střemhlav přímo na nás.
My jsme na nic nečekaly a vyskočily mu na záda. Less vepředu, já vzadu. Hned se vznesl a vyletěl ke skále. Už jsem chtěla něco poznamenat, ale on změnil směr sám od sebe. Ohlédla jsem se za sebe a pootevřela pusu. Za námi letěli všichni draci, kteří byli do teď v jeskyni. Byl to úchvatný pohled. Avengers byli stále na zemi, tam, kde jsme je nechali.
"Tak to bude zajímavé," poznamenala jsem a pevněji se chytla Lesslie, protože námi zacloumal silný poryv větru.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

S kým chcete jednorázovky --xReader?

Loki 59.2% (29)
Tony 14.3% (7)
Clint 10.2% (5)
Steve 10.2% (5)
Thor 4.1% (2)
Někdo jiný -pište do komentářů 2% (1)

Komentáře

1 Iko Iko | E-mail | Web | 10. července 2014 v 19:49 | Reagovat

To je prostě úžasné..! :) Musím si zapamatovat ta jména, ať se pak neztrácím v ději. Mimochodem velká poklona za jejich vymyšlení- většinu ani nedokážu vyslovit natož, abych je dokázala vymyslet.. :D Těším se na další kapitolu. :)

2 Clarissa Clarissa | Web | 10. července 2014 v 19:55 | Reagovat

Právě jsem přišla o Milku. :D Kde jsi k těm jménům přišla, prosím tě?
A příště bych si dala N.M.P. Ta povídka je boží!
I když, vlastně budu bez internetu... Takže si budu muset stejně počkat. :(

3 Iko Iko | E-mail | Web | 10. července 2014 v 20:10 | Reagovat

Jéé, no jo- já zapomněla.. xD Ohledně té další povídky, přidávám se ke Clarisse- N.M.P. bych taky s radostí uvítala. :)

4 Chane Chane | Web | 11. července 2014 v 14:10 | Reagovat

Páni ta jména jsou úchvatná amoc pěkná a nevyslovují se tak zle. Kapitola byla také skvělá obzvláště se mi líbylo dračí odhodlíní těším se na další a souhlasím  holkama tahže asi N.M.P.

5 Nessa Marlov Nessa Marlov | E-mail | Web | 11. července 2014 v 21:03 | Reagovat

Nemám slov :O Moc se ti to povedlo! S povídkou souhlasím s holka - N.M.P :3
Btw: Můžu si tě přidat do oblíbených? :)
P.S.: Chci tu milku! :D

6 Pacakspacak Pacakspacak | Web | 13. července 2014 v 20:01 | Reagovat

Wow! To je super. Dneska jsem narazila na tvůj blog a už jsem závislá na tvých povídkách :D Takovou povídku jsem ještě nikdy nečetla. Miluju draky aaaa.. a spojení s Avengery? Naprosto úchvatné.. Nemám slov :D

7 Pacakspacak Pacakspacak | Web | 13. července 2014 v 20:01 | Reagovat

Btw: Doufám, že nevadí, že si tě přidám do oblíbených :)

8 Veri Veri | E-mail | Web | 17. července 2014 v 13:20 | Reagovat

Žůžo :D Moc se mi to líbí a... kdy mi prosím dáš tu Milku? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama